Jump to content
Dogomania

oddam rodowodowego rocznego DOGA NIEMIECKIEGO


tupadlo

Recommended Posts

Diana S - uwierz, chart to jednak jest zupełnie inna sprawa ;) Dog to nie tylko olbrzymie gabaryty, ale też ciężki pies do wychowania.
Ktoś kto podejmuje się być jego właścicielem bierze na siebie na prawdę wielką odpowiedzialność ;)

Ja myślę, że właścicielce najwyraźniej nie jest z nim źle... Przy odpowiednim ogłaszaniu, proszeniu o pomoc hodowców (przykładowo - ktoś chce peta szczeniaczka, miał wczesniej, wie o co chodzi - zamiast brać szczeniaczka zostanie zaproponowany on) powinno być dobrze. I wcale nie mówię, że jakiegoś byle jakiego właściciela mu przez to przynajmniej znaleźć.
Ale 'miłośnicy dogów' nie są wszechmocni. Nie każdy ma też warunki żeby przyjąć do siebie kolejnego doga, bo dog to 'duża sprawa' i niewiarygodna ilość glutków w domu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aysel']Diana S - uwierz, chart to jednak jest zupełnie inna sprawa ;) Dog to nie tylko olbrzymie gabaryty, ale też ciężki pies do wychowania.
Ktoś kto podejmuje się być jego właścicielem bierze na siebie na prawdę wielką odpowiedzialność ;)

Ja myślę, że właścicielce najwyraźniej nie jest z nim źle... Przy odpowiednim ogłaszaniu, proszeniu o pomoc hodowców (przykładowo - ktoś chce peta szczeniaczka, miał wczesniej, wie o co chodzi - zamiast brać szczeniaczka zostanie zaproponowany on) powinno być dobrze. I wcale nie mówię, że jakiegoś byle jakiego właściciela mu przez to przynajmniej znaleźć.
Ale 'miłośnicy dogów' nie są wszechmocni. Nie każdy ma też warunki żeby przyjąć do siebie kolejnego doga, bo dog to 'duża sprawa' i niewiarygodna ilość glutków w domu ;)[/QUOTE]

Masz racje, ze chart, a dog to co innego. Odniosłam sie do gabarytów, wysokosc tych psów. Wiem, jak to jest mieć duzego psa w domku. Wiadomo waga nie ta i masa nie ta. Mam znajomych co maja dwa dogi merle i arlekina, wiec cośik wiem, o tych psach. Dogi zawsze mi sie podobały, ale jak widziałam, jak sie slinia, powiedziałam NIE.
Moze by tak wkleic jakieś zdjęcia "malucha"?

PS: Uwierz mi charty tez nie sa łatwe w wychowaniu, w szczegolnosci, jak sa spuszczone luzem, ich instynkt łowiecki bierze gore nad posłuszenstwem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']
PS: Uwierz mi charty tez nie sa łatwe w wychowaniu, w szczegolnosci, jak sa spuszczone luzem, ich instynkt łowiecki bierze gore nad posłuszenstwem...[/QUOTE]

Tak wiem, interesuję się chartami.
Ale mimo wszystko różnica między charakterem charta a doga jest kolosalna ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...