Jump to content
Dogomania

Czy ktoś może polecić dobrego chirurga z południa Polski?


dar_ling

Recommended Posts

Hej, orientuje się ktoś gdzie na południu kraju są najlepsze kliniki weterynaryjne? Chodzi mi o chirurga. Mam psa 11-miesięcznego po wypadku samochodowym, do którego doszło kilka miesięcy temu i w którym ucierpiała przednia łapa (złamanie kości promieniowej i najprawdopodobniej złamanie kłykciowe). Pies kuleje, ewidentnie widać zanik mięśni, ma na łapie wielką bulę z kości. To wszystko skutki braku kompetencji pewnego lekarza weterynarii z ul. Dojazdowej w NS (nazwiska niestety na forum nie można podać, ale kto jest stąd to pewnie się orientuje) który nie zauważył złamania w łokciu. Dla niego było wszystko ok, "skoro ją badał 2 miesiące później i ani ją to nie bolało ani nie było ciepłe". Złamanie nie było prawidłowo zabezpieczone ( w zasadzie to w ogóle nie była wsadzona w gips bo pan 'weterynarz' skoncentrował się tylko na złamanej kości promieniowej) więc kość bez usztywnienia zalała się po swojemu.
Weterynarz do którego udaliśmy się po fatalnej diagnozie poprzedniego, stwierdził że pies do końca życia będzie kaleką :( W opisie do zdjęć rtg napisał: "Stan po nierozpoznanym i nieleczonym złuszczeniu nasady dalszej kości ramiennej. Prawdopodobnie doszło do złamania kłykciowego. Zwyrodnienie stawu łokciowego. Nieprzyrośnięty wyrostek łokciowy dodatkowy"
Pytam Was drodzy forumowicze o dobrego chirurga, który mógłby nam pomóc, może ktoś był w podobnej sytuacji i macie jakieś dobre doświadczenia, bo ja już nie mam zaufania do żadnego :( Zależy mi bardzo na fachowej wiedzy a nie na eksperymentowaniu. Jeśli tylko da się wykonać jakiś zabieg (operację) będę ratować pieska!!

Link to comment
Share on other sites

Na prawdę dobrego, z wiedzą i zapleczem diagnostyczno terapeutycznym na najwyższym europejskim poziomie a w cenie porównywalnej z polskimi "klinikami "?
To troszkę dalej niż "na południu Polski" ale trud się sowicie opłaca
[URL]http://www.jaggy.cz/cz/text.php?id=s_403f6b03bee5e[/URL]

a tu to samo ale w tłumaczeniu na j. polski
[URL]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=cs&u=http://www.jaggy.cz/cz/text.php%3Fid%3Ds_403f6b0be59de&ei=1-NHTLmAFIT14AbIkKDkDA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CCYQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3Dklinika%2Bjaggy%2Bbrno%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds%26prmd%3Dm[/URL]
( mozna a nawet warto się wcześniej skontaktować mailowo czy telefonicznie;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Na prawdę dobrego, z wiedzą i zapleczem diagnostyczno terapeutycznym na najwyższym europejskim poziomie a w cenie porównywalnej z polskimi "klinikami "?
To troszkę dalej niż "na południu Polski" ale trud się sowicie opłaca
[URL]http://www.jaggy.cz/cz/text.php?id=s_403f6b03bee5e[/URL]

a tu to samo ale w tłumaczeniu na j. polski
[URL]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=cs&u=http://www.jaggy.cz/cz/text.php%3Fid%3Ds_403f6b0be59de&ei=1-NHTLmAFIT14AbIkKDkDA&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CCYQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3Dklinika%2Bjaggy%2Bbrno%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26channel%3Ds%26prmd%3Dm[/URL]
( mozna a nawet warto się wcześniej skontaktować mailowo czy telefonicznie;))[/QUOTE]


Taks dziękuję za linka. Przeglądałam i na pewno będę się z nimi kontaktować drogą mailową.
A skąd wiesz o tej klinice. Leczyłeś/łaś tam swojego zwierzaka?

A orientujesz się gdzie jeszcze bliżej nas?
Słyszałam o klinice Arka w Krk i dr Piotr D. lub Jerzy G. chirurdzy. Masz jakieś doświadczenia?

Link to comment
Share on other sites

I ja i znajomi i były tam już też pieski z dogomanii.
Jak znajdę chwilę to spróbuję odszukać Ci wątki
Lekarze stamtąd bywają też w Polsce- robią szkolenia , konsultują. Ostatnio był bodaj neurolog w jednej z przychodni wet. na Śląsku i można było skonsultować trudniejsze przypadki( tez inf. powinna byc gdzies na dogo)
A co do Arki to ...
pytałeś jak rozumiem o na prawdę dobry, doswiadczony i wyspecjalizowany w "twardej" chirurgii osrodek i taki namiar dałam
Natomiast przyzwoitych przychodni gdzie robi sie także zabiegi kostne ( w miarę posiadanych sił i środków) jest sporo. Niektóre mają nawet takie "luksusy" jak możliwość narkozy wziewnej i asysty anestezjologa, osobną salę zabiegową i rtg na miejscu ale chyba nie tylko o to Ci chodzi?;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Przychodnia Weterynaryjna PANACEUM s.c. Janusz Bieżyński, Wojciech Hildebrand, Krzysztof Janeczko[/B]
52-021 Wrocław, ul. Tarnogórska 1
tel. 071-3416418

dr Bieżyński świetny chirurg - ortopeda :)

opinie - [url]http://www.znanylekarz.pl/17983/janusz-biezynski/weterynarz/wroclaw[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie tematem i za pomoc!!! :*
Kontaktowaliśmy się ze wszystkimi lek weterynarii. Już wybraliśmy- W przyszłym tygodniu jedziemy na konsultację do Czech, do kliniki Abvet, gdyż tylko oni pozytywnie rozpatrzyli wiadomość, którą skierowaliśmy do nich i do wielu innych. Do wysłanych przez nas zdjęć rtg zrobili dokładny opis (nazwa złamania, jakiego typu, jak chora łapa się zachowuje i jakie rodzaje operacji można przeprowadzić) szczerzę mówiąc byłam zaskoczona jak i pod wielkim wrażeniem ponieważ polscy lekarze odpisywali mi, że zdjęcia rtg nie są najlepszej jakości i nie wiedzą jak nam pomóc :(
Proszę trzymajcie kciuki, żeby można było wykonać operację bez żadnych komplikacji, żeby mój piesio odzyskał sprawność w łapce.
Wątku nie zamykam, wpisujcie lekarzy, którzy Waszym pieskom pomogli. Może innym to forum też się przyda!

Pozdrawiamy serdecznie ;)
Darling i Kiara

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dar_ling']Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie tematem i za pomoc!!! :*
Kontaktowaliśmy się ze wszystkimi lek weterynarii. Już wybraliśmy- W przyszłym tygodniu jedziemy na konsultację do Czech, do kliniki Abvet, gdyż tylko oni pozytywnie rozpatrzyli wiadomość, którą skierowaliśmy do nich i do wielu innych. Do wysłanych przez nas zdjęć rtg zrobili dokładny opis (nazwa złamania, jakiego typu, jak chora łapa się zachowuje i jakie rodzaje operacji można przeprowadzić) szczerzę mówiąc byłam zaskoczona jak i pod wielkim wrażeniem ponieważ polscy lekarze odpisywali mi, że zdjęcia rtg nie są najlepszej jakości i nie wiedzą jak nam pomóc :(
Proszę trzymajcie kciuki, żeby można było wykonać operację bez żadnych komplikacji, żeby mój piesio odzyskał sprawność w łapce.
Wątku nie zamykam, wpisujcie lekarzy, którzy Waszym pieskom pomogli. Może innym to forum też się przyda!

Pozdrawiamy serdecznie ;)
Darling i Kiara[/QUOTE]
Nie ma za co , dobrze że napisałaś ,pisz jak tam z pieskiem po wizycie :)
Trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angelka']Nie ma za co , dobrze że napisałaś ,pisz jak tam z pieskiem po wizycie :)
Trzymam kciuki :)[/QUOTE]
He he jak się dogadam :P
na pewno się odezwę jak już będzie po wszystkim. Oby jak najszybciej bo człowiek się tylko denerwuje!
Pozdrawiam :*

Link to comment
Share on other sites

Heh niestety dla nas jest już za późno :( Zmiany poszły tak daleko że są już nieodwracalne. Kość rośnie w innym kierunku więc nie można wstawić śrub. Jedyne co można zrobić to wyczyścić staw żeby pies mógł chodzić bez bólu. Ale zabieg taki pomaga tylko na 3 góra 4 lata, później trzeba powtórzyć bo cały czas stan się pogarsza :(
Lekarze wspaniali! nas konsultował dr Novak. Naprawdę polecam, świetna klinika, fachowe podejście do problemu duża wiedza lekarzy i doświadczenie poza tym rewelacyjne podejście do pacjentów. I ceny niewygórowane!
Pomimo tego iż daleko na pewno będziemy tam jeździć!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='dar_ling']Heh niestety dla nas jest już za późno :( Zmiany poszły tak daleko że są już nieodwracalne. Kość rośnie w innym kierunku więc nie można wstawić śrub. Jedyne co można zrobić to wyczyścić staw żeby pies mógł chodzić bez bólu. Ale zabieg taki pomaga tylko na 3 góra 4 lata, później trzeba powtórzyć bo cały czas stan się pogarsza :(
Lekarze wspaniali! nas konsultował dr Novak. Naprawdę polecam, świetna klinika, fachowe podejście do problemu duża wiedza lekarzy i doświadczenie poza tym rewelacyjne podejście do pacjentów. I ceny niewygórowane!
Pomimo tego iż daleko na pewno będziemy tam jeździć!
Pozdrawiam[/QUOTE]


Czy mogłabym prosić o namiary tego lekarza? Kolega ma poważny problem z pieskiem, którego przygarnął. To 9-mieięczne terierowate stworzonko, które ma zdiagnozowaną genetyczna dysplazję. Nikt nie chce się podjąć leczenia oprócz kliniki we Wrocławiu, ale kolega mieszka w Opocznie i powiedzieli mu, że przewożenie pieska po skomplikowanym zabiegu mogłoby wpłynąć niekorzystnie na jego zdrowie. Będę wdzięczna za wskazanie godnego polecenia gabinetu:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam!!
Nie wiem ale może się komuś przyda taka informacja jako chirurga polecam z Lublina dr Dorotę Różańską, ma gabinet na ul: Balladyny 6 w Lublinie klinika Rex, tylko dzięki jej pomocy i pewnej ręce uratowałam psa, jako jedyna podjęła się bardzo skomplikowanej operacji, przepukliny u mojego kochanego malamuta Taza, pomimo złych rokowań, powikłań pooperacyjnych po wcześniejszej operacji przepukliny i krwotoku, piesek przeżył i obecnie dochodzi do siebie. Szczerze polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...