Jump to content
Dogomania

2 letni pies 5 letnia suka


ziaaa

Recommended Posts

Witam :). Mam taki mały problem. Z samego początku miałem 2 suki(matka i corka) i one caly czas sie bawily. Niestety pewnego dnia matka zmarla(ze starosci). Natomiast teraz corka ma okolo 5 lat. Kupilismy nowego psa okolo 2 lat. Jest ładny, zadbany oraz co najwazniejsze jest przyjacielski i nie atakuje nikogo z rodziny. Lubi sie bardzo bawić jednak niestety tylko z ludzmi. Kiedy suka zacheca go do zabawy on ja po prostu olewa i zajmuje sie jednym z towarzyszy. Natomiast kiedy to go juz zdenerwuja to rzuca sie na suka i ja atakuje. W kojcu sa caly czas razem i sie nie atakuja. Podobno stary wlasciciel mial tylko takiego jednego psa (2 kundelki trzymal w domu). Czy jest jakis sposob aby pies nie atakowal suki? Czy daloby sie aby ten pies nie ganial za kotem (tamte 2 suki nie ganialy) ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Widzę że nikt tu się nie wypowiada tak więc ja dołożę swoje 3 grosze :) Mam 9 letniego Owczarka i 11 małą sukę.Owczarek generalnie ma ADHD mimo wieku coś nie ustaje :D i bawić się chce cały czas ale mała to nie bardzo ma na to ochotę,po pierwsze jest starsza i schorowana a po drugie przez 9 lat nie pamiętam sytuacji żeby chciała się z nim bawić,kiedy on zachęca ona atakuje i owczarek odchodzi pobawić się z człowiekiem.Jak suka była młodsza to chętnie bawiła się z ludźmi ale nigdy z nim.Toleruje go i to wszystko. W Twoim przypadku jak piszesz psy siedzą w kojcu,kiedy je wypuszczasz to pies lgnie do Ciebie,czekał na Ciebie i chce mieć Cie tylko dla siebie,trzeba to zrozumieć,nie każde psy muszą się wspaniale dogadywać,to tak jak z ludźmi,trzeba to zaakceptować a może z czasem mu przejdzie.Jeżeli chodzi o koty to moje też gonią z prędkością światła...no cóż,przyznam że nie wiem jak to eliminować, zresztą w ich wieku to już bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...