Jump to content
Dogomania

Co ile kąpiecie psa?


LadyBunnly

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ja psa kąpię tylko w razie potrzeby. Viki ogólnie nie lubi wody (nawet po kałużach przechadza się tak, żeby się nie zamoczyć :lol:). Wyprawa do łazienki to wyzwanie i potrzebuję pomocy mojego chłopaka, by umiejscowić ją w wannie. Z całej procedury lubi tylko wycieranie. Wycierać ręcznikiem to by się mogła non-stop :)
Myję ją płynem do higieny intymnej, ponieważ stwierdziłam, że nie ma sensu kupować szamponu - szybciej się przeterminuje, niż go (z)użyję.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Mojego owczarka niemieckiego kompie 1/2 razy w roku bo i węcej nigdy nie mam potrzeby bo praktycznie się nie brudzi nigdy nie jest zakurzona ani śmierdząca.
Owczarka szwajcarskiego długowłosego trochę częściej kompie - choć na samą wystawę musi być czysta - jej futro szybko łapie kurz i brud i jest wyczuwalny w dotyku
Jak miałam yorka to kąpana była co tydzień - też szybko się brudziła jak jest pogoda psy siedziały i bawiły się na dworze, mamy dużo piachu i kurzu na podwórku i włos Yorka też robił się niemiły w dotyku

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W deszczowe i śnieżne dni po każdy spacerze ma myte łapy i "podwozie".Jest jamnikiem więc brzuch zawsze brudny.Normalnie kąpię kiedy zaczyna walić "psem" czyli co dwa tygodnie albo kiedy się wytarza.Ostatnio kąpię ją w Over zoo zmniejszającym linienie.Ale po wczorajszym wytarzaniu się w jakimś smrodzie najpierw zlałam ją szamponem ludzkim bo potwornie cuchnęła.

Link to comment
Share on other sites

Kąpię tylko jak trzeba. Solka po wyjściu ze schronu była myta 4 razy pod rząd i nadal nie mogli z niej wywabić tego smrodu i tłuszczu (dosłownie, miała gładką, tłustą sierść - na rękach zostawał osad). Ostatnio myłam ją w maju chyba i po tym myciu pojawił się obfity łupież - a na czarnym jak noc psiaku to TROCHĘ widać. :D I tak przez jakieś 2 dni łupież wyczesywałam, a potem jak nagle się zaczęło to przestało. Następne mycie pewnie za jakieś parę miesięcy.

Jakie psy ludzie myją co tydzień? Miniaturowe jakieś? Bo nie wyobrażam sobie tego. Zawsze mi mówili, że psy myć jak najrzadziej - jak brudne. A psi zapach uwielbiam. Ba, nawet jak do schronu czasem chodzę to wszyscy narzekają że capi, a mi się zapach psiej sierści szalenie podoba. :V

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko miniaturowe.Kąpałam co dwa tygodnie i bokserkę i teraz jamnicę.Nie cierpię smrodu-nie lubię jak "wali" mi ręką którą głaszczę psa i nie cierpię tego psiego zapachu w domu.Moje psy nie narzekały-żadnych problemów skórnych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój pies nie ma bardzo długiej sierści (taką średnią). Kąpię go raz na 2 miesiące, coś takiego, zwykle szamponami jakimiś takimi dla delikatnej skóry.

 

Tylko zastanawiam się - myjecie mordki psom? Ja mu nigdy nie zalewam pyszczka, bo się boję, że mu coś zrobię. Mokrą ręką/gąbką mu tylko delikatnie ocieram "łezki" i tyle + szorowanie zębów, bo ma z nimi problemy. Ogólnie się boi, ale stoi jak wryty. Mega zabawny wtedy jest, ale po kąpieli taki fajnie puszysty :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...