Jump to content
Dogomania

dziwne objawy padaczki??? dziwne ataki


marta23t

Recommended Posts

czy spotkał się ktoś z następującymi objawami padaczki: pies piszczy zaczyna kręcić się w kółko kwicząc robi fikołki i dostaje jakby niedowładu,pokłada się na bok. jest świadomy ale cały czas popiskuje, duszy i dostaje wytrzeszczu oczu? nie mamy objawów typowych książkowych:shake: i tak myślę padaczka czy nie. ataki są raz na jakiś czas od 2-3 lat może. czasem zdarzają się okresowo kilka dni pod rząd. z reguły na spacerach: przy silnym pobudzeniu ale zdarzały się tak bez niczego: bez pobudzenia, bodźców dodatkowych. czasem trwają parę minut/ sekund i pies zachowuje się jakby nigdy nic. kiedyś trzymało ją 2 tyg. / ataki się powtarzały: np. spała- zrywała się ze skowytem i kręciła w kółko alb robiła fikołki/. weterynarze już nic nie wiedzą: wzruszają ramionami al faszerować w ciemno lekami nie chcą. dziś miała atak jakby silniejszy w sekundę obróciła się kilka razy wokół osi/. przy tym jakby ma skurcz karku i sztywnienie łap przednich / próbuje się przeciągać do tułu jakby czuła dyskomfort/. to tak w skrócie objawy. będę polowała z kamerką żeby nagrać atak. miał z Was ktoś styczność z takimi objawami padaczki?:-(

Link to comment
Share on other sites

dziękuję, czytałam o tej chorobie tylko że u mojej jest silne pobudzenie, pisk kręcenie w kółko nie ma typowego niedowładu, straty przytomności a psiak przy ataku tej choroby jest leżący - nie może się podnieść. moja robi fikołki i wije się z bólu ze skowytem. ciężko dlatego jednoznacznie określić co to za paskudztwo...

Link to comment
Share on other sites

Witaj marta23t!
Mam psa padaczkowca i jego ataki wyglądają zupełnie inaczej niż Ty opisujesz. Szukaj pomocy u dobrego weta - proponuję przychodnię przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (jeżeli jesteś z tej części Polski). Tam Ci psa powinni zdiagnozować i coś doradzić. Tak na "moje oko" to raczej nie jest padaczka.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no właśnie już od jakiegoś czasu planuję wyjazd do Wrocławia. jestem z Poznania i kawałek mam ale przy tych jej atakach trochę ma obawy jechać.... ten Marcin Wrzoska z Wrocławia jest taki ,,ludzki, żeby z nim przez telefon porozmawiać?

Link to comment
Share on other sites

[B]marta23t[/B], Marcin Wrzosek, nie - Wrzoska :)

Jak chcesz zadzwonić to spróbuj, ale tak naprawdę żaden wet nie lubi stawiać diagnozy przez telefon. Nawet nie wiem, czy doktor znajdzie czas na dłuższą rozmowę telefoniczną. Do niego czasami naprawdę trudno jest dotrzeć, co dopiero dodzwonić się... :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...