Jump to content
Dogomania

Spaniel i Husky


_Nessi_

Recommended Posts

QWitajcioe wiem,ze Spaniel i Husky to dosc niecodzienne polaczenie ale posiadam 2 pieksi tej rasy i bardzo bym chciala zapewnic im taki rodzaj sportu. czy mozliwe jest dopiecie tych 2 psow do jednego roweru.? Dodam,ze Goldi raczej starasie zawsze byc 1 jest dosc dominujacy, za to Alma raczje trzyma sie tylu wiec gdy biegna na rownych linkach Goldi zaczyna wykonywac prace za 2 a Alma biegnie z boku luzna linka :P

Jak powinnam rozwiazac ten problem Goldi dluzsza linka , alma krotsza. Czy po prostu polaczyc jakos psy aby nie odbiegaly od siebie ? Zaznacze rowniez z,e podczas jazdy pomagam psom ( pedaluje). Nie wiem w ogole czy to dobry pomysl Spaniel i Husky :D Napiszcie prosze co uwazacie bede niezmiernie wdzieczna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

wiesz moim zdaniem te rasy maja niestety inne mozliwosci fizyczne .Husky moze biegac i biegac , spaniel nie bardzo , owszem sa zywiołowe i potrzebują ruchu ale w porównaniu do haszczaka giną:)
moje rozwiazanie jest takie ;bierzesz rower ,szelki dla psów , spaniela który zawsze na przodzie chce byc dajesz na przód za nim mocujesz suke , mozesz je złaczyc linkami i jedziesz(ale najpierw opanuj z nimi komendy typu w prawo ,lewo , prosto, stop itd) i tak zawsze najsilniejszego psa stawia sie blizej sanek ,ładunku itp w tym wypadku to bedzie husky bez watpienia;D, i tak sobie biegniecie oczywiscie spaniel bedzie miał swoje tempo ale jesli haszczak i tak sie nie wyrywał do przodu to powinno byc git
i jeszcze jedno biegnac patrz na mozliwosci spaniela a nie haszczaka (o ile biegna w jednej team:))
mozesz tez spróbowac zeby husky był na przodzie a jak nie wypali bo ona sie ociaga to daj małego naprzod skoro jest do tego skory i moze on ją zmobilizuje
ja sama zaczynam niedługo podobny trening z suczka husky 6 mies (w miare rozsadku) z moim 3 letni mieszancem ...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...