Jump to content
Dogomania

australian silky terrier


Recommended Posts

  • 1 month later...

No tak bywa a kupić sika to od hodowcy a jak chce sie mieć maluszki to i na wystawe trzeba siu e wybrać. Ja rownież myśle o panience dla mojego Piccola ale to dopiero by było za 1 do 2 lat jak Piccolo będzie mieć intera i kilka championatów.:lol:
Mysle nad sprowadzeniem suni z zupełnie innej lini z Finlandi bo te u nas sili to są częst po 2 -3 reproduktorach i przez to spokrtewnione.:shake:
Niestety to się wiąze dlamnie ze sporym kosztem.
A ty myślisz o suni czy piesku

Link to comment
Share on other sites

Moj silk jest wykastrowany takze nie ma problemu. Tylko nie wiem czy mozna pozwalac aby kastrat kryl suczke (bo on potrafi miec ochote ;) - czy raczej nalezy zabraniac? W ogole w zyciu nie mialam suczki, zawsze psy.
Jeszcze norwichy sa super, ogladalam ostanio filmik z wystawy, bajer pieski. Ale cena :(( Tak samo jak miniaturowe bule - czesto cena ogranicza.
Zreszta mi sie tyle terrierow podoba, ze jakbym nie miala ograniczen to bym pewnie miala cale stadko - silka, australiana, russelka, szkota, westa :> I jeszcze lhasa apso - sa boskie :D Ciezki wybor jak trzeba wybrac jednego;)

Link to comment
Share on other sites

W tej sprawie czytam co znajde o rasie i pisze do hodowcow. Charakter jest bardzo wazny ale czesto jest bardziej sprawa indywidualna niz rasy. Mozna sie o tym przekonac obserwujac przedstawicieli tej samej rasy, nie tylko wsrod terierkow.
A ktore terierki Ci nieodpowiadaja jesli chodzi o charakter i dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

Np Parsony są przewspaniałe, świetnie wysportowane ale dlamnie ich energi i temperament to było by zbyt wiele, niemiałabym tyle energi aby zaspokoić potrzeby takiego psa. Westy są również śliczne tak jak szkoty. Niestety ja miałam jak narazie niemiłe doświadczenia z psami tych ras. Wedłóg mnie wiele z nich jest bardzo zadziorna ale może to tylko moje doświadczenie. Mi bardzo podobają się Czane terriery Rosyjskie. Mają wspaniały charakter i sa mniej żwawe od innych terrierów. Napewno kiedyś takiego będe mieć ale narazie i tak mam sporo psów jak na mieeszkanie w bloku. Terriery Australiaj skie tez wydają sie być sympatyczne i z tego co widziałam maja podobny temperament do silków. Jest tylke ras iże mozna coś dlasiebie znaleźć napewno. Trzeba poszukać i popytać.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie chyba teriery lubia byc zadziorne. Szczegolnie samce. Kolo nas sa 2 szkoty suczka i pies, suczka jest przesymaptyczna, a chlopak nie lubi innych samcow. Moj silk tez jest czasem zadziorny. Ja lubie zywiolowe psy, oczywiscie bez przesady ;) Silka tez nie traktujemy jak kanapowca, chodzi na dlugie spacery normalne i z rowerami. Ludzie w parku mowia, ze to takie zywe srebro ;)
Co do australianow hodowczyni pisala mi, ze jej suczki ignoruja inne psy na spacerze, ale mysle, ze z samcami mogla by byc juz inna historia.
Parsony sa super, ciagle wchodze na temat o russelach i po obejrzeniu duzej ilosci zdjec zaczely mi sie posobac bardziej niz jacki. Ale chyba sie nie skusze, bo pewnie wdzedzie sie ma ich biale wloski. Silki nie linieja wcale a ponoc australiany tez jedynie minimalnie.
CTRy to nie sa wlasciwie terriery jesli spojrzec z jakich ras powstaly. To chyba taki sam terrier jak terier tybetanski hehe ;) Dla mnie zdecydowanie za duze. Spodobalo mi sie miec psa ktorego nikt sie boi. Zadnych nieprzyjemnych, wrednych komentarzy ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem pewna tego że następnego psa to będe mieć sunie Silka. Shar Peie to moja pasja więc z tej rasy też nigdy niezrezygnuje. Gorzej jak mnie sąsiedzi wyprowadzą jak kupie jeszcze jednego psa:evil_lol: . Teraz ludzie się mnie pytają ile biore za wyprowadzanie psów jak ide z 4 a co jak będe szła z 5:-o .
Mnie ogranicza to że mieszkam w bloku ale niedługo a jak ktoś mi tutaj będzie podskakiwac to lepiej nich niewchodzi mi w droge:mad: :mad: . Już się zasadziłam na kilka osób i tylko czekam aż coś powiedzą. No ale odbiegłam od tematu. :roll:
Wkażdym razie ja jestem zakochana w Silkach i musze kupić żonke dla Piccola koniecznie:iloveyou: :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...