Jump to content
Dogomania

UWAŻAJCIE - dotyczy nietylko mopsów.


paulinab83

Recommended Posts

Niecałe 5 lat temu w naszym domu pojawił się brzydki jak cholera (żart oczywiście dla nas był najpiękniejszym psem na świecie) biszkoptowy mopsik Oskar nazywałyśmy go z siostrą pieszczotliwie "braciszek":) bo faktycznie był członkiem naszej rodziny. Oskar był miłością całej naszej rodziny... Pieska kupiliśmy bez rodowodu ponieważ uważaliśmy wtedy że nie jest nam do niczego potrzebny i to był nasz błąd... z czasem okazało się że piesek ma bardzo wiele problemów zdrowotnych tj. przepuklina, wrośnięte jądra i kilka innych drobnych schorzeń, a pan który go nam przywiózł przepadł jak kamień w wodę... dzisiaj po latach walki o zdrowie naszego aniołka musieliśmy go pożegnać na zawsze :placz:piszę ten post przez łzy ale wiem że tylko ludzie którzy napradę kochają swoje zwierzęta rozumieją nasz ból :placz:. Nie kupujcie zwierząt z niepewnych źródeł-ci ludzie są nastawieni tylko i wyłącznie na kasę a ból po stracie małego bezbronnego członka rodziny jest nie do opisania :placz:Po naszym Oskaruniu zostało tylko puste krzesło przy stole i nasze puste serca...:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Guest olka12

Wiem bo to już nasz drugi mops bez rodowodu. Poerwszy zdechł bo miał guza muzgu ten ma przepukline, rozszczep żuchwy, poważne problemy z oczami, skórą i uszami. NIE KUPUJCIE PSA BEZ RODOWODU

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olka12']Wiem bo to już nasz drugi mops bez rodowodu. Poerwszy zdechł bo miał guza muzgu ten ma przepukline, rozszczep żuchwy, poważne problemy z oczami, skórą i uszami. NIE KUPUJCIE PSA BEZ RODOWODU[/QUOTE]
Paulina, wiem co to znaczy... Współczuję. Olka12 pisałaś mi, że ten twój mops ma metryczkę. Kłamałas dla szpanu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witajcie kochani. Jestem hodowcą od wielu lat, zawsze uczulam ludzi aby nie kupowali psów bez papierów, niestety można tłumaczyć, a większość i tak wie swoje. Olka 12, mimo doświadczenia, kupiłaś drugiego psiaka z pseudohodowli??? Wiem z własnego doświadczenia, żeby kupić rasowego psa taniej, można z powodzeniem poszukać po hodowlach, i to najlepiej po tych małych domowych. Nie ma hodowli w której rodzą się same przyszłe championy, często w miocie pojawia się maleństwo "niewystawowe", co nie oznacza że chore, po prostu eksterierowo niekoniecznie spełnia wszystkie wymogi wzorca rasy, takie maleństwo sprzedaje się do KOCHANIA, często dużo taniej, a dla przeciętnego psiarza jest to taki sam mops jak inne. Pies z papierami jest napewno rasowy, powinien być zdrowy bez wrodzonych wad, jeżeli jednak ma jakieś mankamenty jak np. przepuklina ( to się zdarza, nawet w najlepszych hodowlach), to hodowca powinien uprzedzić nabywcę. Jeżeli natomiast hodowca ukryje prawdę, i okaże się że pies nie jest zdrowy, wiadomo kogo szukać, legalna hodowla nie wyparuje w sposób nagły :). Pamiętajcie Rasowy=Rodowodowy. Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

Generalnie się z Tobą zgadzam, ale niestety w tej rasie zdarzył się juz niechlubny przypadek ukrywania choroby psa przez renomowanego hodowcę. Niestety krętacze zdarzają się tez wśród osób zrzeszonych w ZK. Rodowód i fakt, że zapłacimy za psa wiecej nie daje nam niestety gwarancji, że nie padniemy ofiarą ludzkiej nieuczciwości :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...