Jump to content
Dogomania

Jak oduczyć pupila spania na łóżku>>>>


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Po co oduczać? Przecież można się cisnąć z psem na jednym małym łóżku. :lol:
Ja jestem przeciw spaniu psów w łóżku (chociaż sama na obozie brałam Ważniątko do łóżka), no chyba, że piesek jest naprawdę mały albo bardzo zestresowany. Najlepiej chyba nauczyć psa wskakiwania na komendę i tak to wypracować, żeby bez komendy nie wchodził. Od spania w łóżku może wynikać wiele problemów, np. nadmierna strachliwość albo "pilnowanie" łóżka - "to moje łóżko ! Spie*rzaj mi stąd!"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wilkandlab']Od spania w łóżku może wynikać wiele problemów, np. nadmierna strachliwość albo "pilnowanie" łóżka - "to moje łóżko ! Spie*rzaj mi stąd!"[/QUOTE]

Tylko, że te problemy nie powstają wskutek spania na łózku, tylko ogólnie złych relacji z psem, niedopracowania wielu rzeczy, m. in. własnie wchodzenia/schodzenia na komendę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moim zdaniem należy oduczyć psa i to jak najszybciej, bo potem wynikną problemy.
Chodzi między innymi o hierarchię między człowiekiem, a psem.
Owszem, czasami niech sobie śpi, ale żeby wiedział, że jedynie na komendę może, w innym wypadku nie.
I nie wolno uczyć psa na takiej zasadzie, że jak zejdzie z łóżka, dostanie smaka, bo wtedy będzie to kojarzył mniej-więcej tak;
wszedłem na łóżko, zszedłem i mam smaka. I będzie celowo wchodził na łóżko, żeby po zejściu dostać smaka.

Link to comment
Share on other sites

Z teorii o hierarchiach w stadzie psio-ludzkim wycofał się ich sam autor, i nawet umrzeć zdążył, ale wiara w nie wśród ludzi wiecznie żywa ;)
Faktem jest, że spanie w łóżku wzmacnia więź w rodzinnym stadzie - za to problemy z hierarchią tudzież schodzeniem z łóżka to nie wynik spania w nim psa, tylko naszego braku konsekwencji i umiejętności pracy z psem, i nie ma co zwalać własnych błędów na to, że pies śpi w łóżku, ani straszyć ludzi, którzy to lubią, że z tego wynikają jakieś wielkie problemy, bo to nieprawda.
U mnie jeden pies śpi w nim jeśli chce od 11 lat, drugi od roku, i czekam na te problemy i czekam, i nic :( Może moje psy o dominacji nie czytały? :hmmmm:
Jak ktoś nie lubi spać z psem - super, nie ma problemu, pies śpi u siebie i żadna to zbrodnia, ale jeżeli komuś sprawia to przyjemność, to nie widzę powodu, żeby robić z tego halo i demonizować to jako przyczynę problemów wychowawczych - są psy śpiące w łóżku, super podporządkowane i posłuszne, i psy mieszkające w przedpokoju, piwnicy, ba nawet w budzie, i nieszczególnie właścicielowi podporządkowane, potrafiące nawarczeć, kiedy coś im nie pasuje - więc to chyba nie w łóżku tkwi problem, tylko jednak w naszym postępowaniu z psem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...