Jump to content
Dogomania

karma Canun dog???


ewelinabuck

Recommended Posts

[quote name='ma-ja']... Ta karma ma taką ilość BHT, że w przypadku mojego 40-kilowego psa dawałabym mu dziennie SZEŚCIOKROTNĄ bezpieczną dawkę tego swiństwa !!!

[url]http://www.food-info.net/pl/e/e321.htm[/url][/QUOTE]

zawsze wolałem unikać sztucznych konserwantów ( BHT szczególnie ) , ale skąd masz info jaka dawka jest bezpieczna ....?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Co jest BARDZO podejrzane??

To że producent tak niby wychwala swoja karme itp ale nnie podaje naprawde podstawowej informacji % produktu.

Jak juz ktos wspomnial i porownywał % zawartosc miesa w karmie na jakosc karmy, to jednak prawie wszyscy producenci podaja % ilosc tegoo miesa, czy jest to suche, czy swieze itp ale ten producent tego nie podaje. Bardzo podejrzane....

Dlatego weszlam na forum, myslalam ze ktos przeczytal na opakowaniu, no ale to TAJEMNNICA ile % miesa w karmie miesnej,,,.. karm za ok 100zl jest wiele , ja polecam zwyczajnie czytac sklad, i tylko tym sie kierowac przy tanszych karmach

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam 3-letniego psa w typie DONka, jako szczeniak karmiony był Puriną junior dla duzych ras, potem był bosch dla psów aktywnych, prawie rok już karmię go canunem enervit - sierść ma błyszczącą, "rewolucji" żołądkowych brak (kiedyś kryzysowo kupiłam kilo chapii na wage i ojjj działo się), zęby zdrowe, wyniki badań krwi bo ostatnio robiliśmy bardzo dobre ... teraz kończy pierwszy worek RC (był w dobrej cenie więc chciałam spróbować dlaczego go tak wszyscy chwalą) - zmian w apetycie, czy w zachowaniu nie zaobserwowałam, więc będziemy wracać do canuna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,

waham się przed zakupem karmy dla psa. ok. 3 lat, kundel, ok 30 kg, przeciętnie aktywny.
wcześniej jadł Chappi, ale w popłochu zmieniłam na polecanego i niedrogiego Boscha (my friend dog) po jakichś problemach alergicznych. później zagłębiłam się nieco w różne informacje o karmach.

po pierwsze, odkryłam że wg składu z opakowania Bosch My Friend Dog nie różni się niczym od Chappi (dodatki witamin i składników mineralnych są nieco bogatsze, reszta praktycznie bez różnicy), po drugie zauważyłam coś takiego jak Canun.

zastanawiam się nad zmianą Boscha na Canun, bo za niewiele wyższą cenę skład jest wart uwagi.

stad moje pytania:
na czym polega fenomen Boscha (tego taniego i byle jakiego), że wszyscy tak go zachwalają wieszając psy np. na Chappi? (fakt faktem, mój pies przestał puszczać straaaszne bąki, które miały miejsce przy karmieniu chappi, ale już drugi pies owczarek niemiecki, starszy, odkąd przeszedł na suchą karmę całe życie je chappi i takich problemów nie ma, więc nie obwiniam karmy chappi, a jedynie stwierdzam, że mój kundel nie powinien jej jeść)

co Wy wybralibyście dla swojego psa mając do wyboru Bosch my friend i Canun dog sport ?

dla porównania:

[B]Bosch[/B]

[COLOR=#000000][FONT=Arial]Analiza:
białko surowe 20.0%,
tłuszcz surowy 7.0%,
włókno surowe 3.0%,
popiół surowy 7.0%,
wapń 1,2%,
fosfor 0.9%.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Arial]Zawartość witamin w kg:
witamina A 10.000 j.m,
witamina D3 1.200 j.m.,
witamina E 50mg,
miedź 9mg,
ekstrakty z dużą zawartością witaminy E pochodzenia naturalnego,
galat propylu.

[B]Canun[/B]:

Białko: 32%
[/FONT][/COLOR][TABLE="width: 748"]
[TR]
[TD]Białka(%)[/TD]
[TD]32%[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #F5F5F5"]
[TD]Surowe oleje i tłuszcze (%)[/TD]
[TD]14%[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Błonnik (%)[/TD]
[TD]2%[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #F5F5F5"]
[TD]Surowy popiół (%)[/TD]
[TD]11,5%[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Wilgotność (%)[/TD]
[TD]10%[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #F5F5F5"]
[TD]Wapń (%)[/TD]
[TD]3%[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Fosfor (%)[/TD]
[TD]1,7%[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #F5F5F5"]
[TD]Witamina A[/TD]
[TD]14,000 U.I/kg.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Witamina D-3[/TD]
[TD]2000 U.I/kg.[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #F5F5F5"]
[TD]Witamina E[/TD]
[TD]80 mg/kg.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Miedź[/TD]
[TD]8 mg/kg.[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #F5F5F5"]
[TD]Antioxidant[/TD]
[TD]150 mg/kg.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


grr... nie iem, czy wartości dla Canuna będą widoczne, jak nie to przeedytuję post.

Link to comment
Share on other sites

Bo w karmie istotny jest szczegółowy skład, a nie analiza szczegółowa.
Karma bosh My friend jest bardzo słaba, tak samo jak Canun.
Canun: Składniki: Zboża, [B]mięso (kurczak) i produkty pochodzenia zwierzęcego[/B], oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego i substancje mineralne.
Bosh My Friend: Składniki Zboża, roślinne produkty uboczne, [B]mięso i zwierzęce produkty uboczne[/B], oleje i tłuszcze, składniki mineralne.
Nie wiem jaki ma skład Chappi, ale pewnie porównywalny lub gorszy...

Ludzie polecający karmę Bosh maja na myśli np taką karmę [URL]http://www.e-bosch.pl/pl/p/Adult-Drob-Orkisz-15kg/3892[/URL]
tutaj skład wygląda następująco:
Skład:
[B]sproszkowane mięso drobiowe (min. 15%)[/B], jęczmień, kukurydza, mąka pszenna, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, orkisz (min. 5%), otręby pszenne, sproszkowane mięso, hydrolizat mięsa, sproszkowana ryba, pulpa buraczana, suszone drożdże, groch, chlorek sodu, sproszkowane małże (min. 0,1%), chlorek potasu, sproszkowana cykoria

Skład jest znacząco lepszy, chociaż nie rewelacyjny i dużo mu brakuje do bardzo dobrej karmy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosiczka']Bo w karmie istotny jest szczegółowy skład, a nie analiza szczegółowa.
Karma bosh My friend jest bardzo słaba, tak samo jak Canun.
Canun: Składniki: Zboża, [B]mięso (kurczak) i produkty pochodzenia zwierzęcego[/B], oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego i substancje mineralne.
Bosh My Friend: Składniki Zboża, roślinne produkty uboczne, [B]mięso i zwierzęce produkty uboczne[/B], oleje i tłuszcze, składniki mineralne.
Nie wiem jaki ma skład Chappi, ale pewnie porównywalny lub gorszy...

Ludzie polecający karmę Bosh maja na myśli np taką karmę [URL]http://www.e-bosch.pl/pl/p/Adult-Drob-Orkisz-15kg/3892[/URL]
tutaj skład wygląda następująco:
Skład:
[B]sproszkowane mięso drobiowe (min. 15%)[/B], jęczmień, kukurydza, mąka pszenna, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, orkisz (min. 5%), otręby pszenne, sproszkowane mięso, hydrolizat mięsa, sproszkowana ryba, pulpa buraczana, suszone drożdże, groch, chlorek sodu, sproszkowane małże (min. 0,1%), chlorek potasu, sproszkowana cykoria

Skład jest znacząco lepszy, chociaż nie rewelacyjny i dużo mu brakuje do bardzo dobrej karmy :)[/QUOTE]

Wymienione przeze mnie karmy skład mają opisany w taki sam sposób: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (na niektórych jest podane, że np. 4% czegośtam w całym mięsie zawartym w karmie, ale nie ma konkretnej wartości dla mięsa lub jest bardzo mała), że oleje, że zboża... różnica i jakiekolwiek porównanie czegokolwiek jest możliwe dopiero przy konkretnych wartościach w analizie szczegółowej.

zdaję sobie sprawę z tego, jaką opinię mają te karmy. nie chcę na ten temat dyskutować, bo to do niczego nie prowadzi.

jestem pewna, ze osoby mówiące o tanim boschu polecały "My friend", bo dostałam link do aukcji z tą właśnie karmą ;) , jak już mówiłam nie różniącą się od chappi w lakonicznym opisie składu.

dziękuję za odpowiedź :) , nie mniej jednak ponawiam pytanie o wybór jednej z dwóch karm: Bosch My Friend czy Canun Sport ?

Link to comment
Share on other sites

Ja od blisko dwóch lat karmię swoją gromadkę Canunem. Przetestowałam Sport,Supremus i Trabajo.(Najmniej byłam zadowolona ze Sport'a.)
Pozostałam w końcu przy tym ostatnim- Trabajo.Psy mam z cyklu"domowo-podwórzowego"czyli dość aktywne,w ciepłych sezonach same sobie dawkują pobyt zewnątrz. Po karmieniu dwuletnim mogę powiedzieć,że brak dolegliwości ze strony układu pokarmowego,żadnych ponadnormatywnych wypadań sierści,kupa nieduża czarna.Nie zauważyłam różnic w efektach karmienia ,porównując tę karmę z droższymi.
Moja wielka suka 50kg,po Sporcie drapała się,ewidentnie był to związek z karmą,musiałyśmy przejść na lżejszą.Na Trabajo wygląda swietnie.Inne psy wszystkie wymienione rodzaje jadły chętnie i nie było problemów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hann89']Wymienione przeze mnie karmy skład mają opisany w taki sam sposób: mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (na niektórych jest podane, że np. 4% czegośtam w całym mięsie zawartym w karmie, ale nie ma konkretnej wartości dla mięsa lub jest bardzo mała), że oleje, że zboża... różnica i jakiekolwiek porównanie czegokolwiek jest możliwe dopiero przy konkretnych wartościach w analizie szczegółowej. [/QUOTE]
No właśnie nie w analizie szczegółowej tylko w składzie... Bo co z tego że maja tyle samo procent białka w analizie szczegółowej, skoro nie wiadomo czy jest ono pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego?

[quote name='Hann89']zdaję sobie sprawę z tego, jaką opinię mają te karmy. nie chcę na ten temat dyskutować, bo to do niczego nie prowadzi. [/QUOTE]
Ja niestety wychodzę z założenia, że dyskusja zawsze do czegoś prowadzi :)



[quote name='Hann89']dziękuję za odpowiedź :) , nie mniej jednak ponawiam pytanie o wybór jednej z dwóch karm: Bosch My Friend czy Canun Sport ?[/QUOTE]
Gdyby się upierać przy tych dwóch to Canun wygląda lepiej, bo produkty pochodzenia zwierzęcego ma na 2 miejscu, a Bosh My Friend na 3....

Ja jednak jestem osobą bardziej analitycznie myślącą więc takie porównanie finansowe... (wyliczenia dla psa 45 kg)
Canun 20 kg koszt 90 zł dzienna dawka to 550 g, więc worek starcza na 36 dni, [B]cena jednego dnia 2,4[/B] [B]zł[/B]
Bosh My Friend 20 kg koszt 80 zł, dzienne dawkowanie 500 g starcza na 40 dni, [B]koszt jednego dnia to 2 zł[/B]

A dla przykładu Brit Large, gdzie na pierwszym miejscu jest Kurczak (40%), a nie produkty pochodzenia zwierzęcego !!! Co automatycznie sprawia, że karma jest znacząco lepsza.

15 kg koszt 99 zł dawkowanie to [B]350 g[/B] ( a nie 500-550 jak w karmach wyżej) opakowanie starcza na 43 dni, [B]koszt jednego dnia to 2,30[/B]

a więc Brit wychodzi taniej niż Canun, a nieznacznie drożej od Bosh My Friend.
Więc teraz moje pytanie, jaki jest sens zastanawiania się nad karmą Canun , skoro można np. kupić Brit?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...