Jump to content
Dogomania

Jaka sucha karma jest najlepsza dla starego psa?Proszę o rady!!!


ziele77

Recommended Posts

Wiem,że to pytanie jest zbyt ogólnikowe,więc podam konkrety.Mam problem z wyborem karmy dla mojego 14 letniego owczarka.Do tej pory jadł pro plan jagnięcina z ryżem,jest to jedna z nielicznych karm która jej smakuje,bo jest dość wybredna.Neska jest w tej chwili już schorowana ze względu na wiek i choć wygląda bardzo dobrze i karma jej służy to niestety jest o wiele za gruba.Ma spondylozę(choroba kręgosłupa)w związku z tym tylnie łapy odmawiają jej posłuszeństwa i bardzo trudno jej chodzić,dodatkowo okazało się,że ma chorą wątrobę i nerki też nienajlepiej.Ważne jest dla mnie aby poprawić jej kondycję i przede wszystkim odchudzić aby łatwiej jej było chodzić.Lekarz polecił mi karmę royal dla wątrobowców ale jest za droga obawiam się też że by jej nie chciała jeść.Podsumowując chodzi mi o karmę dobrej klasy,odchudzającą dla starych psów i z małą ilością białka,no i żeby była smaczna!
Odpada Eukanuba i Hills-nie lubi.Zastanawiałam się nad Acaną lub Proformance.
Za Acaną przemawia to,że nie ma w seniorze dużo kalorii i ta marka jest chwalona,za Proformancem przemawia to,że senior jest na bazie jagnięciny którą Neska bardzo lubi,natomiast bardzo zniechęca mnie w jej składzie olej canola(ponoć toksyczny) no i chyba jest bardziej kaloryczna..naprawdę już nie wiem co wybrać..POMOCY:roll:
Chcę aby Neska na starość miała smaczne żarełko ale takie które jej nie zaszkodzi.
PS: Pozamawiałam próbki ale przysłały tylko 2 firmy:Biomill i Nutram a te najbardziej mnie interesujące nie.

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ myślisz nad karmami i między innymi zastanawiasz się nad PROFormance ,to postaram się coś z praktyki o tej karmie napisać.
W karmie Senior Care jest 22,5% białka i 12,5%tłuszczu ,wartość energetyczna 3970 kcal/ kg. W PROF Senior jest większa ilość glukozaminy i chondroityny ,są algi (kelp) , yucca .Zawartość oleju canola w wielu karmach nawet Holistycznych, jest zaliczana do działu zdrowej żywności ,a olej ten sprawdza się jako doskonałe źródło OMEGA 6 .
Wiele psów (między innymi moje) bardzo chętnie jedzą Seniora i doskonale na nim wyglądają ,są zdrowe ,a nawet wiem ,że poprawia witalnośc i ruchliwość .Oczywiście musisz sama sprawdzić czy piesek będzie chciał jeść ,a najlepszym sprawdzianem jest zakup 3 kilogramowego woreczka i podawanie go przez jakiś czas .Będziesz widzieć jak pieskowi smakuje nowa karma ,nie tylko przez jeden dzień . Jak posmakuje ,to bez ryzyka możesz zamawiać 15 kilo.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Ja podaję mojemu 11 letniemu bernardynowi Uniq Nordic Gold Mimer https://uniqnordicgold.pl/. Zawiera ona naturalne składniki, bez dodatku jakichkolwiek uzupełniaczy chemicznych. Ta karma jest idealnie dobrana do starszych psów, które w swojej diecie powinny przyjmować mniejszą ilość białka i tłuszczu, a powinna być wzbogacona o warzywa. Karma nie zawiera ani kukurydzy ani innych produktów zbożowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...