Jump to content
Dogomania

hospicjum dla psów starszych i niepełnosprawnych za 2 tyg. otwarcie .


Tymonka

Recommended Posts

Takie miejsca są bardzo potrzebne. Jeśli ktoś może i chce wykonywać to zajęcie charytatywnie to dobrze, jeśli ktoś nie może lub nie chce - dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, nic gorszącego - byle, to co robi, robił dobrze. Możliwość połączenia pasji z zawodem (bo da się tak na to spojrzeć) to fajna sprawa.
Choć... w tej dziedzinie, oprócz miłości do psów i doświadczenia, trzeba mieć jeszcze bardzo silną psyche - to trudna praca... Trzeba być gotowym na wiele - na nieprzespane noce, pożegnania, kontrowersyjne decyzje, własne i cudze błędy, nieporozumienia z ludźmi... i pewnie wiele, wiele innych...
Hmm, potrzeba profesjonalnego podejścia, może dystansu... - nigdy nie robiłam tego odpłatnie, nie wiem, jak to jest, ale myślę, że istota jest/powinna być ta sama, więc pozwolę sobie dodać z własnego doświadczenia w opiece nad chorymi staruszkami po przejściach, że to i piękno i trud, że człowiek mierzy się w tym z takim rodzajem emocji, z takim rodzajem relacji, że cieżko to opisać. Z każdym psem budzi się coś nowego w nas i coś nowego w sobie poznajemy...
Powodzenia w realizacji projektu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Anja2201 pisząc we wrześniu tutaj zdziwiła mnie miesięczna kwota za opiekę, dziś o tym przedsięwzięciu myślę troszeczkę inaczej. W schronach mnóstwo staruszków czeka na lepszy los
jedne znoszą to lepiej inne bardzo zamykają się w sobie. Do czego zmierzam jeśli Twoim marzeniem
jest utworzenie hospicjum, pierwsze efekty juz masz to dalej tego trzymaj się.
Wiem że nigdy nie można się poddawać.
Napiszę Ci jeszcze jedno dobro powraca..
Nie obchodzi mnie opinia ludzi małostkowych, którzy nie znają a tworzą coraz to nowe historyjki stawiam na dobre szczere znajomości.
Zawsze walę to co myślę na wątku prosto z mostu choć może i to jest niedobre lecz o to nie dbam.
Życzę powodzenia w realizacji marzeń i wszystkiego dobrego w nowym roku. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[IMG]http://img97.imageshack.us/img97/5193/22807392.jpg[/IMG]
Trójłapek Bambo, został znaleziony przy ruchliwej ulicy... wycieńczony i zdezorientowany.
Udało nam się znaleźć mu TDT na 3 tyg, jednak w przyszły czwartek (21 kwiecień) ten magiczny czas mija...no właśnie - I CO DALEJ? :(

Bambuś jest psem idealnym! Szukamy mu na cito DT.
Może tutaj jest ktoś kto jest w stanie mu pomóc?

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205336-Tr%C3%B3j%C5%82apek-Bambo-siedz%C4%85c-na-ruchliwej-ulicy-czeka%C5%82-na-%C5%9Bmier%C4%87..?p=16625252#post16625252"]http://www.dogomania.pl/threads/205336-Tr%C3%B3j%C5%82apek-Bambo-siedz%C4%85c-na-ruchliwej-ulicy-czeka%C5%82-na-%C5%9Bmier%C4%87..?p=16625252#post16625252[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 2 years later...

pomysł bardzo fany, nie napisałaś tylko czy byłoby to hospicjum dla psów prywatnych właścicieli czy takich na zasadach domu tymczasowego? bo jeżeli prywatnych- na palcach jednej ręki można policzyć ludzi którzy chcą psa oddać na starość (chociaż jak ktoś pracuje, nie ma czasu lub nie potrafi zająć się starszym schorowanym psem, miałoby to sens).

Cena- rozumiem że za starszego schorowanego psa którym trzeba się bardziej zająć, przenieść go gdzieś, dać zastrzyk, ugotować delikatne jedzenie, sprzątnąć po nim częściej itp, cena jest wyższa niż za "normalnego" psa na DT. To zrozumiałe. Jeśli chcesz to robić na pełen etat- to oczywiste że będzie to Twoim sposobem na utrzymanie się. Pytanie tylko ile takich psiaków znajdziesz, w DT są psy szukające domów, starszy psiak ma minimalne szanse na znalezienie takiego, i mniej jest osób chętnych do opłacania pobytu w DT dla takiego psa, tym bardziej właśnie że te opłaty miałyby być wyższe niż standardowe DT.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...