Jump to content
Dogomania

zdobywanie rodowodu


niki_

Recommended Posts

Kto coś wie o Klubowej Księdze Wstępnej (http://republika.pl/klubpsa/kwreg.htm) i jakie dokładniej wymogi musi spełnić pies by się do niej dostać? Mam goldenka bez papierów ale spełnia wszystkie wymogi wzorca rasy, jest też wolny od dysplazji. Znam jego rodowód ze strony ojca. To naprawdę mądra i bardzo piękna psina i naprawdę szkoda że nie będzie mógł zostawić po sobie rasowego potomstwa. Co mogę zrobić, aby uznano go za rasowego?

Link to comment
Share on other sites

jak to "po co?"

"organizacje kynologiczna", czy jak to zwal, moze sobie zalozyc kazdy - tak samo, jak i np. organizacje boksu zawodowego "ja, moj szwagier i jego kumpel z roboty", ktora bedzie organizowala walki o "mistrzostwo swiata" miedzy Jozkiem, a Staszkiem spod budki z piwem na rogu :niewiem:

a "uswiadamianie" jest po to, zeby ludzie wiedzieli, ze jesli kupia "rasowego psa" z rodowodem "swiatowej organizacji kynologicznej z siedziba w Strzelcach Opolskich, niestetty nie uznanej przez tych oszustow i przekreciarzy z FCI i ZKwP" - beda sobie mogli tym rodowodem podetrzec...

no, wiadomo co.

i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Mauso za mna stoi mafia :wink:

Jeden taki zapewne pojedzie ze mna aby mnie chronic przed takim typem ludzi jak ten co byl w Poznaniu przy bulach :wink:

Mauso ja jestem za ciezka aby ktokolwiek mnie poniosl :roll: .I dlatego sie odchudzam.....Aby przyszlemu malzonkowi (jesli takowy bedzie)nie chrupnelo cos w kosciach gdy bedzie mnie przez prog przenosil :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

jesli "nie mogli wystawiac" - to nie mozna stwierdzic "czy sa rzeczywiscie przepiekne?" (ba, a co z rasami, ktore dla otrzymania uprawnien hodowlanych musza spelniac dodatkowe warunki w rodzaju szkolenia obronnego na przyklad?).

tak wiec nie ma za bardzo o czym gadac.

Link to comment
Share on other sites

Aga jeśli ktoś ma tak cudną sukę, to zrobienie hodowlanki ( nie championa) jest przysłowiową "bułką z masłem". Wystarczy mieć trzy oceny doskonale lub b.dobre (dla suki) i trzy oceny doskonałe dla psa, z super psami to tylko trzy wystawy.

Zacznie więcej kłopotu i zachodu jest ze szczeniakami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...