Jump to content
Dogomania

Ibizan Hound ! Co kto wie ?


Dygotka

Recommended Posts

Coraz częściej i gęściej myślę o podenkach.. szkoda, że jest ich tak mało w Polsce, bo na pewno w najbliższej przyszłości nie będzie mnie stać na sprowadzenie szczeniaka z zagranicy..
Ale tak sobie czytam w internecie i trafiłam na taki zniechęcający artykuł:
[url]http://rasy-psow.com/content/view/143/88/[/url]
Ciekawa jestem, jak zabezpieczacie swoje psiaki przed zimą?

[url]http://www.youtube.com/watch?v=EkVIdUsQLpM&feature=related[/url]
a tu filmik z podenkiem ćwiczącym obedience i ten pies jest pięknie opanowany i nawet te dwa małe pieski go nie rozpraszają :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja nie nosi kubraczka, ale biega jak szalona, to chyba nie jest jej zimno. Co do wad to chyba to, że czasem jak sama za długo zostaje w domu, to zdarza jej się podryźć jakiegoś buta albo pluszaka. Poza tym jest grzeczna :)
Zdjęcia dodałam w nowej galerii pod nazwą rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bardzo fajnie, że w Polsce powiększa się populacja Podenec. Nie było mnie na forum oraz w tym temacie przez dłuższy okres, ale wróciłam, ponownie z wielkim zainteresowaniem do tej rasy, które nie zgasło przez ten cały czas.
Żałuję, że niestety nikt z zebranych tutaj właścicieli PI nie pokazuje psa na wystawie. Tak jak wcześniej w temacie poruszona była dyskusja zwiększenia popularności i przedstawienia rasy w Polsce, wystawy są wielką reklamą, która w przyszłości na bazach tego, że psy byłyby pokazywane innym, pomogłaby innym potencjalnym hodowcom Ibizanów.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='sonia. s']A my byliśmy w końcu na pierwszej wystawie w Bad Homburg. Była jedyna w swej rasie i pewnie dlatego dostała CAC :D[/QUOTE]
Oj, pamiętaj o tym, że sędzia nie musi dać CWC, jak nie jest do końca przekonany, że warto;) Nawet przy rzadkich rasach i przy jednym przedstawicielu...

ale poniewaz CWC jest, to my się tutaj baaaardzo cieszymy:) Gratulacje!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oj, pamiętaj o tym, że sędzia nie musi dać CWC, jak nie jest do końca przekonany, że warto;) Nawet przy rzadkich rasach i przy jednym przedstawicielu...

ale poniewaz CWC jest, to my się tutaj baaaardzo cieszymy:) Gratulacje!

Pzdr.[/QUOTE]


Popieram! ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)
A nam się ostatnio powiększyła się rodzina o jeszcze jedną suczkę. Tym razem z czeskiej hodowli. Mały diabełek jest trzeci dzień u nas, ma 2 mies., wszędzie sika, robi kupy i wszystko gryzie, ale poza tym jest słodka.
Jak znajdę trochę czasu, to powrzucam fotki do galerii.

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałam. Zakochałam się w szczeniakach po tej suni i żałuję, że niestety aktualnie nie jestem w stanie sprowadzić szczeniaczka.
Małą prawdopodobnie sprowadzam w przyszłym roku na wiosnę, z UK. Na razie tylko mogę zdradzić. ;-)
Jeszcze tylko powiem, że pod koniec roku mamy wysyp w Europie podenców!

Link to comment
Share on other sites

[B]daguerrotype[/B], dzięki! ;-)[B]

sonia. s, [/B]Arizona jest przecudowna! (Nazwaliście ją tak po "domowemu"?)
Okropnie Ci zazdroszczę! Mam nadzieję, że często będziesz dodawać zdjęcia!
Jak dogaduje się z drugim psem, albo inaczej: jak drugi pies dogaduje się z małą? ;-)
Będziecie się wystawiać?

Pozdrawiam. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Łeeee, a ja myslałam, że to będzie Galeria, gdzie i poplotkowac można, a to tylko kilka fotek... mało!

BTW - ja bym dawała jeść w taki sposób, aby jedzenie nie stało na podłodze i pies nie musiał się schylać po jedzenie. Najlepiej na taborecie, w którym można zrobić dziurę na szerokość miski;)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Husky4ever']Pozwolę sobie na drobny offtopic.
W schronisku w Radlinie k. Jarocina przebywa taka oto sunia w typie Ibizana- [URL]http://schroniskoradlin.webs.com/apps/photos/album?albumid=12197382[/URL][/QUOTE]
No, "coś" ma z podenco:) Może te długie uchole?
[URL="https://lh6.googleusercontent.com/-RzPKM5HrEsM/TzwMU6zKaaI/AAAAAAAAiY0/IjwhLir2vL4/s720/DSCF2309.JPG"][/URL]
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

A my wróciliśmy przedwczoraj z wystawy w Darmstadt. Młody rudzielec juz drugi raz zwyciężył ze starszą, chyba jest lepsza. Dostała 2 BOB-y -zwycięsca rasy i zwyc. młodzieży. Starsza się sędziemu nie spodobała, powiedział, że za bardzo męska i muskularna. No nic, pewnie wolał drobne chudzielce. My się tam nie zrażamy i dalej będziemy obie wystawiać :)
Czy może mi ktoś napisać krok po kroku jak mam tu wstawić zdjęcia? Jakoś z galerią nie mam problemów, ale tu nie mogę sobie poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...