Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

Zdecydowanie za mało,tym bardziej jeżeli pies przebywa w domu,ja swoją sunię kąpe raz w miesiącu,ale to też zależy od pogody bo jeżeli jest plucha i błoto to oczywiście jest to częściej,pamiętajmy również o tym aby zawsze używać dobrego i skutecznego szamponu który będzie odpowiedni do długości sierści naszego psa.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy tak częste kąpanie psa jest odpowiednie dla niego, nie mam tu na myśli pluskania się w wodzie, ale kąpiele ze stosowaniem różnych szamponów itp., Ja psa kąpię latem, raz do roku dokładnie, a za to czeszę go regularnie. Nie ma on nieprzyjemnego zapaszku bynajmniej. Łapy zawsze ma wycierane po wejściu do domu, a podbrzusze wedle potrzeby. Z takiego częstego stosowania chemii też mogą powstawać różne alergie, preparaty te nie dla każdego psa są obojętne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mój zbiera brud jak ścierka z mikrofibry, po okolo miesiącu po prostu trzeba go umyć bo wystarczy pogłaskać i zostaje brud na rękach. Chętnie kąpałabym go rzadziej, bo to operacja wymagająca zamknięcia się z psem pod prysznicem... także można sobie wyobrazić jak potem wyglądam :D Kąpiemy się w beaphar, fajnie dopiera białą sierść... tylko zapach ma trochę taki niebardzo przyjemny:/

Link to comment
Share on other sites

Cocker spanielkę myje 3-4 razy w roku. Zdarza sie, ze wytarza sie w padlinie albo innym syfie, wtedy częściej. Używam szamponu & odżywki Botaniqa Love Me Long. Yorka kapie raz na dwa tygodnie w szamponie i odżywce Champion dla tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja swojego kapie ok 2x w tygodniu, codziennie nakladana odzywka i 2-3x dziennie czesanie 5-10minutowe. Pies rasy Yorkshire terier. Wlos w dotyku niesamowicie jedawbisty

DWA razy w tygodniu? :0

Trzy raz dziennie czeszesz? A zdąży pies w przerwach między tymi czesaniami się poczochrać ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja swojego kapie ok 2x w tygodniu, codziennie nakladana odzywka i 2-3x dziennie czesanie 5-10minutowe. Pies rasy Yorkshire terier. Wlos w dotyku niesamowicie jedawbisty

Nienormalne..A piesek ma szansę wyjść na normalny spacer do lasu, ubrudzić się, wykąpać w jeziorze czy to zagraża "w dotyku niesamowicie jedwabistemu" włosowi? 

Link to comment
Share on other sites

To absolutnie nic złego ,że chcesz dbać o psa, ale mycie dwa razy w tygodniu i codzienne nakładanie odżywki nie jest rozumiane jako dbanie. Pies to nie człowiek i trzeba w obcowaniu z nim przestawić się z ludzkiego myślenia na psie. To tak jak ludzie myślą ,że najlepszy rarytasik dla psa to chudziutka pierś  z kurczaka, podczas gdy on będzie najszczęśliwszy, jak damy mu ładną, obrośniętą mięskiem kość :) Pomijam już "psie szczęście", ale mycie dwa razy w tygodniu jest zwyczajnie niezdrowe. Zmywasz psu całą warstwę ochronną, taka wyjałowiona skóra to świetna miejscówka dla wszelkich drobnoustrojów. A nakładanie codziennie odżywki? Rozumiem ,że nie bezzapachowej? Bo większość tych "dobrych", które wąchałam miały bardzo intensywny zapach, porównywalny do ludzkich kosmetyków. A przecież pies czuje kilkadziesiąt razy mocniej niż my..

Link to comment
Share on other sites

wszystkie kosmetyki z #1 all systems, to nie jest pies podworkowy zeby mu byla potrzebna warstwa ochronna... Do ochrony do odzywki dodawany jest preparat Lanolin Plus rozpuszczane wszystko do sprayu i pryskane do rozczesywania  :) kosmetyki z tej firmy nie sa mocno zapachowe, do zapachu dostaje perfumy dla psow ;)

Link to comment
Share on other sites

to nie jest pies podworkowy zeby mu byla potrzebna warstwa ochronna...

Każdemu potrzebna jest warstwa ochronna. Stałe wymywanie lipidów powoduje stopniowe wysuszenie skóry, w dalszej perspektywie szorstkość, później łupież. Przy współistniejącej alergii pokarmowej lub kontaktowej (która w dzisiejszych czasach każdemu może się trafić) dochodzi też wówczas do zaostrzenia objawów. Skóra jest też bardziej podatna na infekcje grzybicze i bakteryjne.
Jak zabezpieczasz przed kleszczami tak często kąpanego psa?
Link to comment
Share on other sites

 

Każdemu potrzebna jest warstwa ochronna. Stałe wymywanie lipidów powoduje stopniowe wysuszenie skóry, w dalszej perspektywie szorstkość, później łupież. Przy współistniejącej alergii pokarmowej lub kontaktowej (która w dzisiejszych czasach każdemu może się trafić) dochodzi też wówczas do zaostrzenia objawów. Skóra jest też bardziej podatna na infekcje grzybicze i bakteryjne.
Jak zabezpieczasz przed kleszczami tak często kąpanego psa?

 

Po to wlasnie jest lanolina do zabezpieczenia skory i natluszczenia. Od kleszczy BravEcto co 3mce

Link to comment
Share on other sites

Kwadratura koła - zmywać własne lipidy, natłuszczać obcymi, zmywać, natłuszczać. No ale dzięki temu rynek pet produktów ma się świetnie i rozwija skrzydła. Pediatrzy już od lat trąbią na alarm, że przesadza się z higieną niemowląt i małych dzieci, co skutkuje coraz bardziej skomplikowanymi alergiami i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Z psami będzie to samo.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na pielęgnacji yorków, ale czy one nie mają włosa zamiast sierści ? A taki włos z tego co słyszałam szybko się przetłuszcza. I tak jak człowiek musi swoje włosy myć co drugi dzień bo się przetłuszczają to chyba york tez musi ? Moja znajoma kiedyś miała yorka i rzadko go kąpała. Był strasznie przetłuszczony, aż dotykać się nie chciało. Tłuste włosy to nic przyjemnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ludzie, współczuję waszym psom, przecież to nie lalki, takie częste kąpanie i smarowanie kosmetykami to straszne. Rozumiem przygotowanie psa do wystawy od czasu do czasu ale codziennie? Koszmar. Ja na szczęście mam psy użytkowe, nie kąpię ich wcale chyba, że w czystej rzece czy jeziorze, mimo to są lśniące, zdrowe, nie mają żadnych brzydkich zapachów, są czyste i szczęśliwe.

Zawsze mi żal psów ras ozdobnych szczególnie długowlosych bo ambitni właściciele robią z nich zabawki, nie pozwalają żyć po psiemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...