Jump to content
Dogomania

Żywienie???


alexandra

Recommended Posts

Jestem przeszczęśliwą właścicielką 7 tyg. sznaucerki miniaturowej czarnej. Chciałam się was poradzić jaki jadłospis przyjąć dla mojej pociechy? Póki co podaje jej Eukanubę Puppy Junior 2 razy dziennie i 2 razy dziennie ryż z kurczaczkiem i gotowaną marchewką, raz na tydzień daję jajeczniczkę z 1 jajka. Myślę żeby ją przestawić tylko na Eukanubę. Ale poradźcie mi czy teraz w wieku szczenięcym coś robić inaczej, czy mimo że daję Eukanubę dawać jakieś witaminki. Jak karmić jak już dorośnie czy faktycznie dobrze jest karmć tylko Eukanubą?

Link to comment
Share on other sites

JA na samym początku karmiłam GALĘ tylko Eukanubą (miała wtedy 3 miechy) bo w hodowli tez katmili ją tylko tym, ale pozniej jakos tak sie złożyło ze mama zaczęła gotować jej ryż z mieskiem i warzywkami i zaczęłyśmy mieszać to z karmą... teraz GALA ma 6,5 miesiąca i wyląda pięknie-jej sierść blyszczy ui wszyscy pytaja czym ja karmie... :) A naważniejsze jest to, ze JAJ TO STRASZLIWIE SMAKUJE!!!!!!

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Niestety, jest to skutek przebialkowania. Silna karma + ryz, ktory takze zawiera duzo bialka to blad. Najlepiej trzymaj sie dobrej karmy, nie bedziesz miec problemow. I znajdz przede wszystkim madrego weta, dla ktorego liczy sie pacjent, a nie kasa. Wiekszosc zaraz by stwierdzila pewnie, ze to jakas alergia, uczulonko... I ladowalaby sterydy, antybiotyki i inne leki, kazala przychodzic na czeste kontrole.

Moze zmien karme na inna, np. Royal? Po Eukanubie psy dosc szesto sie drapia :-?

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę straszyć, ale Eucanuba faktycznie nie jest najlepszą karmą - jest droga, ale nie warta swojej ceny. Drapanie może być faktycznie skutkiem przebiałkowania. Osobiście mojego 3 -miesięcznego sznaucerka miniaturę karmię już trzy razy dziennie (dwa razy suche, raz ryż z mięchem i marchewą z dodatkiem can-vitu). Przede wszystkim koniecznie przestrzegaj dawkowania zapisanego na suchych karmach (różne karmy=różne dawkowanie). Ja stosuję bento kronen mini growth i animondę puppy na zmianę (trochę ze względów finansowych, a trochę, żeby nie mieć sensacji w przypadku zmiany karmy - mojego starszego psa karmiłam puriną, w pewnym momencie była nie osiągalna - i zonk - sensacje żołądkowe non stop). Dlatego teraz nie chcę przyzwyczajać do żadnej karmy - mieszam i mam spokój. Tylko bento kronen jest kompletnie zbilansowana, jeśli tylko nią iałabyś karmić - żadnych witamin!!!!! Powodzonka

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za wszystkie porady. Byłam u lekarza weterynarii, ponoć jednego z lepszych w Krakowie (tak słyszałam z kilku różnych źródeł), powiedział że spokojnie mogę przejść tylko na Eukanubę a co do drapania to żeby poczekać i ....... faktycznie Beska od tygodnia je tylko Eukanubę i prawie w ogóle już się nie drapie!!

Madziarku a co to znaczy że Eukanuba nie jest dobrą karmą? Jest szkodliwa dla psinek?? Cały czas słyszałam, czytałam że jedna z lepszych?? :o A co w takim razie tak z ciekawości i na przyszłość sądzicie o karmie Hill??

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak u nas, ale z tego co wiem, w Stanach Hill jest na pierwszym albo drugim miejscu, na trzecim Bento Kronen, a Eucanuba gdzieś dalej... Jeśli chodzi o Eukanubę to wiele psów jej nie toleruje (mają uczulenia albo wogóle nie chcą jeść - ale mówię o psach wrażliwych), więc... Natomiast na całe nieszczęście w Polsce króluje Chappi i Pedigree :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...