Jump to content
Dogomania

Hodowle hawańczyków w Polsce.


Pilosus

Recommended Posts

I jeszcze jedno - piszemy dużo o pseudohodowli z Kalisza ale nikt nie pisze o tzw. hodowlach, zarejestrowanych w ZKwP, które też sprzedają szczenieta bez metryczek !!! Uważam, że to jest temat, który warto poruszyć. Sama kiedyś zadzwoniłam do jednej z wymienionych hodowli i pierwsze pytanie, które mi zadano to: "Czy sunia ma być z rodowodem czy bez. Bo bez rodowodu to mam takie i takie a z rodowodem to inne".
Ostatnio dzwoniła do mnie pewna Pani, które kupiła pieska, z dość znanej hodowli, ponoć z rodowodem, a później okazało się, że piesek nawet tatuażu nie ma !!! I kupiła go w hodowli zarejestrowanej w ZKwP.
Dlatego apeluję do wszystkich aby nigdy nie dawali zarabiać tzw. hodowcom, nawet tym zarejestrowanym. Bo jeżeli piesek nie otrzyma metryczki to jest po prostu kundelkiem. Nawet najbardziej przypominający hawańczyka. A naprawdę dużo lepiej jest dać nowy dom pieskowi ze schroniska niż dać zarobić tzw. hodowcy. Sama mam i rasowe hawańczyki i psy ze schronu.
Żaden pies nie okaże Ci większej miłości niż ten, któremu dałeś NOWE ŻYCIE. Zwłaszcza biorąc pod uwagę warunki, w jakich te zwierzęta żyją.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję bardzo. Taki mąż mógłby być dla mojej Arabelli :loveu:. I nie chodzi tu tylko o tytuł, ale o szatę i budowę. Tylko muszę jeszcze zobaczyć jego przodków i jakie są geny przekazywane. Jeśli kiedyś Arabella będzie miała młode to najprawdopodobniej większość trafi do mojej bliskiej rodziny :cool3: (tak są zakochani w mojej suni, że nawet nie miałabym serca im odmówić i wiem, że zawsze miałabym kontakt z moimi "wnukami"). Ale to jeszcze odległe czasy, chcemy na wystawach pobyć :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie większość zna już tą stronę, ale warto ją wkleić jeszcze raz. Tym razem są to sami panowie, uszeregowanie jest według krajów:
[URL]http://www.havanesegallery.hu/results_en.php?name=&callname=&father=&mother=&sex=1&color=0&year=&agemin=&agemax=&breeder=&owner=&country=0&picture=1&Submit=Search&order=country#18[/URL]
Może jakiś narzeczony wpadnie jakiejś pannie w oko :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ann1']Co do reproduktorów jestem za , szczególnie tych z poza naszej granicy. Może wspólnie stworzymy taki wykaz?Tylko niestety, chyba nie możemy zamieszczać na forum fotek?(prawa autorskie).[/QUOTE]

proponuje zalozyć osobny watek a osobę która go zalozy pięknie poprosimy o uzupelnianie danych w pierwszym poscie . Zamiast zdjeć mozna wstawiać adresy stron . To byłoby ważne dla właścicieli suczek a przecież jest już nas trochę . Ważne aby pula genetyczna w kraju była zróżnicowana a taki wykaz pomoże w wyborze ( ale mi sie zrymowało ) . Co do fotek i praw autorskich to 2 dni temu miałam przykrą niespodziankę . Otóz w jednym ogloszeniu reklamującym miot bez-papierowy tt ktoś umieścił zdjecie moich psów . Zadzwonilam i kategorycznie zażądałam usunięcia zdjęcia . Miły pan powiedział ze wziął sobie zdjecie z internetu jako wzorcowe . ciekawa jestem w takim razie jak wygladaja rodzice tych rzekomych tt skoro nie moga reklamować swojego własnego miotu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Pewnie większość zna już tą stronę, ale warto ją wkleić jeszcze raz. Tym razem są to sami panowie, uszeregowanie jest według krajów:
[URL]http://www.havanesegallery.hu/results_en.php?name=&callname=&father=&mother=&sex=1&color=0&year=&agemin=&agemax=&breeder=&owner=&country=0&picture=1&Submit=Search&order=country#18[/URL]
Może jakiś narzeczony wpadnie jakiejś pannie w oko :cool3:[/QUOTE]

ale to nie jest lista reproduktorow bo przeciez część z tych kawalerów nie ma jeszcze odpowiedniego wieku .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice'] Co do fotek i praw autorskich to 2 dni temu miałam przykrą niespodziankę . Otóz w jednym ogloszeniu reklamującym miot bez-papierowy tt ktoś umieścił zdjecie moich psów . Zadzwonilam i kategorycznie zażądałam usunięcia zdjęcia . Miły pan powiedział ze wziął sobie zdjecie z internetu jako wzorcowe . ciekawa jestem w takim razie jak wygladaja rodzice tych rzekomych tt skoro nie moga reklamować swojego własnego miotu .[/QUOTE]
Z przykrością stwierdzam, że to norma :angryy: Z takimi przypadkami stykałem się jeszcze w "erze bezinternetowej" :angryy: A teraz w dobie internetu to po prostu łatwizna :angryy: Lepszapołowa tez już "trafiła" takiego gagatka, publikującego zdjęcie suczki z węgierskiej hodowli...

Link to comment
Share on other sites

Rodzice, co do krycia pieskami z Niemiec - wszystko zależy od właściciela psa. Jedni nie widzą problemu inni uważają, że w Polsce miszkają wyłącznie psie maszkarony, które dają paskudne szczenięta i ich psy nie mogą firmować takich paskud swoim imieniem i przydomkiem.
Ale tak chyba bywa w każdej rasie i w każdym kraju. Sama kiedyś nie zgodziłam się na krycie moim reproduktorem Mastino suczki, która była mało urodziwa i na dodatek miała dysplazję.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Asia13']Witam,
przedstawiam Państwu nową hodowlę hawańczyków.[/QUOTE]

Witam :bye:
A w jakim województwie jest Bolszewo ?

Chyba wypatrzyłam sobie zięcia dla mojej Barbie :lol:

[URL]http://www.havanesegallery.hu/pair_en.php?id1=28624&id2=28641&gen=5&det=4[/URL]

może warto połączyć te linie?
Oczywiście jest jeszcze malutka ale trzeba szukać, żeby mi nie została starą panną :evil_lol:
Za jakieś pół roku przeprowadzamy się na wieś do domku z ogrodem, więc pewnie zaczniemy poszukiwania kolejnej panienki hawanki i zarejestrujemy hodowlę (będzie pierwszą w Grecji).
[B] [/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...