Jump to content
Dogomania

Jaka szczotka dla nowofundlanda?


JOLY

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam
Niufa nie da się czesać jedną szczotką. Inna szczotka do łap/piór na łapach, inna do brzucha inna do grzbietu. Ogólnie mam ze 3-4 szczotki. Potrzebne są tzw igiełki (miękkie, gęste) potrzebna taka z drewnianą rączką typu szczotka dla ludzi. No i taka rozczesująca podszerstek nad ogonem ( zbity gęsty włos który tam bywa, sprawia wrażenie iż zad jest przebudowany ). Niuf w lecie ma rzadszy włos, w zimie gęściejszy i dużo podszerstka. Więc nie da się uogólnić wszystkiego jedną szczotką...
Najlepiej podpatrzyć na wystawie czym są czesane niufki.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Wyszłam z założenia, że trzeba po trochu próbować każdego narzędzia do pielęgnacji, aż znajdziemy takie które będą odpowiadać i nam i psu. Przeczytałam ze 100stron informujących w co się zaopatrzyć do pielęgnacji niufa i powiem szczerze, że zgłupiałam. Każdy ma inna teorię, więc idąc za ciosem próbowałam różnych rzeczy. zostaliśmy na grzebieniu, zgrzeble z metalowymi końcami, które w trakcie czesania układają się proporcjonalnie do ciała psiaka i do szczotki takiej na rączce jak dla ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam mnóstwo wszelkiej maści grzebieni, szczotek i trymerów, ale mimo wszystko najlepiej mi się czesze przy pomocy zgrzebła obrotowego. Nie ciągnie, ładnie rozczesuje i zbiera martwy włos. Mam jeszcze zgrzebło obrotowe-teleskopowe, ale to mi tak nie pod pasowało, bardziej szarpie, przez co psina się irytuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...