Jump to content
Dogomania

wyżeł weimarski a węgierski


Ania i Salma

Recommended Posts

Witam serdecznie :smile: Piszę, gdyż chciałabym się dowiedzieć czym różnią się, jeśli chodzi o charakter i temperament, wyżły węgierskie i weimarskie. W moim domu od zawsze byly dalmatyńczyki, a w bliżej nieokreślonej przyszłości rozważam powiększenie mojego stada i chciałabym by wybór rasy był jak najbardziej przemyślany :fadein:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odświeżam wątek, gdyż bardzo chciałabym poznać różnice w charakterze weimarów i wyżłów węgierskich. Czy opieka nad nimi wygląda podobnie, czy któraś rasa jest bardziej żywiołowa i aktywna od drugiej, czy raczej nie ma dużych różnic?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Z tego co mi wiadomo a mam w domu weimara i w okolicy węgra to weimar zdecydowani ma ADHD :)
Węgry są spokojniejsze, bardziej podatne na szkolenie i bardzo mądre. Znam panią co posiada takiego psa i jest tak cudownie wyszkolona że smycz to ona widzi tylko na wieszaku, zero agresji zero jakiegokolwiek złego zachowania.
Zapewne jest to kwestia wychowania, no ale psy bradzo mi się podobają.
Spokojne przy dzieciach i w innym otoczeniu, są raczej myślami przy właścicielu.Potrzebują miłości i akceptacji, uwielbiają kontakt fizyczny, głaskanie i przytulanie. Mimo swoich gabarytów potrafią wchodzić właścicielom na kolana i ubóstwiają spać w łóżku. Dość częste są u nich choroby o tle immunologicznym, szczególnie alergie pokarmowe i kontaktowe, objawiające się problemami skórnymi. Innym pojawiającym się problemem jest dysplazja stawu biodrowego oraz choroby uszu


A weimary- psy cienie- wejdzie za tobą wszędzie, nie ważne czy to prysznic czy jakaś szopa. Są silnie związane z człowiekiem, nie znoszą samotności. Samce są z reguły bardziej cichsze- chodzi o szczekanie. Mi sie trafiła weimarska ciapa, która jest wykastrowana i nie potrafi odpowiedzieć na zaczepki innych psów czy nawet chapnięcie. Szkolenie nie należy do najprostszych bo nie powtórzą przecież ćwiczenia jak zrobili raz i dobrze. Uparte jak cholera. Kochać cię będzie całym swoim ciałem i duszą ( zresztą jak każdy pies). Ach no i bym zapomniała, nie oczekuj że weimar będzie spał na SWOIM legowisku, jego legowisko to twoje wygodne łóżko. Czy chcesz tego czy nie i tak tam wejdzie.
No chyba ze zafundujesz mu wygodny i duży fotel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...