Jump to content
Dogomania

Ulotki Rasowy=rodowodowy


Femme

Recommended Posts

[quote name='cockermanka']Jakiej konkurencji??? Nie bądź śmieszny ...
Szczenięta nierasowe powinny być do adopcji - a nie sprzedawane jako rasowe,bo rasowymi nie są i jest to oszukiwanie ludzi.[/quote]

i w ogóle nie powinny być "produkowane". Mniejszy popyt ograniczyłby tanią podaż. Nie jestem hodowcą ale od czegoś ten Związek Kynologiczny jest w końcu. Trzeba ludziom wyjasnić ze rodowód to nie tylko " papier do wystaw" ale gwarancja pochodzenia i zdrowia psa. Im więcej będzie produkowanych psów z wadami , chorych tym więcej ludzie będa mieli z nimi problemów i tym więcej będzie psich nieszczęść... Tylko czy do tych ludzi coś dotrze, bo jak rozmawiam ze znajomymi noszacymi się z zakupem psa o tym, to widzę że patrzą nieraz jak na wariata... Ale każda akcja jest dobra. Ja to mam ochotę czasem na psucie rynku rozdawaniem takich ulotek na giełdach samochodowych, handlarzom. Tylko że jak taki nie sprzeda to pewnie utopi...

Sklepy... gdyby chciaż sprzedawali umiejętnie te szczeniaki a nie każdemu od razu kto wejdzie to może dałoby się to przezyć jeszcze...
Poproszę ulotkę [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 346
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='joanika']Ulotkę pobrałam, i postaram się porozwieszać w zaprzyjaźnionych sklepach zoologicznych (przede wszytskim na targowisku, gdzie czasem przyjeżdzają i sprzedają szczeniaki z samochodu:angryy:) i u wetów.[/quote]
Fajnie że ktoś robi cos takiego, nie sledze watku ale przeczytałam ulotke i mam wrażenie, ze jest za "dobra" , łagodna i za mądrym językiem napisana, wydaje mi sie ze wypadaloby cos jeszcze wspomniec, że kupujać psa bez papierow sie nie zaoszczedzi a wrecz przeciwnie wyda sie trzy razy tyle na weta albo straci psa, bo jedyne co do tych ludzi przemawia to kasa...
Chociaż juz nie wiem czy w ogole cokolwiek przemawia...
Oczywiście porozklejam i porozdaje na uczelni zawsze jakiś krok, a już mam dość kłótni na zajęciach i fochów typu"moj jest nie jest kundlem!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

[SIZE=2]Ja również [B]POPIERAM[/B][/SIZE][SIZE=3][SIZE=2] tą akcję z całego serca :lol:
I krew mnie zalewa :angryy:, jak czytam wypowiedzi typu:[/SIZE]

[/SIZE][SIZE=3][B]cytat krotka[/B][/SIZE]
[I]"oba psiaki nie były wystawiane, bo nie były to "maszynki do robienia pieniędzy",a kochane istoty traktowane jak członkowie rodziny. Żadnych tytułów, więc rodowodu nie było."[/I]

Przecież do wystawienia przez ZK metryk (regulaminowego pokrycia) [B]nie są potrzebne tytuły, a oceny [/B]rodziców- w przypadku suk bardzo dobre, w przypadku psów doskonałe. A to wszystko [U]po to, by wykluczyć z hodowli osobniki nie nadające się do rozmnażania[/U]!!! Osobniki, które jeżeli mają jakieś wady, mogące przekazywać potomstwu!!!
Chyba nikt nie chce psa, który jako szczeniak jest super, a jak dorośnie, wychodzą u niego jakieś wady genetyczne, "skrzywiona" psychika", dysplazja, choroby oczu itp.
Potem cierpi zarówno pies, jak i właściciel i jego kieszeń:roll:
Poza tym, jak to wcześniej już było powiedziane, wystawy, metryki, szczepienia itp. to kuuupa kasy, jaką trzeba wyłożyć z własnej kieszeni, ale na to już nikt nie patrzy :roll:
A maszynki do robienia pieniędzy mają tylko i wyłącznie pseudohodowcy:angryy:, którzy nie przejmują się bytem swoich psów/szczeniąt, nie zapewniając im odpowiednich warunków, bo to kosztuje!!!:mad:
Poza tym, czy posiadanie rodowodu/metryki psa wyklucza kochanie Go i traktowania jak członka rodziny? :crazyeye: :stop:

kolejne [B]od krotki[/B]:
[I]"Szansa, że pies z domieszką innej krwii będzie spełniał wszystkie kryteria danej rasy jest znikoma."[/I]
Otóż moja droga zanim się będziesz w ten sposób wypowiadała, poczytaj choć trochę na temat genetyki!!! To, że pies jest w typie rasy nie znaczy, że kolejne pokolenia też będą!!!

[I]"A jeśli dla Was wartość psa jest liczona na podstawie rodowodu i tytułów jakie posiada, to współczuję najbardziej Waszym psom, że mają takich ograniczonych i snobistycznych właścicieli."[/I] Brak słów poprostu...

Nie będę dalej cytować krotki, bo musiałabym chyba wkleić po kolei większość jej wypowiedzi...:-?

Jednocześnie kolejna osoba [B]Santerin:[/B]
[I]"Zobaczcie jak mało jest hodowców posiadających swoje "seniory". "[/I]

Owszem, jak wszędzie są ludzie i "ludzie", ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka!!! Weterany, czyli psy które ukończyły 8 lat, często nie są wystawiane ze względów np. zdrowotnych i kondycyjnych, co nie znaczy, że wszyscy się ich pozbywają!!!:nono:
Ja akurat mam 2 psy i dwie suki :loveu:, z czego tylko jedna suka nie jest weteranką!!! Starsze mają 10,12 i 15 lat i ani mi w głowie się ich pozbywać!!! Do tego 12 letniego psa nadal wystawiam w weteranach i jestem z niego bardzo dumna, pomimo jego wieku!!!:multi:

RASOWY=RODOWODOWY
:bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: :bluepaw: Hasło proste, ale bardzo mądre:bluepaw::bluepaw::bluepaw::bluepaw:

Jeżeli komuś nie zależy na "czystości" rasy, a jedynie na psie w jej typie, to niech go adoptuje!!!
Napewno psiak będzie baardzo kochany:loveu::loveu::loveu: i oddany, tak samo jak pies rasowy:eviltong:

Ja będę drukować ulotki i namawiać na to innych:evil_lol::lol:
oraz nadal szukać domów tym bezpańskim bidom :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak najbardziej popieram R=R. [IMG]http://republika.pl/blog_xm_4705166/7165281/tr/smile.gif[/IMG] Pobrałam, i jak tylko drukarka zadziała - drukuje, rozdaję i rozwieszam. [IMG]http://republika.pl/blog_xm_4705166/7165281/tr/wink.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

[quote name='Paulina87']Teraz już w sumie rasowy=rodowodowy straciło trochę na wartości, ponieważ obecnie pseudohodowle również wydają psom "rodowody" i ludzie często idąc właśnie za ideą rodowodów kupują psa z pseudo myśląc, że robią dobrze - w końcu ma rodowód.[/QUOTE]


Zgadzam się. Mając psa nawet mało w typie można bez problemu uzyskać rodowód. :( Dają każdemu, jak leci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...