Jump to content
Dogomania

Poprognozujmy...rasa popularna za kilka, 10 lat


miumiu

Recommended Posts

W książce z 1989 roku czytam że golden i lab to rasa u nas nie znana, popularna w krajach anglosaskich (nad czym autor ubolewa)
kilka ras u nas ne znanych/ ne hodowanych w roku wydania książki jest dziś na szczytac popularności lub przynajmniej jest owyc psów sporo

jak sądzicie, a w jakim kierunku teraz pójdzie?

Dziś yorki, labki, kilka lat temu rotki i dobki, potem bullowate...

Co teraz?beagle?

i tak of the record - czy popularnośc służy rasie, czy nie ma wiekszego znaczenia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='miumiu']
i tak of the record - czy popularnośc służy rasie, czy nie ma wiekszego znaczenia[/quote]

Jasne, ze nie słuzy.
Rasa im bardziej popularna, rozpoznawana i pożądana przez masy, tym większe zagrozenie ze zajmą się nią na poważnie pseudohodowcy producenci. A jak ci działają, to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyc.
Modle się, by na moje ukochane charciki i cirneco NIGDY nie nadeszła w Polsce moda, chociaż te pierwsze ostatnio coraz czesciej bezpapierowe można napotkac w ogłoszeniach..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']
Rasa im bardziej popularna, rozpoznawana i pożądana przez masy, tym większe zagrozenie ze zajmą się nią na poważnie pseudohodowcy producenci. [/quote]
Na szczęście przeszła moda na dalmatyńczyki. I mam nadzieję że Disney nie będzie wypuszczał kolejnej części kinowego hitu :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ja stawiam na border collie- mysle ze niedlugo bedzie na nie "bum" , a te, ktorych popularnosc znaczaco wzrosnie to moim zdaniem- flat coated retriever, samoyed(niestety), border terier i moze nova scotia retriever, soft coated wheaten terier :evil_lol: To sa moje typy ;)

Link to comment
Share on other sites

Ktoś ostatnio wróżył popularność gończym polskim. Już teraz szczeniaki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Ale szczerze mówiąc mam nadzieję, że to nie nastąpi, bo to rasa wymagająca mega dużo ruchu i rzadko kto jest w stanie to zapewnić.
Marzy mi się za to moda na tępienie wszelkich psedohodoli i moda na branie kundelków ze schroniska :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Apropos sterylek-moim zdaniem każdy miot powinno się rejestrować i czipować.Rasowe w ZK,reszta w urzędzie miasta,gminy,itd.I sterylki przymusowo wszystkim rozmnażaczom.Może kasa jaką musieliby zapłacić pod sankcją kary wybiła by im z glowy rozmnażanie psów w typie rasy dla mody.Ale znając przebiegłych i chciwych rodaków zaraz by sie utworzyło jakieś podziemie handlujące na czarno takimi psami(wtedy na ulicy legitymuje takiego policja,dokumenty psa-nie ma-czip-nie ma-kara:) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']A mnie sie marzy moda na sterylizacje, zeby kundelkow w schroniskach nie przybywalo...

Zofia[/quote] [B][I]może rozpowszechnić modę na sterylkę?:lol: [/I][/B]
[B][I]Teraz sa chyba modne te żadsze rasy.... i oby nie były modne nigdy charty...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*luthien*'][B][I]może rozpowszechnić modę na sterylkę?:lol: [/I][/B]
[/quote] Sa takie plany, nawet moje malenstwo jest gdzies tasm zapisane, coby pokazac, ze pies bez jaj to nadal peism, z ktorym mozna robic duzo i jeszcze wiecej !:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']
Co teraz?beagle?
[/QUOTE]
Juz sa modne, a raczej pseudobeagle... :placz:
[url]http://www.allegro.pl/search.php?string=beagle&category=1528[/url]


[quote name='JinnyAl'][b]bo to rasa wymagająca mega dużo ruchu i rzadko kto jest w stanie to zapewnić.[/b][/QUOTE]
to samo mozna powiedziec o beagle'ach ;)


wydaje mi się, ze wyżły węgierskie, caviki, rr'y, bedą modne

Widac juz efekty ślicznej mordki i szczenięcego uroku, potem lądują roczne psa na allegro :roll: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, co będzie. Rasy o których wspominacie z niczym mis ie nie kojarzą, pierwsze o nich słyszę.
Ale niestety, tak beagle stają sie modne :shake: Okropnie dużo słyszę o marzeniach posiadania ich przez koleżanki w moim wieku - które oczywiście nie są w stanie zapewnić im tyle ruchu, ile potrzebują

Moda szkodzi rasie -> jest ich coraz wiecej, nie zawsze tej samej "jakości", sa rozmnazane na potęgę :placz:, po każdej modzie jest ich nadmiar i trafiaja dos chronisk

Teraz chyba panuje moda na huszczaki syberyjskie :placz: W moim mieście miałam tego psa jako druga, i należe do tych osob, ktore sa w stanie odpowiednio sie nimi zaopiekować.

Ale kązdy następny, to mieszkaniec bloku, ktory wychodzi tylko na siku i raz w tygodniu w niedziele na "długi" godzinny spacer :placz: KIlka z nich, spotykanych an spacerach to psy pseudo -rasowe. Np jeden 60-letni pan zajmuje sie psem, bo dostała go jego córka od swojej koleżanki, bo niszczył mieszkanie

Walczyć z modą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...