Jump to content
Dogomania

royal canin gastro intestinal junior


skrzeli

Recommended Posts

  • 3 months later...

ja własnie zamierzam przerzucić na nia mojego szczeniaka bo miewa problemy z biegunkami/zaparciami i w związku z tym z gruczołami okołoodbytowymi. Moja poprzednia sunia tez długo borykała sie z tym problemem aż w końcu przerzuciłam ja na RC intestinal i była na tej karmie stale i było wszystko ok, gruczoły wreszcie się ustabilizowały:-)
rozmawiałam z wetem i wg niego spokojnie można szczeniaka karmić ta karmą stale jesli tylko mu podpasuje

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie karma typu Intestinal służy do okresowego przeleczania psów z problemami żoładkowo-jelitowymi (między innymi), a nie do stałego skarmiania. Jak się szczeniak przyzwyczai do wysoko strawnej karmy tego typu, to jego system trawienny się za bardzo wydelikaci, a to źle rokuje na samym początku życia psa. Jeżeli nie ma wskazań typu przewlekła choroba to ja bym nie skarmiała na stałe. Może spróbuj skin&digest, to wersja typu ``care``, związana jednak z profilaktyką, nie leczeniem. Jest wersja dla juniorów.

[url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-junior-digest-skin-p-12969.html[/url]

Lub skonsultuj to jeszcze z innym wetem.

Link to comment
Share on other sites

Też jestem zdania, że to karma lecznicza i ma sens podawanie jej przez określony okres czasu.
Czasami szczeniak ma problemy z powodu źle dobranej karmy, a na rynku jest ich taki ogrom, że zanim się trafi to potrwa - nam się wreszcie udało :)
Oczywiście warto też porobić maluchowi badania, czy takie problemy to nie wynik jakiegoś konkretnego schorzenia.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam 6,5 tygodniowego szczeniaka u hodowcy. Była 2 razy odrobaczona i zaszczepiona. Pierwszego dnia (u nas jeszcze nic nie jadła) miała jasną i luźną kupę. Hodowca ostrzegał nas, że zmiana w życiu szczeniaka może powodować różne rewelacje więc początkowo nie przejmowałam się tym. Gotowałam jedzenie zgodnie z instrukcjami (ryż+mięso+warzywa), dawałam suchą karmę (Pedigree Junior) jako przekąskę. Niestety dolegliwość się pogłębiała. Mała miała cały czas biegunkę (różnego koloru). Poza tym wszystko było ok. Szczeniak pełen energii, chętny do jedzenia... Hodowca poradził mi przestawić się wyłącznie na suchą karmę. Pomijając fakt, że mała nie chciała jej jeść to nic to nie pomogło. Biedna co zjadła to musiała wydalić!
Wybrałam się do weterynarza. Ten dał miłej zastrzyk, by się nie odwodniła i lekarstwo. Taki biały proszek. Miała go dostawać do pyska w suchej postaci. Kazał zmienić karmę na Royal Canin Gastro Intestinal Junior. W ramach łakoci miałam jej dawać czerstwą bułkę. Ciągłe biegunki ustały, ale wieczorem i w nocy kupa nadal była luźna. Po kolejnym tygodniu poszłam do innego weta. Kazano mi odstawić proszek i dawać żel który reguluje florę bakteryjną (czy coś takiego) muszę powiedzieć, że widać różnicę. Kupa na moje oko jest już ok. Zobaczymy co powie wet we wtorek i czy w końcu będzie mogła być kolejny raz zaszczepiona. Niedługo skończy 10 tygodni i powinna dostać kolejną szczepionkę. Karmę mam podawać do odwołania, być może już zawsze będzie musiała ją jeść.

Link to comment
Share on other sites

hela2 jak psiakowi nie pasuje jakas karma to przestawienie na inną i ocenienie czy ta napewno psu nie pasuje trwa...jak zmienisz karme to powinnas nia karmic minimum 2 tyg zeby ocenic jak szczyl na nia reaguje bo on ma rozstrojony przewod pokarmowy po poprzedniej jeszcze i mimo ze po zmianie je taką ktora jemu pasuje biegunki/zaparcia mogą się zdarzać jeszcze kilkanascie dni
Ja swojego szczyla wzięłam i karmiłam go taką samą karmą jaką jadł w domu tymczasowym a mimo tego bujalismy się z biegunkami (stres), poźniej z zaparciami, teraz kupiłam mu RC intestinal junior i daje mu mieszanke czyli jego karmę którą jadł od zawsze (RC junior dla yorkow) zmieszaną z RC intestinal pół na pół i odpukać jak na razie jest poprawa ale żeby ocenić czy tak będzie mu pasować musze odczekac ze 2 tyg tak karmiąc

edit: a ile mu dajesz tej karmy?ile razy dziennie po ile? bo może ty mu dajesz za duzo na raz, jak szczeniaka przekarmisz to biegunki/zaparcia będą sie zdarzać ciagle

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja karmiłam nią swojego labka tak jak jest to zalecane- przez tydzień, bardzo mu smakowała i pomogła, mieliśmy problem z biegunkami bo ma wrażliwy żołądek po 1,5 miesięcznym leczeniu silnym antybiotykiem Także uważam, że na krótki okres jest ok.. czy na dłużej? myśle, że nie jest to karma 'na stałe'. W ogóle jak dla mojego potwora to krokieciki za małe- łykał:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...