Jump to content
Dogomania

Karma Forza 10


Huskuś

Recommended Posts

No proszę :) my w założeniach mieliśmy wpaść tylko na chwilę i pozbierać ulotki, skończyło się na kilku godzinach i kupieniu smyczy i obróżek :) w sumie w tym roku było raczej mało karm, głównie wydaje mi się akcesoria - w dobie mody na wyjechane smycze i obroże obok Rogz pojaiwły się też RedDingo i Lupine.

Dostaliśmy też jedną puszkę Forza10, koty opchnęły ją błyskawicznie. Drugiego dnia karmę już jadł tylko najmłodszy pisak, suka SH zrobiła rozpaczliwie paskudną minę, gdy podsunęliśmy jej michę z suchą rybną karmą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bogunnia']Jedno zrodlo bialka, jedno weglowodanow i jedno tluszczu, to zestawienie najlepiej przyswajalne. Jesli mieszamy rozne bialko, ciezej nam to strawic, , dlatego najlepsze sa proste posi;lki. A ponatto, ktos slusznie zauwazyl, ze zwierzaki jedza tylko takie karmy, ludzie jedza duzo innych posilkow, wiec zeby u nas wystapily jakies reakcje, trzeba duzo czasu, a u zwierzakow, reakcje sa szybkie.
Ponadto Japonczycy jedza glownie ryby, i chyba maja sie duzo lepiej od europejczykow, amerykanow, etc. Nie dosc, ze zyja najdluzej, to najzdrowiej a na inteligencje tez nie narzekaja.
Pozdrawiam.[/quote]
W takim razie opisy składów są nieścisłe, bo ewidentnie są pokazane różne żródła węglowodanów, w dodatku bliżej nieokreślone. Pozatym z produkty zbożowe mogą być też zrodłem białka, co mnie nie przekonuje.

Link to comment
Share on other sites

źródłem białka są ryby morskie lub oceaniczne, a także może być dziczyzna lub mięso czerwone oraz drób z hodowli ekologicznych, źródłem tłuszczu jest tłuszcz roślinny głównie olej kukurydziany, a źródłem węglowodanów są niskoprzetworzone produkty węglowodanowe, głównie produkty zbożowe, w tym ryż oraz owoce (ananas) oraz żeń-szeń. Karma ta jest bez zanieczyszczeń chemicznych pochodzących wtórnie z mięsa z hodowli przemysłowych (m.in. dodawane do pasz antybiotyki, substancje wzrostowe, wspomagające, które są obecnie w paszach). Z włoskich badań wynika, że to właśnie ten czynnik chemiczny tzw. syndrom PARS odpowiada za większość nietolerancji pokarmowych, a poza tym ta dieta ma działanie oczyszczające.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Kupuję Forzę dla mojego doga niemieckiego (Maxi Maintenance z rybą). Ma bardzo wrażliwy układ pokarmowy, a na kurczaka reaguje alergicznie (podrażnienie oczu, strupki na łapach, brzydka sierść, rozwolnienie).

Kupujemy więc na zmianę rybną Forzę (jest też z dziczyzną) albo Bozitę Robur czy Oliver'sa (obie z jagnięciną). Wszystkie te karmy mu służą i wydaje mi się, że to mniej więcej ta sama półka jakościowa. Forza w wersji Maxi ma duże granulki (dla nas to plus), ładnie pachnie, jest ekonomiczna (o wiele bardziej niż np. rybna Acana, której zjadał ponad 1,5kg dziennie, ciągle był głodny i robił wielkie kupy), i Gaudi świetnie ją przyswaja - przetestowaliśmy już wiele karm, ale po tej ma zdecydowanie najmniejsze kupy. Poza tym za rybkę zatańczy i zaśpiewa ;) i nie trzeba jej niczym dosmaczać. U nas sprawdza się świetnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

A ja się włąśnie zastanawiam na jakąś rybna karmą. Po sukcesie z Acaną Pacyfica, pomyslałam, że może warto znowu wrócić do rybek i tak właśnie się zastanawiam między Forza10 a Fish4dog.
Którą waszym zdaniem lepeij byłoby kupić dla 35kg goldenka?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdecydowanie Forza10. Ja sam niedawno spróbowałem i sprawdza się super. Poza tym niedawno zrobili stronę po polsku, tam można dużo informacji znaleźć [url]www.forza10.com.pl[/url]. Mam kontakt do dystrybutora w Polsce i u niego zamawiam. Jakby co to piszcie na priv.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Homer']Zdecydowanie Forza10. Ja sam niedawno spróbowałem i sprawdza się super. Poza tym niedawno zrobili stronę po polsku, tam można dużo informacji znaleźć [url]www.forza10.com.pl[/url]. A mam tu kontakt do gościa, który pracuje dla tego jedynego dystrybutora w Polsce i u niego zamawiam. Jakby co to masz [email][email protected][/email][/QUOTE]

a czym uzasadniasz wybór? Dla mnie karma , której skład zaczyna się od kukurydzy, to nic wartego uwagi ! A już skład Organicznej Forza mnie powalił : zboża tam jak dla kur a nie psów !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egeri']A ja się włąśnie zastanawiam na jakąś rybna karmą. Po sukcesie z Acaną Pacyfica, pomyslałam, że może warto znowu wrócić do rybek i tak właśnie się zastanawiam między Forza10 a Fish4dog.
Którą waszym zdaniem lepeij byłoby kupić dla 35kg goldenka?[/QUOTE]

Sprawdzając skład zdecydowanie polecałabym Fish4dog !!
Karmy dla psów dorosłych doskonale zbilansowane nadają się do stałego żywienia psów.

Finest Salmon4Dogs /Najdelikatniejszy łosoś dla psa/
- łosoś 30,5% , ziemniaki 30,5%, mączka śledziowa 21,4%, olej z łososia 7,6%, włókno z buraków 6,4%, drożdże browarnicze 2,1%, minerały 0,8%, witaminy 0,7% / razem 100 % - nic więcej /

- białko 26%, tłuszcz 11%, popiół 9%, włókno 3,5%, witaminy : A-15000iu/kg, D3- 1500 , E- 125 , miedź 18 mg/kg, zawartośc soli 0,73% /zawiera ponad 30 witamin i mikroelementów niezbędnych w codziennej zdrowej diecie dla psa.

Finest Fish4Dogs /Najdelikatniejsza ryba dla psa/
- dorsz 30,5% , ziemniaki 30,5%, mączka śledziowa 21,4%, olej z łososia 7,6%, włókno z buraków 6,4%, drożdże browarnicze 2,1%, minerały 0,8%, witaminy 0,7% / razem 100 % - nic więcej /

- białko 26%, tłuszcz 11%, popiół 9%, włókno 3,5%, witaminy : A-15000iu/kg, D3- 1500 , E- 125 , miedź 18 mg/kg, zawartośc soli 0,73% /zawiera ponad 30 witamin i mikroelementów niezbędnych w codziennej zdrowej diecie dla psa.

Karma dla szczeniąt

Finest Fish4Puppies /Najdelikatniejsza ryba dla szczeniąt/
- świeże ryby 34% , mączka śledziowa 26,5%, ziemniaki 21,3%, olej z łososia 9,6%, włókno z buraków 5,2%, drożdże browarnicze 2,%, minerały 0,8%, witaminy 0,6% / razem 100 % - nic więcej /

- białko 30%, tłuszcz 14%, popiół 8%, włókno 2%, witaminy : A-15000iu/kg, D3- 1500 , E- 130 , miedź 18 mg/kg, zawartośc soli 0,73% /zawiera ponad 30 witamin i mikroelementów niezbędnych w codziennej zdrowej diecie dla psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam wszystkich. Jestem w połowie worka Forza10 diet fisch dla dużych psów, a miałam naprawdę poważny problemy z ustaleniem diety dla Szopena. Na karnie Royal Canin sensitiviti control był kilka miesięcy - na początku bardzo mu pomogła (psiak owczarkowaty, 5 lat, w sierpniu 2011r wzięłam go ze schroniska)- zeszły strupki, sierść się poprawiła, ale potem się na nią chyba uczulił, bo zaczęły się luźne stolce, biegunki i bardzo wypadała mu sierść (w sumie zjadł 3 worki 14kg) - więc zmieniłam karmę - tutaj metodą prób i błędów: sporo sama gotowałam, bosch a ostatnio koebers - 1 worek - ale strasznie dużo tych kupek, małe ale rzadkie. Po konsultacjach i oczywiście próbkach wybrałam karmę Forza10 diet fisch. Jestem w połowie worka - więc trudno wnioskować, ale przynajmniej kupy są bardziej zwarte i da się je bez problemu zebrać, a psiak radosny i chętnie karmę szama. Trochę droga, ale chyba warto, bo wizyty weterynarza też kosztują. Zauważyłam tez że dobrze mu robią wszelkie jogurty naturalne i kefir. Chętnie też zjada jabłka i orzechy które leża na ogrodzie. Trzymam więc kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jeśli ktoś jest ciekawy żeby wypróbować [URL="http://sklepkarm.pl/20-forza-10-sucha-karma-psa"]karmy Forza 10[/URL] to zapraszamy. mamy wszystkie próbki bytowe, weterynaryjne - również dla kotów. Szczególnie weterynaryjne są ciekawą alternatywą dla Royala, który od dawna nie jest już jakościowy najlepszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja kupuję karmę Forzę 10 Maintenance z jeleniem i ziemniakami dla mojej suni już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Pies ją chętnie je, ma po niej bardzo ładną błyszczącą sierść. Na pewno zamówię dla niej kolejny wór, ale tym razem może dla urozmaicenia zdecyduję się na inny smak.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='gayka']A my dostałyśmy próbki Forzy bytowej i psica oszalała , wszystkie jej smakują . Mi podoba się wersja z jagnięciną , gdzie na pierwszym miejscu jest suszone mięso 26 % , więc bardzo przyzwoicie.[/QUOTE]


Jesteś w błędzie - żadna z karm FORZA 10 nie zawiera mięsa, również jagnięciny. W przypadku tej z jagnięciną, na pierwszym miejscu jest białko pochodzenia jagnięcego, a nie mięso jagnięce. To kolosalna różnica w jakości białka i jego przyswajalności. Sprawdzaj zawsze na stronie producenta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Składy oglądałam na stronie polskiego dystrybutora i tam jest mięso suszone . Niemniej jednak nie zdecyduję się na Forzę .[/QUOTE]


Miarodajne informacje na temat składu karmy ma obowiązek podać producent, z importerami w Polsce jest inaczej - niby też powinni rzetelnie pisać składy, ale bardzo często je "polepszają", bo w praktyce są bezkarni za takie oszustwa. Nie wszyscy się do takich metod uciekają, ale jest ich zdecydowana większość. Dlatego też zawsze sugeruję wszystkim zainteresowanym, aby decyzję o wyborze karmy podejmowali po przeczytaniu składu na stronie www. producenta i w języku kraju, z którego pochodzi.

Edited by Elia
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moje psy pochłonęły już tonę Forzy i jest lala :cool3: jedzą od roku niecałego.
smaki , rodzaje różne i wszelkie i uważam że karma jest bardzo fajna.
kupki malutkie , ścisłe , nie zabijają smrodem .. wręcz powiem że są bez zapachowe.


ale z moich obserwacji wynika , że coś zaczarowali forzę ..... bo jakieś 3-4 lata temu , robiłam pierwsze podejście do tej karmy i żaden pies tego nie chciał ruszyć.
Teraz rąbią wszystkie , nawet niejadki i nie nie , nie są to dosmaczacze i przyprawy ..... mój Franciszek na karmy czapi , pedigri , to nawet naszczać nie chce.
I on nic nie zeżre co intensywnie pachnie , szczególnie jak ma nadto chemii ;)

Szczeniaki też odchowywałam na forzie i byliśmy mocno zadowoleni.
Jest też fajny starter , tylko trzeba nauczyć się go dawać ;) W chwili gdy suka ma bardzo treściwe mleko , ten starter jest za mocny i są sraczki ;)
Dlatego tu podawałam inną karmę , też forzę ......
Dla dzieci matek z kiepściejszym mlekiem , starter sprawdza się genialnie.

U nas szczególnie idą karmy dla szczeniąt , bo mają więcej białka ... więc dorosłe psy to jedzą , najbardziej im wchodzi jeleń z ziemniakami.
Zarówno wersja dla szczeniąt i dorosłych psów ... ma drobny granulat.

Link to comment
Share on other sites

Ja też zmieniam karmy ;) bo też mam taki fetysz. Inna rzecz , jak się ma wybredne coś w domu , to nie ma wyjścia - trzeba knuć.

Chyba dłużej niż rok z kawałkiem , nigdy nie używałam jednej marki - warunek musi spełniać jeden , duży wybór smaków i rodzai.
Jak jest jedno coś , to nawet nie podchodzę - bo wiem że 2 worki i po jedzeniu będzie , o ile raczą zjeść ;)

Na forzę przeszliśmy z kobersa , a przed kobersem był carrier

na royalach , orijenach , acanach itp - moje psy wyglądały jak hieny ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam podobnie, lubię mieć wybór smaków . A teraz jestem w zachwycie nad Wolfsblutem, który ma ogromny wybór smaków i do tego jeszcze można kombinować z poziomem białka i tłuszczu - dla mnie rewelacja, bo mam psa, który ma wielkie róznice w trybie życia i aktywności. Latem jest szał i kilometrowe wycieczki , zimą raczej spanko w ciepłym .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...