Jump to content
Dogomania

zdobywanie rodowodu


niki_

Recommended Posts

a mnie zaskoczyla babka ktora byla obruszona ze jej szczeniaki zostaly nazwane kundelkami.......Otoz napisala ze byla na przegladzie hodowlanym i tam zostaly uznane ze wzorcowe.......To skoro zostaly uznane za wzorcowe,mialy metryki to czy nie mogla im tylko wyrobic hodowalnosci ? :-?

Link to comment
Share on other sites

Buldogu, ja się tylko zastanawiam:

jesli "nie mogli wystawiac" - to nie mozna stwierdzic "czy sa rzeczywiscie przepiekne?"

Ocenić przecież można na podstawie standardów, mogłyby to robić jakieś komisje w ZK (myślę, o takich szczeniakach po "zaniedbanych wystawowo" rodzicach). Przecież ktoś wcześniej wykonał ciężką pracę w hodowli, którą nabywcy jego psiaków zmarnowali (załóżmy, że mieli jakiś bardzo ważny powód)- i co, nie da się już tego odkręcić?

(ba, a co z rasami, ktore dla otrzymania uprawnien hodowlanych musza spelniac dodatkowe warunki w rodzaju szkolenia obronnego na przyklad?).tak wiec nie ma za bardzo o czym gadac.
no, to już nieco inna sytuacja.

Ja tylko tak rozważam, nie krzyczcie na mnie (no, może tak troszeczkę, to jakoś przetrzymam, muszę zaspokoić moją niezdrową ciekawość)

Carragan, wyjaśnij proszę, bo nie rozumiem o co chodziło z tymi szczeniakami, miały metryki, uznane były za wzorcowe, to skąd te kundelki :o

Link to comment
Share on other sites

To skoro zostaly uznane za wzorcowe,mialy metryki to czy nie mogla im tylko wyrobic hodowalnosci ? :-?

Nie, bo tego sie nie wyrabia, tylko zdobywa na wystawach. Musisz z dorosłym już pieskiem zaliczyć ocenę conajmniej bdb, na 3 wystawach, od różnych sędziów, w tym jedna wystawa musi mieć rangę międzynarodowej, ale tego nie jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

[quote name='ImagineCreate']Witam, jestem totalnie nieświadoma i proszę o pomoc. Zakupiłam suczkę z bardzo dobrym rodowodem FCI i chciałabym ją rozmnażać legalnie. Co mam zrobić, kiedy i jak? Proszę o poradę. Dodam, że nie mam zarejestrowanej hodowli ani nic.[/QUOTE]

Jeśli zostałaś właścicielem psa z rodowodem, mniemam,że jest to już pies starszy, bo zakupując szczenię dostaje się metrykę uprawniającą do wystawienia rodowodu FCI. Więć skoro masz już psa/suczkę z rodowodem to powinnaś udać się do najbliższego oddziału ZKwP CELEM ZŁOŻENIA DEKLARACJI CZŁONKOWSKIEJ i UISZCZENIA ODPOWIEDNIEJ OPŁATY i w ten sposób stajesz sie członkiem, który to może zgłosić swojego psa/suczke na wystawe. Suka po ukończeniu 15 miesiecy musi mieć zaliczone przynajmnie trzy wystawy z ocenami co najmniej bardzo dobrymi, aby dostać uprawnienia hodowlane. Pies, który miałbybyc reproduktorem - trzy wystawy z ocenami doskonałymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...