Jump to content
Dogomania

Typy Goldenów


penelopa

Recommended Posts

Dopiero teraz zauważyłam, że na galerii dyskusja o głowie mojego psa była :roll: :lol:

A co do Docowej głowy - najpiękniejsza jest jak jest mokra... Pies ma wtedy piegi na nosie :lol:

Sonika, co do głowy Twojego psiurka, to oglądałam te fotki nadmorskie :lol: Moim zdaniem za lekka nie jest i dobrze, bo to przeciez Golden :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 273
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gazuś']Dopiero teraz zauważyłam, że na galerii dyskusja o głowie mojego psa była :roll: :lol:

A co do Docowej głowy - najpiękniejsza jest jak jest mokra... Pies ma wtedy piegi na nosie :lol:

Sonika, co do głowy Twojego psiurka, to oglądałam te fotki nadmorskie :lol: Moim zdaniem za lekka nie jest i dobrze, bo to przeciez Golden :lol:[/quote]
to dobrze, ze nie jest zalekka :cool3: Bo ja wole te ciezsze :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']moze i tak, ale czesto widze goldeny z lekkimi łbami, zreszta z tego co zauwazylam duzo wogule nie pasuje do wzorca, psuja sie psiaki, oj psuja :shake:[/quote]

Wiesz, u nas jest golden bez rodowodu, który wyglada jak biszkoptowy seter :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Wiesz, u nas jest golden bez rodowodu, który wyglada jak biszkoptowy seter :lol:[/QUOTE]

A masz może jakąś jego fotkę? Porównanie golda do stetera chyba najbardziej do mnie trafiło i umiem już wyobrazić sobie za lekką głowę. Teraz pytanie - jak wygląda głowa za ciężka? Czy tu już wzorzec jest bardziej elastyczny i takie goldy się nie trafiają?
na stronce [url]www.goldenretrieverklub.pl[/url] jest zobrazowana głowa za ciężka.

Ale jak to wygląda w praktyce tzn jak wygląda taki pies z za ciężkim łbem??
ma ktoś jakies foto takowego?

Link to comment
Share on other sites

ja wam powklejam jeszcze kilka goldenow ktore podobaja sie mojej kolezance z Wloch ktora ma goldena :)

[COLOR=#191970]taram du bois de la rayère[/COLOR]
[COLOR=#191970][IMG]http://www.inseparabile.it/public/forum/golden/2006117155231_Taram-Metert.jpg[/IMG][/COLOR]
[COLOR=#191970][/COLOR]
[COLOR=#191970]ashbury touch the sky[/COLOR]
[IMG]http://www.inseparabile.it/public/forum/golden/2006117155351_rob_cerv3.jpg[/IMG]

[COLOR=#191970]lucky man de ria vela[/COLOR]
[IMG]http://www.inseparabile.it/public/forum/golden/2006117155435_dobby-31-diciembre-pagina.jpg[/IMG]

[COLOR=#191970]Timanfaya de Ria Vela[/COLOR]
[IMG]http://www.inseparabile.it/public/forum/golden/200611718238_diva-pag.jpg[/IMG]

mozecie sobie teraz dyskutowac :)

Link to comment
Share on other sites

Hes.:modla: Wielkie dzięki. Ten pierwszy i ostatni psiak z twojego postu są chyba swietnym przykładem za ciężkiej głowy. ładnie to widać na fotach.

Ale i ten z postu cuciolli - foto nr. 3 ma głowe fest - ja rozumiem ze to psy pracujące jak pisała Gazuś, ale jakoś nie mogę się przekonać do takich bardzo mocnych głów. Najbardziej mi się podoba psiak z foty nr 1- taram du bois de la rayère - ma jakos tak wszystko proporcjonalnie poukładane.
Dodam że o kątowaniu mam słabe pojęcie...:oops:

Link to comment
Share on other sites

mi sie podobaja najbardziej 1 i 3

a zaglebijmy temat katowania..jak to dokladnie ma byc?
aha i ciekawi mnie katowanie lopatek do kregoslupa..co sie dzieje jak lopatki troche odstaja..jak to ma dokladnie byc..
nie kazdy sedzia dokladnie dotyka psa zeby tez lopatki wybadac dlatego mnie to ciekawi

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o jaką głowe Ci chodzi....ale jeśłi o za ciężką to chyba Doc takiej nie ma. Aż zajrzałam do jego galerii gdzie jest więcej fot, poza tym miałam przyjemność poznać go osobiście i ...z mojego podkreślam laickiego punktu widzenia z Docentem to jest tak:
Na niektórych zdjeciach np jak to w avatarku Gazusia jak Doc trochę się zmarszczy i cofnie głowę do tyłu faktycznie wygląda ona na bardzo bardzo masywną - ale na reszcie zdjec ktore oglądałam głowa wygląda w sam raz. Ma dobrą proporcję ...ymmm...długości pyska do długości czaszki to patrząc z profilu. A en face skolei jak się przyjżec niektórym zdjęciom jak np coś wącha też widać że głowa nie jest az tak ciężka. Masywną główkę Docent owszem ma bo reszta jego też jest masywna - więc to wszystko współgra - kretyńsko (za przeproszeniem) wyglądałby z mniejszym czy lżejszym łbem. W tych za ciężkich głowach jak widze to głownie chodzi o to że kufa jest szeroka a pysk krótki czy też krótszy i całość robi wrażenie jak to ujęła hes. rottkowego pysia w kolorze gold;)

niech mnie ktoś poprawi jak bzdury plotę plizzz;)

Link to comment
Share on other sites

A mnie sie chyba najbardziej podoba Timanfaya :-) Lucky Man tez,ale on jak dla mnie jest przekatowany i za malo umiesniony.
Ja bym sie nie czepiala klatki piersiowej i dolnej linii....
Jezeli chodzi o katowanie to najlepsze bylyby rysunki,takie jak w Ultiamte Golden Retriever albo ilustrowanym wzorcu Wendy Andrews,ale tego chyba nie mozna tu wkleic? (prawa autorskie).

Link to comment
Share on other sites

Jita, Doc ma inną głowę. ;-) Między tymi czaszkami jest kolosalna różnica. Doc ma głowę bardziej "opływową", mniejszy nosek, nie ma stopu la' 90 stopni, jego pyszczek jest w kształcie "łódki" i jest pociągły, w przeciwieństwie do mordki drugiego psa. Być może zdaje się że Docent ma głowę za dużą, ale rozbudowana mózgoczaszka, a nawet fafle mogą wywierać takie wrażenie.
Sama zobacz:
[img]http://img527.imageshack.us/img527/5602/162po.jpg[/img]
[img]http://img118.imageshack.us/img118/6218/big61fa.jpg[/img]

gdyby tak poprowadzić wszystkie linie u psa nr. 2, każda padałaby na siebie pod kątek 90 stopni. U Doca kształty są bardziej opływowe, nie załamują się tak gwałtownie. Doc faktycznie ma wysoki stop, ale nie jest on aż tak wyrazisty i delikatnie "opada".

Najlepiej zobaczyć takie dwa pieski na żywo, różnicę widać odrazu. ;-) Główkę "przerośniętą" aż chce się memłać. :-) A ogromny nosek tylko wycałować.

Dorota, ale ja się nie czepiam! ;-) Po prostu wydaje mi się że gdyby ten pies miał głębszą klatkę, linia poprawiłaby się odrazu. Ale może to wina braków w sierści? No nie wiem, nie widziałam psa na żywo, pisze to co widze na zdjęciu. ;-) Po za tym sa różne gusta.

A te schematy kontowań są na jakiejś stronie? Może podasz linka?

Link to comment
Share on other sites

To ta/ten (bo już sama nie wiem :lol: ) Timanfaya to pies czy suka?
Jeśli to suka, to ogrooomna.
Dorota, juz nawet nie chodzi o tą samą linię, tylko po prostu ona ma "prosto" pod brzuchem. Nie widać tej wypukłości w klatce. ;-) A ja raczej preferuję psy u których widać że klatka jest wypełniona no i głęboka. ;-)

To ja też mogę prosić o meila? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...