Jump to content
Dogomania

"Pies, który kochał zbyt mocno" Nicholas Dodman


PALATINA

Recommended Posts

[quote name='JustynaJK']krótka opinia-super!!!!!!!!!!!!![/quote]
Proszę, napisz coś więcej; krótko, ale treściwie:evil_lol: ...To opowieść czy porady z życia wzięte? Na ile trzymające się życia?z psem? Proszę, bo cena 30 zł......

Link to comment
Share on other sites

a ja właśnie w czwartek zamówiłam i powinna być w poniedziałek więc dam znać bo pewnie ją od razu pochłonę!:evil_lol: oj a rady to mi potrzebne, bo mój psiak tak rozpuszczony że hej! zaczynamy mieć problemy na spacerach i przy poznawaniu nowych ludzi!:roll:

Link to comment
Share on other sites

o.k. książka przyszła, razem z przesyłką rzeczywiście spora kasa ale jestem zadowolona i myślę że przeczytam ją przynajmniej kilka razy żeby mi nic nieumknęło!:roll:
Książka składa się z trzech części:
I. Psy agresywne
II. Psy lękliwe
III. Natręctwa i obsesje u psów
w każdym podrozdziały, opisane konkretne przypadki, sposoby radzenia sobie, wyniki. Na koniec każdego problemu podsumowanie i wzięzłe rady i zasady postępowania z psami.
Narazie zaczęłam, ale zapowiada się dobrze. :p Dodman Opisuje praktykę swoją i kolegów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zamierzam przeczytać tę książke ;) - tylko narazie choruje na brak czasu :-( .
Tu zamieszczam recenzje tej książki ze strony [URL="http://www.lideria.pl/"]www.lideria.pl/[/URL]
"Pies, który kochał zbyt mocno" to nowatorski poradnik z zakresu psychologii psa. Książka w przystępny sposób ukazuje problemy dotyczące zaskakujących często zachowań, z jakimi mogą spotkać się właściciele psów. Co zrobić, gdy pies rzuca się z zębami na dzwoniący telefon? Jak pomóc psu, który boi się czwartków? Dlaczego niektóre psy obsesyjnie polują na własny ogon? Niektóre z tych zachowań mogą wynikać z błędów wychowawczych popełnionych przez właściciela, a inne z nich mają podłoże psychiczne. W książce znajdziemy również wiele cennych rad na temat postępowania z psami dominującymi i agresywnymi oraz panowania nad ich niepożądanymi zachowaniami. Analizując różnego typu agresywne zachowania, autor docieka do ich źródeł i pokazuje odpowiednie metody pracy z psem. Skuteczne może okazać się odpowiednie szkolenie i wychowanie. Czasem niezbędna jest porada doradcy behawioralnego czy lekarza weterynarii - specjalisty zachowań zwierząt. Dr Dodman w swoim nowatorskim podejściu do diagnozowania i leczenia zaburzeń zachowań u psów, uzupełnia w uzasadnionych przypadkach działanie psychologiczne środkami farmakologicznymi, wskazując różne możliwości niesienia pomocy naszym ulubieńcom."
[B]Tu można tę książke kupić ;) : [URL="http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=78605"]http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=78605[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Książka jest napisana w stylu powiedziałabym amerykańskiej gawędy, gdzie sporo jest "fabuły" i osobistych wycieczek. Można uznać to za zaletę, bo dzięki temu książka lepiej się czyta. Nie należy do lektury zasaidać jednak z takim jak nastawieniem jak do przewodnika, ale raczej jak do opowiadania, czy też publikacji popularno-naukowej. Każdy rozdział to opis jakiegoś przypadku - objawy, spostrzerzenia autora dotyczące właścicieli i ich trybu życia, cech charakterologicznych rasy pacjenta. No i analiza przypadku - jakie były zalecenia dotyczące leczenia, diety (jedyna skuteczna we wszystkich przypadkach wg autora to dieta niskobiałkowa), jaki był skutek podjętych zmian. Na pewno część rozwiązań dotyczących postępowania z psem może być przydatna dla każdego, przeciętnego "posiadacza psa". Natomiast w każdym prawie przypadku dr Dodman zapodaje psom psychotropy i środki przeciwdepresyjne, dzięki czemu - jak twierdzi - w każdym niemal przypadku dało się zaobserwować znaczącą poprawę (na lekach opiera niekiedy 50% i więcej całej kuracji). Oczywiście czytelnikowi takie porady niewiele dają - leczenie farmakologiczne musi pozostać w rękach weterynarza. Uważam, że podawanie psu silnych środków psychoaktywnych ma podwójną twarz, a w książce jest trochę jakby... nachalne. Z drugiej strony skuteczność leków wpływających na psychikę ludzi u psów - jest dobrym argumentem za tym że psy psychikę jednak posiadają. Moim zdaniem książka dużo lepsza i bardziej wartościowa, niż broszurkowe pseudoporadniki, których pełno teraz w księgarniach.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Moim zdaniem to doskonala pozycja - chociaz tytul taki troche egzaltowany, ale tresc - nie.

Wreszcie fachura wet. poleca takze - wiecej ruchu, wiecej treningu posluszenstwa, nie tylko niskobialkowa karme.
Szalenie ciekawe opisy zaburzen psychicznych. Z radoscia, bo milo poczytac, ze ktos tez radzi podobne sposoby - poczytalam o stopniowym uczeniu pozostawania w ciszy. Ze smutkiem czytalam opisy wlascicieli jakze podobnych do wielu u nas...

Polecam kazdemu, czy ma problemy ze swoim psem czy nie ma - naprawde warto!

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej byłoby spytać samego autora... ;) Niemniej po każdym rozdziale jest taka szara strona "program zaradczy" jakby podsumowująca w punktach najważniejsze kroki jakie należy przedwięwziąć w konkretnych zachowań. Leczenie farmakologiczne jest wymienione przy każdym typie problemu.
Ciekawe co by na to powiedzieli nasi "osiedlowi weterynarze"...?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Cathedral']Niemniej po każdym rozdziale jest taka szara strona "program zaradczy" jakby podsumowująca w punktach najważniejsze kroki jakie należy przedwięwziąć w konkretnych zachowań. Leczenie farmakologiczne jest wymienione przy każdym typie problemu.[/quote]

Niezupelnie, np w rozdziale o agresji na tle dominacyjnym - po 5 punktach co nalezy robic - dopiero ostatni brzmi - "jesli lekarz zaleci, nalezy stosowac leki".
Przy agresji na tle padaczkowym jest oczywiste, ze bez lekarza nic sie nie da, wiec przede wszystkim leczenie, przy agresji dominacyjnej - stosowanie lekow pod kontrola lekarza na przedostatnim miejscu w kolejnosci podejmowanych dzialan, przy agresji wobec dzieci zadne leki nie sa polecane - niemal zawsze, oprocz postepowania wobec psow ze zmianami chorobowymi = leki sa na ostatnim miejscu zalecanych dzialan.

Ta ksiazka powinna byc lektura obowiazkowa w szkolach!!!!
Pisze to najzupelniej serio, przeciez nasze szkoly nie daja nawet minimalnej wiedzy o zwierzetach, z ktorymi spotykamy sie na co dzien.
Wiedza o pratchawcach i pantofelkach chyba na co dzien jest mniej potrzebna.
Coren - Tajemnice psiego umyslu, Dodman - Pies ktory kochal zbyt mocno - to pozycje napisane tak, ze 10-letni czlowiek moze pochlonąć je z fascynacja i zrozumieniem.Czasem korzystajac ze slownika wyrazow obcych.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...