Jump to content
Dogomania

pomocy dla szczeniaka


sonia222

Recommended Posts

Nigdy nie miałam szczeniaka, ale słyszałam, że mozna malucha wyprowadzić używając mleka zastępczego, karmiąc co 2 h pipetką, masując po posilku brzuszek delikatnie do wypróżnienia. Ja tak wyprowadziłam kociaka. Do tego koszyk, można wyłozyc poduszką elektryczną, na to kilka warstw szmatek, zeby nie tracił ciepła.

Mleko znalażłam takie: [url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-babydog-milk-400g-p-10727.html[/url]

Może okoliczne sklepy zoologiczne by miały? Warto też w aptece zapytać o pipetkę, zaskakujące, jakie doświadczenie mają często farmaceuci w klwestii opieki nad psami.

Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj tu na dogo wątek jak dziewczyna ratowała takie maleństwo i się udało.Karmienie jest bardzo ważne i masaż brzuszka po każdym jedzeniu i ciepło dla takiego szczylka.Znajdź jakąś czapkę starą wełnianą i do niej pakuj malucha.Jak masz chwilkę czasu to przytulaj malca też do swojego ciałka tak aby miał ciepło i złudzenie że jest z matką.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/173271-Dwudniowy-szczeniak-bez-matki[/url].
tu też masz podobny wątek.

Zbliżone do mleka suk jest też mleko kozie i owcze. Są różne przepisy na "mieszanki" dla szczeniąt, również z mlekiem krowim, które jest chyba najmniej odpowiednie dla szczeniąt, ale za to najłatwiej dostępne np. zmieszać mleko krowie ( 3/4) z mlekiem skondensowanym (1/4) i żółtkiem jaja etc. Więcej takich przepisów znajdziesz w w/w wątkach. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

narazie dajemy mu mleko dla kociąt i nawet bardzo dobrze je toleruje wiec chyba zostaniemy przy tym mleczku mały wygląda nieżle regularnie co 3 godziny zjada po 40 ml mleka i wyproznia sie dobrze wiec mam nadzieje ze uda mu sie przezyc bo widac ze ma silna wole do życia a my staramy sie jak mozemy zeby przezył

Link to comment
Share on other sites

ja karmie mlekiem dla kociat ktore jest naprawde taniutkie maluch pieknie przybiera na wadze sam sie załatwia przesypia prawie wszystkie noce i..... zaczyna otwierac oczka;):) powoli ale juz je uchyla to dla nas wielki sukces no i dla malucha rowniez pilnujemy go jak oka w głowie probujemy mu zapewnic wszystko co jest potrzebne do zycia i chyba nam sie udaje ale pierwsze dni były prawdziwym koszmarem dla kogos kto sie wogole na tym nie zna nigdy nie mielismy do czynienia z takim malenstwem na weterynarza raczej nie moglismy liczyc ale....skoro wychowujemy małe ludzkie dziecko to mielismy nadzieje ze uda nam sie uratowac zycie temu malenstwu i udało sie jak narazie rosnie duzo zjada mleka duzo śpi i wychodzi juz ze swojego głębokiego posłania sama nie wierze ze nam sie udało ale jednak to chyba przeznaczenie maluch zostanie z nami na zawsze to nasze 3 psie szczescie i to nie koniec ;):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Może warto zamieścić tutaj linki do stronek gdzie można kliknąć w button aby bez żadnych kosztów pomóc podobnym szczeniaczkom?. Takie kliknięcie opłaca sponsor dzięki temu my nic nie płacimy a można klikać nawet codziennie. Np. [url]http://www.facebook.com/pages/Cokupicpl/280880581577[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...