Jump to content
Dogomania

Waga Shih Tzu ...


Millka

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Millka']Witajcie, zastanawiam sie ile powinna wazyc 5 miesieczna suczka ? Jeszcze tydzien temu wazyla 4,30 dzis 3,70 ciagle ma angine nic nie je ... czy jej waga mocno odbiega od normy ?[/quote]

Mój Bolek ma prawie 5 miesiecy i waży 5,10
Jeszt zdrowy i budowę ma w normie (nie jest zachudzony ani zapasiony).
Ale to pies ... Nie mam doswiadczenia z suczkami....
.

Link to comment
Share on other sites

mam małe doświadczenie w shih tzu ale nie waga psa powinna być twoim zmartwieniem tylko to że pies zamiast przytyć chudnie i to dość sporo
może mieć tasiemca glisty lub inne robactwo a może przyczyną jest angina skonsultuj się z weterynarzem

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Millka biegiem do dobrego weta. Sunia nie może tak chudnąć. Coś jest nie tak. Z tego co piszesz może ją boli gardło i nie może jeść ale wtedy trzeba moczyć suchy pokarm lub najlepiej gotować mięsko kurczaka i dawać zmielone z gotowanym ryżem i marchewką..Jednak utrata apetytu może wskazywać (choć nie musi) na jakąś poważną chorobę. Czy sunia była szczepiona a przed szczepieniem odrobaczona? To może być równie dobrze coś z układem trawiennym....Możemy tak sobie gdybać...Ja Ci radzę- Leć i to szybko do dobrego weterynarza - kliniki weterynaryjnej -tam gdzie są dobrzy lekarze...To może być sprawa życia lub śmierci...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Chciałabym zapytać ile średnio waży 3-4 miesięczne szczenię shih tzu. Mam suczkę w wieku 3,5 miesiąca o wadze 1,5kg. Malutka była najmniejsza z miotu, a różnica wielkości między nią a resztą rodzeństwa była znaczna. Jest mała i drobna, ale bardzo rezolutna i wesoła. Ma apetyt, rośnie i przybywa na wadze, jednak nawet na moje niedoświadczone oko jest znacznie mniejsza niż przeciętne szczenię w jej wieku. Myślę że będzie filigranowa, bo taka się urodziła i „taka jest jej uroda”. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może ktoś z Was ma lub miał takiego okruszka i mógłby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w rodzaju porównania wagi i wzrostu. [/SIZE][/FONT]
[FONT='Times New Roman']Moje pytanie podyktowane jest ciekawością co wyrośnie z mojego okruszka i jaka może być jej waga po osiągnięciu dorosłości. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przyznaję, że jest malutka, choć nie zdawałam sobie sprawy, że ma wagę 8-tygodniowego szczeniaka! Nie mam wielkiego porównania, bo to mój pierwszy psiak tej rasy. [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Wprawdzie szukając pieska do kupienia oglądałam szczeniaki w pewnej hodowli w wieku niecałych 3 miesięcy i były rzeczywiście trzykrotnie większe niż moja suczka dzisiaj. Wprawdzie jej rodzeństwo również było od niej sporo większe, ale nie aż tak duże jak widziane przeze mnie wcześniej pieski z innej hodowli. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Jej wagę kontroluję co dwa, trzy dni, zauważyłam że ostatnio trochę szybciej przybiera na wadze, ale i tak są to niewielkie skoki o 10-30 gram. Jednocześnie suczka wcale nie jest chudziutka i dotykając żeber czuje się pod skórką troszkę mięska, czy tłuszczyku. Wiem, że nie zanosi się na olbrzyma choć chciałabym żeby osiągnęła chociaż tę minimalną wzorcową wagę i wzrost. Ale jak widzę to mało prawdopodobne, bo nawet jej mama była niewielka i ważyła około 4,5 kg. [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A poza tym to moja sunieczka jest bardzo wesoła, żywiołowa, całuśna, rozkoszna i strasznie kochana.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maleństwo'][SIZE=3][FONT=Times New Roman] [/FONT][/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=3]A poza tym to moja sunieczka jest bardzo wesoła, żywiołowa, całuśna, rozkoszna i strasznie kochana.[/SIZE][/FONT][/quote]

I to jest najważniejsze!W końcu nie wszystkie kobiety są duże;) .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='pola30']czy to prawda ze dorola suczka wazy okolo 4,5 kg a pies prawie dwukrotnie wiecek,okolo 8 kg?czy to jest prawidlowa waga?
[/quote]

Generalnie waga dorosłego shih powinna mieścić się w przedziale 5-7 kg bez względu na płeć.W tym przedziale mieszczą się psy wystawowe.
Samce zwłaszcza w typie angielskim i skandynawskim potrafią ważyć więcej.Suczki w angielskim typie ważą około 6 kg.
4,5 kg to minimum. Moje prywatne zdanie na takie maluszki jest jedno - do kochania nie do hodowli.Poza tym wzorzec mówi,że shih ma mieć MOCNĄ KOŚĆ i ma być muskularne(masywne).
Takie małe shih rzadko miewają mocną kość i są muskularne.Na ogół są drobne i eteryczne.

Mam książkę o shih wydaną w Anglii pół wieku temu i jest tam zdjęcie z początków stulecia.Karawana jaków w drodze z Lhasy do Pekinu.Obok nich i ludzi biegają po śniegu shih,które były częścią daniny składanej cesarzowi.Gdyby były malutkie i drobne to raczej nie pokonywałyby znaczej części drogi "na piechotkę".
MAŁY PIES NIE OZNACZA DROBNY!!!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='[email protected]']Moj shih tzu Snoopy ma 3 miesiące. Martwe się jego wagą, waży 2,8kg.
Ostatnio na spacerze zaczepił mnie jakiś gościu, hodowca yorka i powiedział, że on jest grubaskiem.Proszenepiszcie mi jaka jest odowiednia waga tej rasy!!![/quote]

Waga jest odpowiednia do wieku. Panu hodowcy powiedz, że shih tzu to nie miniaturki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moj Benek tez czasami wydaje mi sie okrągły ale wazy chyba w normie tak jak piszecie, jak go kupilam i mial 2miesiace to wazyl 1.30kg, za kilka dni bedzie mial 4miesiace i wazy ok 3.30kg ale on jest mniejszy z miotu bylo dwoch samcow i moj benio byl ten troche mniejszy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...