Jump to content
Dogomania

Genetycznie brzydka sierść?


odpmi

Recommended Posts

Znam psa, który od zawsze (od urodzenia aż do teraz, a ma 3 lata) ma brzydką, przesuszoną sierść, która nie układa się dobrze. Z psem jest wszystko w porządku, jest zdrowy, szczęśliwy, pełen energii. Ma b. dobre kosmetyki i b. dobrą karmę. Zmiana karmy i kasmetyków nie dawała absolutnie nic, a właścicielka wiele razy testowała. I tu moja pyanie, czy pies może mieć genetycznie 'brzydką' siersć?

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie może, ale mogą to być też zmiany hormonalne, szczególnie jeśli sierść jest przesuszona w nienaturalny sposób (tzn. nie jest szorstka, jakby kozia, tylko łamliwa i zniszczona).

Jak często pies jest kąpany i co jest robione z jego sierścią? Co je, miał podawane jakies oleje, suplementy na sierść konkretnie? Bo sucha karma bywa uboga w NNKT, szczególnie gdy jest otwarta dłuzej niż 2 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Ano może, jak najbardziej. Przykładem terriery szorstkowłose - niektóre mają bujną, mocną szatę przy zaledwie standardowej pielęgnacji, u innych zawsze coś jest ''nie tak'' pomimo szczególnych starań,dbałości i częstego trymowania. Geny i już :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To york. Kolezanka niedawno zgolila go na krotko twierdzac, ze moze odrosnie mu mocniejsza siersc.:roll: Po odrosnięciu chce zaczac jezdzic z nim na wysatwy... Pies ma teraz 3 lata. Ile bedzie odrastala jego siersc?

Link to comment
Share on other sites

Włos będzie odrastał tak jak u człowieka, raz dlużej raz krócej. Ale zazwyczaj to tak od roku w zwyż. Ja z przyczyn zakołtunienia musiałam ogolić grzywacza i w ciągu dwóch tygodni urosła mu sierść na 3-4 cm, a miał na 5mm ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę tak jak Martens, że to mogą być problemy hormonalne. Sierść to nie trawnik, poprzez strzyżenie nie poprawi się jej jakość. Najważniejsza jest karma i pielęgnacja , ewentualnie dodatki witaminowe np. te, które podaje Madi. A jaką karmę je pies, ? bo nie cena czyni karmę dobrą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...