Jump to content
Dogomania

Jak z kanapowca zrobić sportowca??


ozuzi

Recommended Posts

Ale jak przekonac rodzicow i jaka rase wybrac (mozna ja wykozystakc w agility i jest raczej z durzych psow) myslalam nad beuceronem ale rodzice mam juz psa ale jest to wielka leniwa rozpasiona stara krowa i meczy sie wstaniem z kanapy chce psa i nie chce go "zmarnowac" ma kotos pomysl jak przekonac rodzicow ???? prosze pomozcie :grab: :madgo:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi'] mam juz psa ale jest to wielka leniwa rozpasiona stara krowa i meczy sie wstaniem z kanapy ma kotos pomysl jak przekonac rodzicow ???? prosze pomozcie :grab: :madgo:[/quote]

Mnie byś nie przekonała na pewno.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego Twój pies to [quote name='ozuzi'] wielka leniwa rozpasiona stara krowa i meczy sie wstaniem z kanapy [/quote] Kto do tego dopuścił, że pies jest gruby i z trudem się rusza?
I co zrobisz ze starym psem jak już będziesz miała nowego?
Zamiast brać nowego psa, zajmij się lepiej starym. On Cię potrzebuje. Zapytaj weterynarza, jak psa odchudzić. Zabieraj go na spacery, nie pozwalaj wylegiwać się całymi dniami.
Rodzice mają rację - pies to nie zabawka, nie kupuje się nowego, bo stary się znudził i zużył.

Link to comment
Share on other sites

Na miejscu Twoich rodziców niepozwoliłabym Ci trzymać nawet chomika :diabloti:.
[QUOTE]mam juz psa ale jest to wielka leniwa rozpasiona stara krowa i meczy sie wstaniem z kanapy [/QUOTE]
Jak czytam takie coś to mnie krew zalewa :diabloti:. Psy się same nie "rozpasają".
[QUOTE]chce psa i nie chce go "zmarnowac"[/QUOTE]
Skoro tego, jak to określiłaś "zmarnowałaś" myślisz, że z innym będzie inaczej? A co będzie jak drugi nie spełni Twoich oczekiwań? :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi']
...
mam juz psa ale jest to wielka leniwa rozpasiona stara krowa i meczy sie wstaniem z kanapy chce psa i nie chce go "zmarnowac"...[/quote]


To ja proponuję prawidłowe zadbanie oraz zabranie się za pracę z tym ,,zmarnowanym" pieskiem co go już masz.

Link to comment
Share on other sites

No to ci cos podpowiem:cool3:

Idz do sklepu z zabawkami i kup sobie maja teraz takie realistyczne pieski co nawet siusiac potrafia :razz: odpowiednia psina dla ciebie a podczas agility wezmiesz go do lieszeni i sama pokonasz parkour.

Zywego zwierzecia takiej osobie jak ty...........POPIERAM TWYCH RODZICOW :cool1:( wiedza ludzie co robia)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ozuzi']jest to wielka leniwa rozpasiona stara krowa i meczy sie wstaniem z kanapy [/quote] Gdybyś ty o to zadbała napewno byłby wspaniałym przyjacielem. To, że rozpasiona to tylko twoja wina. Sama do tego dopuściłaś... może za mało ruchu?

[quote name='ozuzi']chce psa i nie chce go "zmarnowac"... [/quote]
A swojego psa nie zmarnowałaś?? Czy może chcesz mieć psa tylko na zwycięstwa w zawodach agility. Beaucerony to silne psy..
to cytat z netu
[quote]
[B]Charakter i temperament[/B]

- bardzo pracowity i odważny, jednak nerwowy i chętny do gryzienia, gdy ktoś obcy go zdenerwuje. Bardzo inteligentny, zaciekle broni swojego pana. Należy unikać osobników bojaźliwych. Przystosowuje się do życia w mieszkaniu. [/quote] zastanowiłaś się nad tym? Może zadbaj na razie o swojego psa:roll: Zgodze się z twoimi rodzicami

Link to comment
Share on other sites

coś mi się wydaje że ozuzi po prostu zachciało się pieska=zabawki do agility, bo sobie o tym poczytała np na dogomanii, pooglądała fotki, chce być trendy :angryy:
ozuzi ile masz lat?
psy nie są wycinane z szablonów, żaden osobnik nie ma idealnych cech wzorca!!! tak jak już ktoś zapytał, co zrobisz jeżeli okaże się że pies którego kupisz zupełnie nie nadaje się do agility? bedziesz namawiać rodziców na kolejnego?
moja psica ma 14,5 lat, jak na tak starego psa przystało ma problemy ze stawami, śpi całymi dniami, ale kochamy ją i za to, za wszystkie lata miłości i wierności należy jej się od nas szacunek i jak najlepsza opieka na stare lata. Nikt jej nie obrazi słowami "stara tłusta leniwa krowa". Nikt przez chwilę nie pomyślał zeby wymienić ja na nowszy model :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina']Z nozem na 10 - letnie dziecko ? :cool1:[/QUOTE]

A z kąd wiesz że 10 letnie?:megagrin:

Dobra teraz na temat...ja mysle że ozuza chce rasowego psa m.i dla szpanu bo rasowy...(nie mówie że tak jest ale takie me myslenie)Rodzce ozuzi maja racje że nie chcą kupc jej psa...ozuzi a kto by wychodził na spacery z psem...i.t.d, przy szczeniakach jest masa pracy(sama to przerabiam:eviltong: )Chciałabys pieska do przytulania i kochania a pewnie wychowaniem zajeliby sie Twoi rodzice.Nie sądze aby 10 letnie dziecko(jesli ona ma 10 lat)sprostało samo psim wymogom:diabloti: :shake: .Popracuj nad swym obecnym psem "lepiej późno niż wcale"i poczytaj o psach bo widze że masz :"małe"pojecie o psach...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kalinaM']niczym jak w krwawej bajce "happy tree friends".:megagrin: :flaming: :grin:[/quote]
a tak wogóle ciekawe czy ozuzi [IMG]http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/goldies/4/87.gif[/IMG]da rodzicom poczytać ten wątek

[IMG]http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/goldies/4/104.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Czemu nie? :jumpie: [B]Wszystkie dzieci sa nasze[/B]...:Cool!: ...[/QUOTE]O... nie.... O nie..... :eviltong: Moje dzieci sa tylko moje :bigcool:
Cudze moge traktowac jak swoje, ale uprzedzam, ze jestem zwolenniczka stresowego aczkolwiek beznożowego wychowania :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...