Jump to content
Dogomania

Wątek zbiorczy psów u Pipi .


Pipi

Recommended Posts

A czy to nie dziwne, że nawet gotowe sa zabrać ze sobą psa ze schroniska i to niewidomego? niekastrowanego. przecież nie wiadomo czy zaakceptuje koty?. Widzę, że chcą koniecznie i nie ważne jaki, byle by był i to koniecznie już teraz. Wybacz, ale dla mnie to niepoważne i podejrzane. Jeszcze nie wiem jaki bedzie finał ich adopcji, ale mnie sie to nie podoba i szkoda mi tego pieska. Czuję niepokój. Od siebie nie oddam psa.

Szukałam na stronie schroniska tego niewidomego terierka, ale nie znalazłam. Jak i gdzie można go zobaczyć? Jestem zainteresowana.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pipi masz dom tymczasowy przepełniony i prosisz w temacie o pomoc, ale nawet nie próbujesz sie z tymi paniami spotkać, wskazując na to, że chyba tego niewidomego psa w tej Holandii przerobią na pasztet ?!?!?!?!?!?!
Jest podejrzane że dwie kobiety interesują sie niewidomym terierem, ale już podejrzane nie jest, że ty też teraz nim jesteś zainteresowana ????? DO CZEGO CI JEST POTRZEBNY TEN NIEWIDOMY TERIER???

Link to comment
Share on other sites

Kaszanka, ja niczego nie wskazuję. Chciałabym terierka tylko zobaczyć, a nie ma go raczej na stronie Schroniska i to wszystko.I owszem proszę o pomoc, ale nie wydam psa bez sprawdzenia i to wszystko. Nikogo nie oceniam, ale psa od siebie w nieznane nie oddam.
Wrócę do psa niewidomego. Uważam, że też nie powinien jechać w taką drogę i to z nieznajomymi. Nie uważasz, że to dla niego będzie traumą? I uważam, że trzeba pomóc temu pieskowi, tym bardziej, że ponoć ma zostac uśpiony. I w ogóle czegoś tu nie rozumiem. Dlaczego akurat dla mnie tak chcesz pomóc i uważasz ze powinnam sie spotkac z tymi paniami. Dziękuję, ale nie spotkam się, bardzo mi przykro.

Link to comment
Share on other sites

Pipi jest prosta sprawa, albo prosisz o pomoc dla swoich psów w przepełnionym domu tymczasowym, albo nie zawracasz głowy i zamieniasz swój dt na ds dla tych psów, skoro pada z twojej strony niezrozumiałe stwierdzenie: "nie rozumiem dlaczego wybrałaś mnie" Otóż ci odpowiadam dlaczego :"bo założyłas wątek o nazwie: " wątek zbiorczy psów u Pipi - zapraszam serdecznie i proszę o pomoc?"
A jeżeli chodzi o niewidomego teriera, którego czeka najprawdopodobniej uśpienie - to jak miłośnik psów jakim sie mianujesz może powiedzieć że długa droga to będzie zbyt męcząca dla niego. W przypadku psa, który czeka na egzekucję wszystkie inne wyjścia z tej sytuacji powinny cieszyć, szczególnie, że znalazły się osoby wrażliwe które chcą to zrobić i to one biorą na siebie ryzyko tej długiej męczącej podróży.

I ostatnia moja uwaga do twoich słów : " owszem proszę o pomoc, ale nie wydam psa bez sprawdzenia" - nikt ci nie każe oddawać zwierząt bez sprawdzenia - ale żeby kogokolwiek sprawdzić to trzeba najpierw się z nim umówić, a jeżeli ty nie chcesz się umawiać - to sama blokujesz możliwość adopcji psiaków do domów stałych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']pipi masz dom tymczasowy przepełniony i prosisz w temacie o pomoc, ale nawet nie próbujesz sie z tymi paniami spotkać, wskazując na to, że chyba tego niewidomego psa w tej Holandii przerobią na pasztet ?!?!?!?!?!?!
Jest podejrzane że dwie kobiety interesują sie niewidomym terierem, ale już podejrzane nie jest, że ty też teraz nim jesteś zainteresowana ????? DO CZEGO CI JEST POTRZEBNY TEN NIEWIDOMY TERIER???[/QUOTE]

To ze Pipi prosi o pomoc nie oznacza ze wezmie "co siéjej rzuci"... Wiéc to nie tak ze cos oferujesz i za to ktos Cié musi po ráczkach w ciemno calowac. Pipi wydaje psy posterylizowane i zsocjalizoane do dobrych domów. W Polsce sá tez takie. A panie jak majá takie wielkie serca to niech wezmá sobie normalnego psa ze schroniska. Nie rozumiem schizy o niewidomego psa bo normalnie ludzie szukajá psów widzácych a tylko "nawiedzeni" dogomaniacy i im podobni przygarniajá psa slepego i nieadopcyjnego, ale nie z powodu jakiegos dziwnego upodobania w slepocie, ale z litosci. I to zazwyczaj dziala najlepiej jak sie ma psa widzácego który sluzy jako przewodnik temu slepemu, wiéc jesli panie nie majá zadnego psa i chcá slepka to widac jakie majá pojécie o prowadzeniu slepych psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Pipi jest prosta sprawa, albo prosisz o pomoc dla swoich psów w przepełnionym domu tymczasowym, albo nie zawracasz głowy i zamieniasz swój dt na ds dla tych psów, skoro pada z twojej strony niezrozumiałe stwierdzenie: "nie rozumiem dlaczego wybrałaś mnie" Otóż ci odpowiadam dlaczego :"bo założyłas wątek o nazwie: " wątek zbiorczy psów u Pipi - zapraszam serdecznie i proszę o pomoc?"
A jeżeli chodzi o niewidomego teriera, którego czeka najprawdopodobniej uśpienie - to jak miłośnik psów jakim sie mianujesz może powiedzieć że długa droga to będzie zbyt męcząca dla niego. W przypadku psa, który czeka na egzekucję wszystkie inne wyjścia z tej sytuacji powinny cieszyć, szczególnie, że znalazły się osoby wrażliwe które chcą to zrobić i to one biorą na siebie ryzyko tej długiej męczącej podróży.

I ostatnia moja uwaga do twoich słów : " owszem proszę o pomoc, ale nie wydam psa bez sprawdzenia" - nikt ci nie każe oddawać zwierząt bez sprawdzenia - ale żeby kogokolwiek sprawdzić to trzeba najpierw się z nim umówić, a jeżeli ty nie chcesz się umawiać - to sama blokujesz możliwość adopcji psiaków do domów stałych.[/QUOTE]


kaszanka każdy odpowiada za psy, które ma u siebie. I każda osoba, która zakłada wątek prosi w nim o pomoc, różną - czasem pomoc w ogłoszeniach, zbieranie kasy na karmę, sterylkę, leczenie etc. na co jest potrzeba. I ta osoba odpowiada też za to, komu i gdzie odda psa na DS. Każdy chce jak najlepszego domu dla swoich psów tymczasów. Ja nie oddałabym psa za granicę, żeby nie wiem jak fajni wydawaliby się ludzie. Co innego pies ze schroniska, który nie ma szans na adopcję, skoro ludzie zostali "sprawdzeni" przez ciebie, niech go uratują jak mogą.
Pomagasz? super, bo wciąż jest za mało osób które chcą pomagać, ale nie zmuszaj nikogo żeby oddawał psa tam, gdzie nie chce go oddać czyli za granicę.

Link to comment
Share on other sites

Pipi jeżeli nie chcesz odda psów to nie nikt ci nie każe - ale jeżeli nie umówiłaś się z tymi paniami i nie znasz ich intencji to nie rozsiewaj o nich negatywnych opinii i nie doszukuj się spisku w tym, że do ciebie zaadresowałam proste pytanie: " może któryś z twoich piesków Pipi?"
Wystarczyło " nie - swoich nie oddam za granicę " i temat skończony, a tu dywagacje na temat : "czemu kaszana do mnie to napisała?, czemu baby chcą psa przewozić? co zamierzają robić ślepemu terierowi?" Więc jak masz tyle nurtujących Cię pytań to odpisałam, że możesz się z nimi spotkać, kontakt przekażę. A skoro nie chcesz się z nimi spotkać i porozmawiać to nie opisuj czarnych scenariuszy.

do emilia 2280 - ja zaproponowałam dla pipi pomoc, anie narzuciłam swoją wolę wiec opisy w stylu "całować rączki " wydaj mi sie nie na miejscu. Przeciez po to sie tutaj udzielamy, aby pomagać psom.

UWAŻAM TEMAT ZA ZAKOŃCZONY ( nie odpisuję już na ten temat, bo będzie to odbierane przez innych czytelników jako niepotrzebne przepychanki słowne)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Pipi jeżeli nie chcesz odda psów to nie nikt ci nie każe - ale jeżeli nie umówiłaś się z tymi paniami i nie znasz ich intencji to nie rozsiewaj o nich negatywnych opinii i nie doszukuj się spisku w tym, że do ciebie zaadresowałam proste pytanie: " może któryś z twoich piesków Pipi?"
Wystarczyło " nie - swoich nie oddam za granicę " i temat skończony, a tu dywagacje na temat : "czemu kaszana do mnie to napisała?, czemu baby chcą psa przewozić? co zamierzają robić ślepemu terierowi?" Więc jak masz tyle nurtujących Cię pytań to odpisałam, że możesz się z nimi spotkać, kontakt przekażę. A skoro nie chcesz się z nimi spotkać i porozmawiać to nie opisuj czarnych scenariuszy.

do emilia 2280 - ja zaproponowałam dla pipi pomoc, anie narzuciłam swoją wolę wiec opisy w stylu "całować rączki " wydaj mi sie nie na miejscu. Przeciez po to sie tutaj udzielamy, aby pomagać psom.

UWAŻAM TEMAT ZA ZAKOŃCZONY ( nie odpisuję już na ten temat, bo będzie to odbierane przez innych czytelników jako niepotrzebne przepychanki słowne)[/QUOTE]

przypominam tylko, że osób sceptycznie nastawionych do tych pań było znacznie więcej... krótka pamięć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Słuchaj jak masz wątpliwości to możesz się z nimi spotkać - po rozmowie z nimi nie mam żadnych wątpliwości że pies pójdzie w dobre ręce. One pochodzą z osiedla Bema. w Holandii mają mieszkanie, ale duże. Straciły swoje zwierzęta z przyczyn naturalnych jedno z powodu cieżkiej choroby, leczyły, ale "za wcześnie" odszedł a drugi ze starości. Chcą psa który będzie akceptował koty. Zastanów się.[/QUOTE]

kaszanka i którego to swojego pieska oddałaś tym miłym paniom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']to chyba dyskusja się nazywa...po to m.in. forum jest...
a ja jestem zwyczajnie ciekawa któremu się fartnęło do tego holenderskiego niesprawdzonego domu....[/QUOTE]
Znając nasze miasto cudne, pewnie się jakiś psiaczek znalazł :(

A ja mam gorącą prośbę :oops: Czasami zachodzę do sklepiku zoo na Warszawskiej (przy Piastowskiej), prowadzonego przez młode małżeństwo. Zazwyczaj rozmawiam z dziewczyną, p. Kamilą. To bardzo fajna osoba, bardzo zwierzolubna. Prosiła mnie o pomoc dla młodej suczki, która błąka się w okolicach Fast. Sunia jest w typie owczarka niemieckiego, ma około roku i niestety, jest prawdopodobnie w ciąży. Pani Kamila chętnie pokryje koszty sterylki, jednak nie może suni wziąć do siebie i szuka dla niej przynajmniej tymczasu na czas po zabiegu. Pytała już wśród znajomych, ale nikt nie chce suni zabrać nawet na krótko, a sama wziąć nie może, bo mieszka z teściami, natomiast jej rodzice, mają 2 psy, które trzeba od siebie izolować, bo się nie tolerują (jeden został uratowany przed uśpieniem).
Pani Kamila pokryje koszty, tylko potrzebuje tymczasu dla psinki, bo inaczej niedługo przyjdą na świat szczenięta, które czeka los raczej nieciekawy :( Pomóżcie Dziewczyny, jeśli możecie - proszę! Jeżeli nie uda się znaleźć domu dla suni, to trzeba ją przynajmniej ciachnąć. Kontakt do Pani Kamili podam na PW.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erin32']Biedny terrierek, biedna sunia :([/QUOTE]
czemu biedny?przecież uratowano go przed eutanazją w schronie, cieszyć się trzeba!

[B]Pipi[/B] zostało z 10 kg suchej karmy po Garecie ze statoilu, pomyślałam, że może twoim psiakom się przyda...chcesz?
Jeśli tak, daj znać, kiedy wybierasz się do Bielska, umówimy się.

Link to comment
Share on other sites

ifka- o losie terierka pewnie się już nie dowiemy,
dwie panie na gwałt zabrały psa ze schronu przeznaczonego do eutanazji, pierw byl warunek że musi lubić koty, potem im to wisiało, ktoś z nimi pogadał i rzucił w eter że są "super", pies przeznaczony do eutanazji ( chyba stan ogólny musi być w takim przypadku nierokujący) leci na łeb na szyję się szczepić, czipować, paszportować, i pewnie kąpać bo ze schronu to wiadomo......i wsadzają ( lub wsadzą) do autobusu,
i albo da rade psychicznie i zdrowotnie, albo wola nieba.... i tu pytanie co wtedy????? pies niesprawdzony, nie wiadomo jak zachowuje sie w podróży....
ale tego sie pewno nie dowiemy......
jesli pies ma przypłacić życiem tę radosną podróż to wybacz.......lepszy zastrzyk bez stresu....

ps. niby ten pies anonimowy, ale jak się na dogo uskutecznia już takie "adopcje" to ja wysiadam....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='enia']ifka- o losie terierka pewnie się już nie dowiemy,
[/QUOTE]

Nieprawda, dostałam wiadomość od Izy, która razem z mamą adoptowała ślepego terierka, wklejam treść:

[I]Dziendobry; [/I]
[I]Podroz minela nam dobrze,piesek zniosl ja bardzo dobrze.w holandii tez czuje sie dobrze,chociaz boi sie psow i motorow.poza tym wszystko dobrze,jedynie mam problemy z komputerem,ale moze sprobuje wyslac zdjecie przez laptop znajomych.zobacze.jak tam pieski o ktorych wspomnialam?[/I]
[I]rowniez sie cieszymy,ze Pania poznalysmy,milo wiedziec,ze ktos zajmuje sie pomoca dla zwierzat.[/I]
[I]pozdrawiam[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Randa']A ja bym chciała zapytać czy mógłby ktoś ten watek zaktualizować, chcę robić ogłoszenia- w tym kotom i nie mam zdjęć i opisów:mad::eviltong:[/QUOTE]

Randa o kotach to dowiesz się na miau, bo mają swoje wątki :)
od dawna.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...