Jump to content
Dogomania

MIA- ONka z łańcucha zaczyna nowe życie w swoim domku :))


mysza 1

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaglądam. A propos dyskusji o dysplazji to ja też przy okazji sterylki bym jej te biodra prześwietliła. Casta moejgo syna (zresztą też DON-kowata) zaczęła we wrześniu kuleć na przednią łapę i - ponieważ samo nie przeszło - dostała skierowanie na rtg. Ja przy okazji poprosiłam o biodra, bo już i tak była na stole. No i okazało się, że w stawie barkowym był stan zapalny (już wyleczony) oraz że dysplazja stawów biodrowych - na szczęście lekka - sobie jest, choć na razie nie daje żadnych objawów (ale sucz ma dopiero niecałe 5 lat). Ale vet kazał np. bardzo ograniczyć bieganie przy rowerze, dbać, żeby nie miała nadwagi (z tym akurat problemu nie będzie, bo to niejadek), generalnie uważać, żeby nie forsowała stawów i dodatkowo zalecił podawanie raz dziennie 1 łyżeczki Arthoflexu (drogie to cholerstwo).
Pozdrawiam
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Koszt prześwietlenia nie jest duży, zastanawiam się nad tym o czym pisze Lazy- jakie to prowadzenie? jakieś leki czy sposób życia? Bo mój ortopeda zawsze mówi inaczej, daltego pytam. Ale to chirurg, skrzywiony ;)

Marta, a jak sikanie? Dalej w domu?[/QUOTE]

Suplementacja, odpowiedni ruch (zakaz skakania, aportowania za to dużo pływania i kłus), chodzenie raczej po miękkim podłożu, unikanie leżenia na zimnym itp., itd. Szkół jest pewno wiele i każdy wet ma swoje zdanie na ten tema. Jednak wiedząc zawsze można chociażby tą wagę niską trzymać, jakieś odżywaki na stawy podawać i na przykład "wodować" jak tylko jest okazja.
Moja Ida jest dysplastyczna. Na razie bez większych objawów. Nie oszczędzam jej, bo nie umiałabym odmówić jej aportowania jej ukochanych kijaszków, ale agility do którego super się nadaje nie uprawiamy...

Link to comment
Share on other sites

dziś pierwszy dzień bez kupy w domu - ale Bartek powiedział, że wszystko przed nami;) bo na dworzu mała kupa byla
za to siku nadal w domu
zdjęcia się postaram, ale mam cięzki tydzień przed sobą i muszę zająć się papierzyskami, ktore odkładalam od maja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...