Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

to dobrze :smile:.

 

nie no, na serio, rozumiem, ze sa psy, które wymagają częstszego prania i czesania, niż inne, ale to trzeba chyba po prostu lubić, bo inaczej - ma sie innego psa. uświerkłabym, jak bym musiała kąpać sierściuchy tak często, jak tu opowiadacie. natłuszczanie, odżywki? o rety, masakra...

 

 

no i popieram filodendron, co własny lipid, to własny lipid :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam yorka z długim włosem, więc u nas cotygodniowa kąpiel + codzienne czesanie etc. ;)

 

I wcale to nie musi być dla psa nieprzyjemne jeśli się go odpowiednio do tego przyzwyczaja, mój już na sam widok grzebienia bardzo się cieszy i przybiega uradowany ,,na czesanko" więc naprawdę pielęgnacja nie musi być ,,złem koniecznym" ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja moją psinę kąpie 1 raz w tygodniu zimą a latem i wiosną raz na miesiąc (ze względu na regularne smarowanie adwantixem). W miedzy czasie spryskuję ja sprayem botaniqa ( kapie też w BQ).

 

 

A czy po smarowaniu kroplami na kleszcze mogę go wykąpać?

 

czorny od żużlu chodzi już tydzień.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie które psy brudzą się częściej a nie które rzadziej. Np moja Szanti średnio po tygodniu od kąpieli zaczyna być jakaś taka niemiła w dotyku i jak by zakurzona, a im dłużej jej nie kąpie tym bardziej czarniejsza się staje i po jakimś czasie gdy się ją głaszcze to rękę ma się czarną. Próbowałam przecierać mokrą gąbką czy czesać szczotką. Zero rezultatów. I wychodzi na to, że średnio co miesiąc ją kąpie. A np sunia mojej koleżanki jeszcze nigdy nie była kąpana, ma teraz 9 miesięcy i jest miła w dotyku, w ogóle nie zakurzona.

Link to comment
Share on other sites

Poza kąpielami na każdym spacerze ("o jest woda, pani wejdę sobie, o nie pozwoliłaś? nie szkodzi, i tak weszłam") też jakoś szybko jej to co białe szarzeje i jest nieprzyjemna w dotyku. Głaszczesz, głaszczesz i nagle okazuje się, że ma sie całe czarne dłonie, dlatego też co miesiąc, maksymalnie dwa kąpiemy Ritę. Przy okazji bardziej od swojego posłania lubi łóżko, więc to dodatkowy argument do kąpieli u nas :)

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiam to "woda - idę dam, nie słucham Cię, już weszłam i nic mi nie zrobisz" :D z tym, że u nas w okolicy coś jest wysyp gówniarstwa ostatnio i po takiej wycieczce w znane rewiry wróciłyśmy z zakrwawioną łapą, bo potłukli butelki nad jeziorem. Nie wiem jak to tępić, mnie tylko szlag trafia a pies pokaleczony chodzi. Chętnie bym im kazała po szkle łazić, niech zobaczą jak fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Oj, pachnące niespodzianki <3

Wystarczy na chwilę psa z oka spuścić jak luzem biega i zawsze jakieś g.... znajdzie -_- I jeszcze robi to z taką premedytacją, popatrzy mi prosto w oczy i hopsa na grzbiet i tarzanko.

 

Staram się kąpać jak najrzadziej, ale przez takie przygody i tak wychodzi mniej więcej raz na miesiąc, a po około 2 miesiącach zaczyna śmierdzieć jak stara skarpeta, więc i tak się kwalifikuje na pranie :D

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, "powinno" :D

 

Zazdroszczę ludziom, których psy mogą być kąpane raz na rok i nie zaczynają nieprzyjemnie pachnieć.

I podziwiam, jak komuś chce się codziennie po każdym spacerze wsadzać piesa do wanny i myć mu podwozie, zwariowałabym chyba.

Link to comment
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę ;)

Ubłoconego psa trzeba umyć, ciężko inaczej, ale kilkoro znajomych właścicieli szoruje swoje psy za każdym razem, jak jest chociaż wilgotno.

Najczęściej porządne wytarcie ręcznikiem wystarczy. Mycie i suszenie psa za każdym razem jak pada to trochę za dużo jak dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...