Jump to content
Dogomania

oklapnięte ucho..


magdzia

Recommended Posts

Witam!

Moja sunia ma 6 miesieccy.. kiedy ja adoptowalam miala oklapniete uszy. pozniej zaczela stawiac raz jedno raz druge... na przemian jak chciala :eviltong: ale teraz od pewnego czasu jedno jej stoi a drugie ma calkiem oklapniete i wyglada tak smutno ..:shake: slyszalam ze mozna jej dawac wapno .. i czy ktos wie czy to prawda? i skad wziac takie wapno dla psa?

pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak wapno bardzo pomaga przy stawianiu uszu ale nie można przesadzić ponieważ może ono zaszkodzić. Szczególnie ważne jest żeby podawać je kiedy piesek będzie wymieniał ząbki, bo nawet jak uszy stanął to gdy wapna w organizmie będzie za mało w momencie ząbkowania uszy klapnął. Radze żebyś poszła do weterynarza i skonsultowała rodzaj wapna i jaka dawka będzie wystarczająca, w sklepach zoologicznych też można kupić. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ale suczka chyba nie jest rasowa? Kształt uszu to przede wszystkim geny i u psa nierasowego będą, jakie mają być. I co za róznica, jakie są? Jak się chciało koniecznie stojące uszy, to trzeba było wziąć rasowca albo dorosłego kundelka z takowymi.
Wapn w nadmiarze może też niestety zaszkodzić, bo odkłada się on wówczas w tkankach miękkich, miąższu nerek, naczyniach krwionośnych... A suplementowanie nim na siłę podczas wymiany zębów u kundelka który nie ma miec stojącyh uszu i tak owych uszek nie postawi, za to mleczaki nie będą chcialy wypaść, bo organizm nie będzie miał po co resorbować ich "korzonków", i tylko problemów się dorobicie...
Nawet u psów rasowych zmięknięcie uszu podczas ząbkowania, ich klapanie jest całkowicie normalne i potem się normuje - o ile pies nie ma oczywiście genetycznej skłonności do ich opadania.

Zeby coś poradzić masowaniem, trzeba wiedzieć jak; podobnie z klejeniem, ale kompletnie nie widzę sensu takiego majstrowania przy psie nierasowym. Uszy to uszy, ma jakie ma, co za różnica?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ALE numer:) nie wiedziałam,ze jest jakiś sposób na oklapnięte uszy:) To znaczy wiem,ze wapno pomaga,ale mój wet twierdzi,że nie jest to do końca bezpieczne, bo można łatwo te wapno przedawkować. Ja chyba jednak zaakceptowałabym mojego psa takim jakim jest:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Martens']Ale suczka chyba nie jest rasowa? Kształt uszu to przede wszystkim geny i u psa nierasowego będą, jakie mają być. I co za róznica, jakie są? Jak się chciało koniecznie stojące uszy, to trzeba było wziąć rasowca albo dorosłego kundelka z takowymi.
Wapn w nadmiarze może też niestety zaszkodzić, bo odkłada się on wówczas w tkankach miękkich, miąższu nerek, naczyniach krwionośnych... A suplementowanie nim na siłę podczas wymiany zębów u kundelka który nie ma miec stojącyh uszu i tak owych uszek nie postawi, za to mleczaki nie będą chcialy wypaść, bo organizm nie będzie miał po co resorbować ich "korzonków", i tylko problemów się dorobicie...
Nawet u psów rasowych zmięknięcie uszu podczas ząbkowania, ich klapanie jest całkowicie normalne i potem się normuje - o ile pies nie ma oczywiście genetycznej skłonności do ich opadania.

Zeby coś poradzić masowaniem, trzeba wiedzieć jak; podobnie z klejeniem, ale kompletnie nie widzę sensu takiego majstrowania przy psie nierasowym. Uszy to uszy, ma jakie ma, co za różnica?[/QUOTE]

To zależy u jakiej rasy/jakie ucho. Jak ciężkie, to wiadomo, że będzie klapnięte, ale u wielu ras raz uszy stoją, raz nie, i nawet jeżeli rodzice uszy mają klapnięte, można szczeniakowi postawić, klejąc np. Ja np. kupuję rasowca, wystawiać zamierzam tylko jeżeli będę chciała kiedyś tam uzyskać hodowlankę, a kleić zamierzam :D Zależy co się komu podoba, masowanie uszu jeszcze nikomu nie zaszkodziło :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ale jamnikowi uszu plastrem nie postawisz ;) Podobnie kundelkowi, którego uszy są za cięzkie, nie mają najmniejszych tendencji do stawania. Ja się wypowiadałam na temat sensowności klejenia uszu u kundelka ;)[/QUOTE]

Ja też się wypowiadam na ten temat - jak ucho jest ciężkie, to nie stanie, ale skoro jedno stoi, to chyba jednak ciężkie nie są :D Natomiast ja się wypowiedziałam też co do kwestii po co te uszy kleić, skoro pies nie jest wystawowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A jak szczeniakowi już stawały uszy i obecnie są klapnięte to może mieć miękkie ucho?
Mam 6 miesięcznego ON ka któremu od miesiąca uszy przestały się podnosić podstawa jest sztywna. Są szanse na piękne uszy do góry?

Z podklejaniem to podobno trzeba poczekać do 9 miesiąca. Czytałam też że niektórzy robią to wkładkami do butów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Rosalinda']Cierpliwość do mnie po prostu nie pasuje:(

Moja pierwsza suczka ON miała stojące uszy od 7 tygodnia i nigdy jej się nie ruszały i nie klapały no więc teraz mam dla równowagi problemy z uszami.
Strasznie się martwię że nie staną:(([/QUOTE]

Chcesz ją wystawiać, że się tak martwisz?
Ja bym już podklejała, nie widzę sensu czekania kiedy chrząstka się formuje..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czesc my mamy podobny problem :)
Mam 3 miesieczna jack russelke ktorej uszko zwinelo sie w rozyczke... czy macie jakies pomysly na naprawe uszka ;) w sumie nam nie przeszkadza no ale wyglada troszke jak taka sierota :P

[URL]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02d7d852f20e5a3f.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...