Jump to content
Dogomania

F&F juz w DS!DZIEKUJEMY! Silna alergia na roztocza!!!!


kizimizi

Recommended Posts

  • Replies 569
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Barrybede']Flap miał nieszczęśliwy wypadek - w czasie biegania zderzył się z labradorką i ma rozwalony staw w prawej przedniej łapie. Teraz chodzi usztywniony w szynie i wygląda jak pirat z drewnianą nogą :-)
20-ego czerwca będzie miał operację wstawienia "zestawu naprawczego".[/QUOTE]

o matko :( Bidny Flapik, boli go pewnie.
Jak to sie stalo? Przeciez on 5kg nie wazy

Link to comment
Share on other sites

Trochę go pewnie boli, jak staje na łapie, ale ta szyna powinna go odciążyć.
Nie wiem, jak to dokładnie wyglądało, bo był z mężem na bieganiu, podobno zderzył się z labradorką i jakoś nieszczęśliwie stanął na łapę. W czasie operacji zostanie wsadzone rusztowanie w staw, żeby mu nie latała noga w każdą stronę. Podobno po jakimś czasie staw powinien się odbudować i będzie można mu wyjąć to żelastwo. Na razie musimy zrezygnować z dłuższych spacerów :-(

Link to comment
Share on other sites

ale sie narobilo ........
a z ciekawosci to ile on wazy? Moj przecinek (ok10kg) lubi jak labek sasiada (dobre 35kg) sie po nim kilka razy przebiegnie. Tez moze sie jej cos stac takiego.

No to inf. nas jak piracik bedzie to znosil. Macie fotke bidulka, chcialabym ta drewniana noge zobaczyc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wyjechaliśmy na krótkie wakacje bez dostępu do internetu, jak się okazało, dlatego nie odpisywałam. Waży ok. 12,8kg , waga teraz już na szczęście stoi. Zdjęcia nie mam na razie, postaram się zrobić jeszcze przed operacją. Moi rodzice byli u innego weta z nim, żeby założył mu ten opatrunek, to wet powiedział, że on by się nie podjął operacji tego stawu, że to zbyt trudne :-( Ten, który będzie go operował to psi ortopeda i chirurg, mam nadzieję, że jakoś Flapa wyprowadzi z tej kontuzji.

Link to comment
Share on other sites

Dalej tak chodzi, radzi sobie dobrze, ale szybciej się męczy.
Nie umiem dokładnie powiedzieć, jak będzie wyglądac operacja. Wiem, że dostanie jakieś śruby, z którymi będzie mógł normalnie chodzić. Po jakimś czasie staw powinien się odbudowac, wtedy te śruby wyjmuje się.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pozdrowienia od Flapa. Dawno nas tu nie było. Flap ma już wyjęte śruby, chodzi na 4 łapach tak mniej więcej w 50%, 50% dalej na trzech. Może to wynik zaniku mięśni spowodowanego długim nieużywaniem łapy. A ja też nie pozwalam mu dużo biegać, bo boję się, że znowu źle stanie i wróci koszmar leczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta Flapa z schronu w Wałbrzychu.

Flap jest poważnie chory. Oprócz bardzo chorego serca (zwyrodnienia dwóch zastawek) ma guza śledziony i powiększoną prostatę sugerującą raka. Oprócz tego guzek na wątrobie. Ze względu na mnogość chorób nie będzie operowany, gdyż mógłby tej operacji nie przeżyć, a nie przedłuży mu to życia za długo. Niedługo odejdzie :-(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...