Jump to content
Dogomania

Brak Inteligencji


Fauka

Recommended Posts

Ostatnio byłam z moim psem w parku i na ławce siedział taki facet a jego pies biegał luzem po calym parku.Biegała też tam sunie z cieczką (owczarkowata) a za nią sznur małych kundelków, ten pies jak ją zoczył to podleciał do niej i wiadomo co zrobił :/ facet patrzyla na nie ok 10 minut aż w końcu zachciało mu sie iść do odmu i podszedł do nich,walna swojego psa a przy okazji sukę kijem i wtedy pies z niej spdł i oba zawyły.Jak wiadomo były zczepione a facetowi tak się spieszyło do domu że zaczoł je bić aż w końcu się poddał o to nic nie dało.Gdy się już odczepiły facet ztłókł swojego psa a suka uciekła w popłochu.Wedug mnie to nie było normalne!! jakby odrazu nie mogł zabać psa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Ostatnio byłam z moim psem w parku i na ławce siedział taki facet a jego pies biegał luzem po calym parku.Biegała też tam sunie z cieczką (owczarkowata) a za nią sznur małych kundelków, ten pies jak ją zoczył to podleciał do niej i wiadomo co zrobił :/ facet patrzyla na nie ok 10 minut aż w końcu zachciało mu sie iść do odmu i podszedł do nich,walna swojego psa a przy okazji sukę kijem i wtedy pies z niej spdł i oba zawyły.Jak wiadomo były zczepione a facetowi tak się spieszyło do domu że zaczoł je bić aż w końcu się poddał o to nic nie dało.Gdy się już odczepiły facet ztłókł swojego psa a suka uciekła w popłochu.Wedug mnie to nie było normalne!! jakby odrazu nie mogł zabać psa![/quote]A ty stałaś, patrzyłaś i nic nie zrobiłaś? :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

A co ja mogłam, po 1 byłam z swoim psem i nie dałabym sobie rady (a tamten był agresywny) a po 2 ten facet był trochę pijany jak zresztą kazdy w tamtej okolicy.Byłam z psem na placu zabaw i to sie rozgrywało na naszych oczach :/

Link to comment
Share on other sites

Hej, spokojnie. Fauka widziała koszmarną scenkę i nie zareagowała. Nie krytyka jednej Fauki tu potrzebna, bo pewnie większość by nie zareagowała w takiej syt. Mi np przydałaby się podpowiedź jak się zachować w podobnej sytuacji. Rzeczywiście pchanie się w bójkę z pijanym facetem z kijem i jeszcze między 2 (pewnie w tym momencie agresywnie nastawione) psy nie ma sensu. To zresztą za późno. Trzeba reagować wcześniej. Zagadać do faceta (no chyba nawet pijany nie rzuci się od razu z pięściami), że suka z cieczką, żeby na psa uważał, a jak widać, że pies ma zamiar kryć przypadkowo, to drzeć się na gościa, żeby psa zabrał. Dobrze, że Fauka opisuje taki przypadek, bo w sumie na forum tyle wszyscy mówimy o tym, żeby nie dopuszczać do krycia bez sensu, a jak już się coś takiego dzieje, to co zrobić? Wpisywać pomysły proszę! Ja bym chyba wrzeszczała na gościa ile sił, jednocześnie próbując psa nie dopuścić. Ale co w tym momencie z moim psem zrobić? To chyba jest nie taka prosta sytuacja. Rady?

No i w tym wątku nie chodzi o to, żeby jechać kogoś za to, gdzie psa wyprowadza ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Własnego psa przywiązać i działać - jeśli ktoś ma odwagę - np. odciągnąć suczkę, albo udać, że to nasza psica i prosić o zabranie psa. Minimum - to zadzwonić jak najszybciej na straż miejską - powinni się zająć i hordą psów i pijanym facetem. (P.S. nie wierzę, że w dzisiejszych czasach ktokolwiek rusza się z domu bez telefonu...)

Link to comment
Share on other sites

Łatwo komuś doradzać co w takiej sytuacji zrobić. Jednak jak już coś podobnego się wydaży, to dużo gorzej jest cokolwiek zrobić. Chyba że taka sytuacja bezpośrednio dotyczy naszego psa - wtedy zawsze się go broni. Przynajmniej tak jest u mnie, ale staram się zwracać uwagę, gdy ktoś krzywdzi zwierzęta. Szkoda, że jest tylu ludzi znęcających się nad słabszymi.
ps. Cathedral, może telefony kom są popularne, ale kto je zabiera idac na dwór szalec z psem.

Link to comment
Share on other sites

Ja telefon też zawsze mam przy sobie, nr SM nie mam i przypuszczam, że na niewiele by się zdał, oni mają "ważniejsze zadania" do wykonania, niż zdejmowanie psa z suki i pouczanie właściciela, że tak nie wolno robić. Sama też bym chyba nic nie zrobiła, bo z pijakiem się nie dyskutuje a psy w tym "momencie" mogą być niebezpieczne. Poprostu bałabym się je rozdzielać. Takie jest życie i niestety niektóre sytuacje są nie do opanowania. Możemy się złościć, tupać nogami i w zasadzie to wszystko co możemy!

Link to comment
Share on other sites

ja sie kiedys wtracilam.... i ciezko pozalowalam. poszlam z moja sunia (jeszcze w polsce, sunia juz po drugiej stronie teczowego :( ) do lasu, miala cieczke i niestety przyplatal sie pies. w polowie spaceru podlecial wlasciciel i zaczal tluc psa, wiec ja w krzyk. zabral psa i tyle go widzialysmy, poszlysmy dalej, a za kilka minut pies z powrotem za nami. szedl tak caly spacer. spacer to za duzo powiedziane. bylysmy z sunia daleko, wiec ona na smyczy cala droge a ja do tego przechodzac przez ulice musialam pilnowac tego biedaka zeby nie wpadl pod samochod. juz pod domem znalazl sie wlasciciel z wielkim kijem i zaczal tluc. wiec ja znowu w krzyk, ze nieodpowiedzialny, ze bije, ze rzuca a powinien byl dopilnowac wiedzac, ze moja suczka ma cieczke. a on do mnie z tym kijem. sunia pokazala zeby, w tym czasie moja mama (ja co prawda wtedy juz pelnoletnia ale mama to mama :D ) zobaczyla z okna i wyleciala z miotla :oops: trzepnela faceta, sunia na odchodne szczeknela i tyle.... teraz bym sie chyba zastanawila co do reakcji. nie znosze maltretowania zwierzat, ale z drugiej strony jesli mialo by to zagrazac mnie albo mojemu wlasnemu zwierzakowi.... nie wiem sama.

Link to comment
Share on other sites

No ale np zadzwonić do... kto się zajmuje dostarczaniem bezpańskich psów do schroniska?? Hycel schroniskowy, coś takiego? To do tej instytucji zadzwonić, żeby sukę zabrali, powiedzieć, że właśnie została pokryta, żeby jej dali... no właśnie, co? coś się robi, żeby nie doszło do ciąży (przepraszam, jeszcze nie wiem, ale coś czytałam, że można). HM?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...