Jump to content
Dogomania

Jaka rasa do agility ?


Agility

Recommended Posts

Hej wszystkim.
Kocham agility które trenowałam z psem wujka. Wujek wyjechał a mój obecny pies nie nadaję się do tego sportu. I zostały mi tylko piękne wspomnienia :loveu:.
Rozmawiałam wieczorem o tym z mamą i tatą i zgodzili się na psa. Chcę psa rasy do agility. Bardzo pokochałam ten sport. Również ten pies będzie wykorzystywany do flyball'u. Chcę by był to pies nie mały. I od razy przy okazji w jakim wieku najlepiej mi kupić szczęnie bym mogła odrazy zacząć z nim pracę ?
Z góry dzięki z odpowiedzi:lol:

Link to comment
Share on other sites

dlaczego uwazasz ,ze twoj obecny pies nie nadaje sie do agility? Moim zdaniem zeby decydowac sie na kupno jakiegos psa "do agility"(chociaz generalnie agility powinno byc dla psa a nie na odwrot) to powinno sie zaczac ze swoim domowym, rodzinnym psem ,zeby zobaczyc czy ten sport to jest to w co warto sie zaangazowac. Czy z psem wujka trenowalas w jakims klubie?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

hmm... ja też ma psa, który nie nadaje się do agility, chociaż ma chęć ogromną, ale jest w typie przegubowca (kręgosłup) i wzięty ze shroniska po wypadku - śrubowane tylne łapy, skoki absolutnie nie wskazane, więc ze względow zdrowotnych lub wiekowych nie każdy pies się nadaje, za to drugi (owczarek holenderski) hopa aż miło, chociaż woli owce:lol:
Osoba zadająca pytanie - pisze, że trenowała już z innym psem, więc jakąś wiedzę na temat agility ma, a nie znamy wieku ani stanu własnego psa, więc rady - trenuj z własnym są trochę bezpodstawne.
Nie każda rasa jest też tak samo chętna do pracy i uprawiania agility, wiec pytanie na miejscu. Oczywiscie, że może sie zdarzyć, że nowy psiak nie wykaże talentów i ochoty w tej dziedzinie, są jednak rarsy bardziej do tego predystynowane, wspomniane już wyżej pastuchy, fajnie sprawdzają się pudle i inne lekkie i zwrotne psy. Zapraszam na zawody, do klubu - poogladaj skaczące psaiki, popytaj ludzi, jak im się pracuje, jaką chęć do zabawy i pracy mają ich psiaki, jak z nimi ćwiczą.
Rozumiem, że chcesz się tym zająć bardziej, stąd pytania i poszukiwanie. Bardzo słusznie, zanim podejmie się decyzję o kupnie szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie szukam tematów o psich sportach, bo na niebieskim amstowym forum jest pies w typie asta , któego kilka osób oceniło na takiego co do sportu się nadaje. Wstawię link z filmikami jeśli to nie problem zobaczcie [url]http://amstaff-pitbull.eu/viewtopic.php?f=69&t=5271&start=240[/url] . Można tego Czech ogłaszać jako sportowca?
Wcinam się Wam w watek , wybaczcie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amelka2']Właśnie szukam tematów o psich sportach, bo na niebieskim amstowym forum jest pies w typie asta , któego kilka osób oceniło na takiego co do sportu się nadaje. Wstawię link z filmikami jeśli to nie problem zobaczcie [URL]http://amstaff-pitbull.eu/viewtopic.php?f=69&t=5271&start=240[/URL] . Można tego Czech ogłaszać jako sportowca?
Wcinam się Wam w watek , wybaczcie:)[/QUOTE]

Sportoweic, jak sportowiec, ale chętny do pracy z człowiekiem i mogą być z niego ludzie:lol:
Myslę, że w doświadczonych rękach mógłby osiagać niezłe wyniki, tzn. na pewno nie będzie tak zwrotny i szybki jak border, belg itd. ale czy to koniecznie musi być wyczynowe, nastawione na miejsce na pudle agility? agility jako rozładowanie energii, fajna zabawa, budowanie relacji - jak najbardziej. Ćwicząc agility też można mieć frajdę z pracy z takim psem, można by też spróbowac PT, OBI, dogtrekingu... byle nie sportów obronnych - niedoświadczony przewodnik moze zrobić krzywdę psu i niepotrzebnie nakręcić go na agresję, a to taki słodziak. Fajny pies!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne za potwierdzenia obserwacji, no właśnie jest bardzo chętny do pracy , chciałybyśmy aby właśnie trafił na człowieka który doceni zapał, predyspozycje Cześka. Poza wieloma ogłoszeniami w sieci dodatkowo ogłoszony został na forach o tematyce sportowej, bo może komuś wpadnie w oko. Nie pasuje Czesiek do typowych wątków o psach szukających domów, bo ma potencjał i szkoda na to nie postawić.Dlatego się głowie, gdzie go jeszcze pokazać, aby trafił na swojego człowieka.
Jeszcze raz dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[B]Chcę psa rasy do agility[/B]
Chyba przeoczyłam jakąś rasę :evil_lol:

Moim zdaniem każdy pies do tego się nadaje,jedne mniej drugie bardziej. Zacznij na początek ćwiczyć ze swoim psem-może coś z tego wyjdzie ;)
Jeżeli jednak byś się zdecydowała na rasowca,proponuję nie szukać psów w kontekście "do agility" tylko najpierw znaleźć sobie rasę psa odpowiadającą twoim wymogą,poczytać o niej itp. Padła tutaj rasa Border Collie.Pomimo iż są zwinne,szybkie i szybko się uczą, są psami wymagającymi naprawdę wiele ruchu i zainteresowania ze strony człowieka.Trzeba również pamiętać,że mają 'kruchą' psychikę,której nie można zranić(krzyczenie etc.),bo odbudowanie jej może być bardzo trudne.

Jestem dalej za tym,żebyś się poważnie zastanowiła. Powodzenia! ;)


pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z powyższym, border coli - super, ale trzeba miec dla niego ogrom czasu, w zyciu bym nie kupila holendra, gdybym dużo więcej wiedziała o rasie, madry Polak po szkodzie :-), teraz wiem i mam krzyż pański oarz wyrzuty sumienia, że pies mi się marnuje a ma niemozebny potencjał, dzięki Ci Panie Boże za owce!
widziałam dziewczyny startujace z cavalierami, pinczerami, beaglami i tyż było piknie!

Link to comment
Share on other sites

ja do agility polecam Puli ;) dlatego, ze kochają pracować, skoczne, szybkie a przy tym dokładne. Puli musi mieć ogrom pracy do wykonania inaczej jest nieszczesliwe z nudy. jak mowily dziewczyny wczesniej - lepiej wybrac rse dla siebie, a potem do agility, bo co jezeli faktycznie np. znudzi ci sie agility, a psa bedzie rozsadzac energia w domu z nudów?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Nie z każdym psem można trenować agility. Ja ostatnio zainteresowałam się tym sportem i jeżeli pies to lubi jest to świetny sposób na zapewnienie mu wyzwań (praca z człowiekiem) i rozładowanie energii, jednak tak jak w moim przypadku nie ma na to szans. Piesek ma 14 lat, i co się wiąże z wiekiem problemy ze stawami i coraz słabszą kondycję. Kilka lat temu pewnie by mu się spodobało skakanie bo zawsze to lubił jednak teraz zachęcając go do skakania, mogłabym mu tylko wyrządzić krzywdę, a jeżeli ktoś myśli o tym sporcie na poważnie, to moim zdaniem pytanie jest bardzo na miejscu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

a koniecznie musi być rasowy? Ktoś pisał o psie ze schroniska - polecam Rokiego
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/191758-Roki-mądry-sportowiec-zrobi-wszystko-by-znaleźć-dom[/URL]!
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-NHC3gPdhWIE/TXSFo8G0bmI/AAAAAAAAa_Q/j9QAr9K2xSk/DSC_4912.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...