Jump to content
Dogomania

Mendy Dwie Złe nie dadzą nudzić się... Tazzman i Idefix męczą mnie :)


Saththa

Recommended Posts

[quote name='Saththa']Aaaaa Dzień dobry [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] Witamy witamy, ja nie wiem co jest ze mną ostatnio jakaś ślepota czy co...?
Z Obrotowymi powiadasz? No może następnym razem kupie od wczoraj na futro poszło 150 zł. ( a jeszcze karmę muszę zamówić:razz:) i chwilowo mam pustkę w portfelu [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/icon_lol.gif[/IMG] Ale humor przedni bowiem ogólnie zakupów nie lubię ale zakupy dla futra... to już co innego od razu humor lepszy [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/love.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.images/smilies/love.gif[/IMG] A mieszkamy na hmm pogodnie to chyba,Unii Lubelskiej znaczy.
Pozdrawiamy i witamy oczywiście raz jeszcze ;)[/QUOTE]

ja często bywałam na Świętoborzyców i Chopina no i oczywiście na Wałach Chrobrego :)
a widzę,że wydatki mamy podobne, też muszę iść do fryzjera z moją małą owcą i karma również się kończy ehhh:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fides79']ja często bywałam na Świętoborzyców i Chopina no i oczywiście na Wałach Chrobrego :)
a widzę,że wydatki mamy podobne, [B]też muszę iść do fryzjera [/B]z moją małą owcą i karma również się kończy ehhh:roll:[/QUOTE]

Tylko, że ja nie bylam z nim u fryzjera ;p dopiero musze iść, tylko sie zastanawiam w jakim terminie abym nie musiala w środku zimy go opitalac bo będzie miał za długie futro... I tak czekam az spływnie na mnie olsnienie (czytaj: zmotywuje sie do wykonania telefonu i rozmowy heh) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama'][URL]http://img36.imageshack.us/img36/5729/spacp.jpg[/URL]
fajny collage...[/QUOTE]

Dziękuje :oops: Mój pierwszy :oops:

[quote name='CarolineS']Witamy witamy! Szczęścia szukamy! A tu szczęście w pełnej olbrzymiej i brodatej okazałości!
"Małe" cudeńko tu widzę! Mizianko od nas koniecznie!
I przyjemnego jedzenia sierści :evil_lol: (tak właśnie, trafiliśmy do was z wątku o chamstwie psiarzy :))[/QUOTE]

Witamy się :) i zapraszamy często :razz: Dziękujemy za mizianko, teraz kość jest w obrotach więc mizianko musi poczekać :eviltong: A co to sierści to nie dziekujemy :mad::mad::mad: :shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Lepiej późno nic wcale ;) Jestem i ja!!! Fajnie, że przybyła olbrzymia galeria. Wpisuję w subskrypcję.
I od razu błagam - czesz brodę i łapy!!! To rzecz święta, duma i ozdoba. GlissKur jedwab jest bardzo dobry. Psikaj odżywką i czesz. Najlepiej codziennie, a już z pewnoscią jak tylko coś nałapie - patyczków, ziarenek etc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']Lepiej późno nic wcale ;) Jestem i ja!!! Fajnie, że przybyła olbrzymia galeria. Wpisuję w subskrypcję.
I od razu błagam - czesz brodę i łapy!!! To rzecz święta, duma i ozdoba. GlissKur jedwab jest bardzo dobry. Psikaj odżywką i czesz. Najlepiej codziennie, a już z pewnoscią jak tylko coś nałapie - patyczków, ziarenek etc.[/QUOTE]


Witam, Witamy i zapraszamy :)

I Dziękujemy za rady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarama']Dzień dobry Pani Mgr ;) Proszę nie pić tyle alkoholu, tylko zabrać futro na spacer ;)[/QUOTE]
Był na wybiegu przed piciem :) ale chyba tylko mu krzywde tym wybiegiem zrobiłam bo znowu dwa psy bardzo chciały go dosiąśc...


[quote name='jambi_']:eek2: alkohol ??? przy młodocianym ???? :nono:[/QUOTE]

Młodociany prawie, że zgwałcony stał w domu a ja pojechałam do mamy :)
[quote name='eria']no proszę , widzę banerek nowiutki !!! :)[/QUOTE]

takkk banerek zakupiony na bazarku ;) Ja mam dwie lewe ręce do tego a tutaj nie dość, że banerek dostałam to jeszcze pomogłam :) Jestem podwójnie szczęśliwa :)

Link to comment
Share on other sites

Ehhh czy ktoś sie może orientuje w sprawach psio psich/ Tj w sensie psiomesko- mesko psio? Mam problem... Tj może nie tyle dokładnie ja co futro. Zaczeło się w niedziele kiedy to na wybiegu dwa psy zaczęły dość mocno dominowac mojego. Odchodziłam. Myślę no trudno wtrącać się nie będę no trudno. Skończyło się na moim i Tazza wyjściu z wybiegu w celu udania się do domu. Dwa pozostałe psy zachowywały się w stosunku do niego jak do suczki. Nie dawały mu spokoju nawet na moment. Wymyslilam sobie, że no nie wiem może hormony mu opadły ijuż nie wydziela testosteronu no to sobie chciały go podporzadkowac. Zniknełam z wybiegu jak Tazz u kresu wytrzymałości zaczął już zębologię uskuteczniać. Co nie było w sumie takie proste gdyż psies jeden odprowadził nas pod bramkę samą mają w **** wołającą go właścicielkę. Zawróciłam do niej złapała psa wyszłam. Dziś było to samo. Tj nie całkiem bo pies próbujący go zdominować jest o jakieś 3 miesiące młodszy... Na wybiegu oprócz nas były 2 samce. Każdy próbował Tazza sobie khem no podporządkować w wiadomy sposób. Tazz wykastrowany troszkę ponad miesiąc temu. Czy to wina hormonów? Czy ktoś miał już taką sytuację? Jestem na wybiegu u kresu... A Tazz to już tym bardziej ileż można. I odgryza się i "wykazuje zachowanie agresywne" ale inne psy nie zwracają na to uwagi. Są po prostu nachalne i natarczywe... właściciele ich dziwią się, że Tazz to pies nie suka... Chyba musze zadzwonić do weta... ehhh HELP :shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Saththa, hormony jak hormony, na pełne przychamowanie testosteronu w organizmie psa jeszcze za wczesnie. Cała ta gospodarka hormonalna dochodzi "do siebie" przez jakiś czas po zabiegu. Tazz jest po zabiegu miesiąc, myślę, że to jeszcze za krótko, ale,
możliwe, że tamte psy doskonale wyczuwają że coś jest z Tazzem "nie tak", że jest osłabiony, że pachnie inaczej...
co Ci mozna poradzić? póki co chyba tylko unikać tamtych psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saththa']Tylko, że ja nie bylam z nim u fryzjera ;p dopiero musze iść, tylko sie zastanawiam w jakim terminie abym nie musiala w środku zimy go opitalac bo będzie miał za długie futro... I tak czekam az spływnie na mnie olsnienie (czytaj: zmotywuje sie do wykonania telefonu i rozmowy heh) :)[/QUOTE]


ehhh ja Fujara nie wiedzieć czemu wywnioskowałam tego fryzjera :cool3:

mój już zarośnięty okropnie, i tez zastanawiam się nad dogodnym terminem, ale cos mi się zdaje ze w przyszłym tyg lub góra za dwa tyg pójdziemy:razz:

[QUOTE]jambi_ [INDENT] [IMG]http://www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]Katarama[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/showthread.php?p=15458022#post15458022"][IMG]http://www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Dzień dobry Pani Mgr ;-) [B]Proszę nie pić tyle alkoholu[/B], tylko zabrać futro na spacer ;-)



:eek2: alkohol ??? przy młodocianym ???? :nono:[/INDENT]
[/QUOTE]

ehh lepszy alkohol [B]przy[/B] młodociany niż[B] z [/B]młodocianym :evil_lol:

ale widzę, ze pojawił się tu klopot z zakresu wykorzystywania seksualnego

hmmm niektóre psy tak mają, mój tez na dwa psy w parku tak reaguje i wystarczy moja chwila nieuwagi a ten Łobuz się dobiera do koleżki, co prawa jeden z tych dwóch od razu przywołuje mojego do porządku za pomocą zębów, a drugi stoi sierota i sie cieszy. Mamy tez znajomego 3 miesięcznego labka, który próbuje Felka wykorzystywać, ale jego właściciele od razu go odsuwają i karcą delikatnie za takie zachowanie.
Zastanawiałam się czy tego typu zachowania nie są wynikiem burzy hormonów związanej z dojrzewaniem i dorastaniem psów i czy to nie jest "rozwojowe" i być może z czasem mija. Ale sądzę że trzeba by było poszukać informacji w innym wątku tego forum.
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

no ja wiedziałam, że tak będzie, ja Cię miałam Saththa uprzedzić, że jak Fides się tu pojawi, to się zaraz do tego alkoholu przyczepi i naukowo do tematu podejdzie :evil_lol:

ale....

[quote name='Fides79']ehh lepszy alkohol [B]przy[/B] młodociany niż[B] z [/B]młodocianym :evil_lol:

ale widzę, ze pojawił się tu klopot z zakresu wykorzystywania seksualnego [/QUOTE]

i tylko tyle? :crazyeye: nie objedziesz jej za ten alkohol? :roll: ... a mnie to straszyłaś różnymi konsekwencjami :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jambi_']Saththa, hormony jak hormony, na pełne przychamowanie testosteronu w organizmie psa jeszcze za wczesnie. Cała ta gospodarka hormonalna dochodzi "do siebie" przez jakiś czas po zabiegu. Tazz jest po zabiegu miesiąc, myślę, że to jeszcze za krótko, ale,
możliwe, że tamte psy doskonale wyczuwają że coś jest z Tazzem "nie tak", że jest osłabiony, że pachnie inaczej...
co Ci mozna poradzić? póki co chyba tylko unikać tamtych psów[/QUOTE]

Tak, wiem, że na zahamowanie to jeszcze za wcześnie ale tak sobie wytłumaczyłam, że może już jest jakiś większy spadek i dlatego... A co unikania to w zasadzie każdy pies w sensie samiec obecny na wybiegu tak na niego reagował....

[quote name='Fides79']ehhh ja Fujara nie wiedzieć czemu wywnioskowałam tego fryzjera :cool3:

mój już zarośnięty okropnie, i tez zastanawiam się nad dogodnym terminem, ale cos mi się zdaje ze w przyszłym tyg lub góra za dwa tyg pójdziemy:razz:

[COLOR=Teal][B]Ja za tydzień we wtorek mam dzwonić, w końcu się ogarnełam i zadzwoniłam :cool3:[/B][/COLOR]

ehh lepszy alkohol [B]przy[/B] młodociany niż[B] z [/B]młodocianym :evil_lol:

ale widzę, ze pojawił się tu klopot z zakresu wykorzystywania seksualnego

hmmm niektóre psy tak mają, mój tez na dwa psy w parku tak reaguje i wystarczy moja chwila nieuwagi a ten Łobuz się dobiera do koleżki, co prawa jeden z tych dwóch od razu przywołuje mojego do porządku za pomocą zębów, a drugi stoi sierota i sie cieszy. Mamy tez znajomego 3 miesięcznego labka, który próbuje Felka wykorzystywać, ale jego właściciele od razu go odsuwają i karcą delikatnie za takie zachowanie.
Zastanawiałam się czy tego typu zachowania nie są wynikiem burzy hormonów związanej z dojrzewaniem i dorastaniem psów i czy to nie jest "rozwojowe" i być może z czasem mija. [B]Ale sądzę że trzeba by było poszukać informacji w innym wątku tego forum.[/B]
pozdrawiam :)[/QUOTE]

Tak zrobię dziękuję za wskazówkę ;)

[quote name='jambi_']no ja wiedziałam, że tak będzie, ja Cię miałam Saththa uprzedzić, że jak Fides się tu pojawi, to się zaraz do tego alkoholu przyczepi i naukowo do tematu podejdzie :evil_lol:

[COLOR=Blue][B]Nie było tak źle :evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR]

ale....



i tylko tyle? :crazyeye: nie objedziesz jej za ten alkohol? :roll: ... a mnie to straszyłaś różnymi konsekwencjami :shake:[/QUOTE]

No w sumie to rzeczywiście lepiej przy niż z :) Ale jak już pisałam Futro zostało w domu a ja pojechałam do mamy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]jambi_
no ja wiedziałam, że tak będzie, ja Cię miałam Saththa uprzedzić, że jak Fides się tu pojawi, to się zaraz do tego alkoholu przyczepi i naukowo do tematu podejdzie :evil_lol:[/QUOTE]
nie naukowo tylko zawodowo :eviltong:

[QUOTE]No w sumie to rzeczywiście lepiej przy niż z :smile: Ale jak już pisałam Futro zostało w domu a ja pojechałam do mamy :evil_lol:[/QUOTE]

no i do czego się tu doczepić ?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Witamy się popołudniowo :loveu:
Dwa nowe zdjęcia mamy :lol:

[CENTER]Mój Kedziorek :-D


[IMG]http://img442.imageshack.us/img442/324/kedziorek.jpg[/IMG]



Ostatnio nastąpiło odkrycie :evil_lol::evil_lol:
Futro sie zorientowało, że może juz patrzeć przez górną dziurę a nie przez dolną :lol::lol:
I Cały dumny i zadowolony obserwuje otoczenie :loveu::loveu:

[IMG]http://img52.imageshack.us/img52/3192/natar.jpg[/IMG]


Pozdrawiamy Kędziorkowo-tarasowo :cool3::cool3:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

ha ha aa to dobre z tym odkryciem :grin::grin:

nie wiem czy szukałaś informacji dotyczących "wykorzystywania seksualnego", ja trochę poszperałam (bo mój Gamoń upodobał sobie jednego pieska w parku, albo pada ofiarą innego) i o ile wszystko dobrze przeczytałam i zrozumiałam to zachowanie w postaci ruchów kopulacyjnych (zarówno na osobnikach tego samego gatunku, jak i na ludziach lub przedmiotach) jest wyrazem rozładowywania nadmiaru emocji, z którymi psiak nie potrafi sobie w danym momencie poradzić, albo też zwracania na siebie uwagi właściciela (szczególnie jeśli pies zaobserwuje ze jego zachowania przynosi taki właśnie efekt). Najlepszym rozwiązaniem jest ignorowanie lub przeniesienie psiej uwagi na coś innego - ciekawszego.
Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...