Jump to content
Dogomania

Petycja - Pseudohodowlom Stop !


Recommended Posts

[quote name='filodendron']Na sumienie w kwestii sposobów zarabiania pieniędzy i płacenia podatków to bym w naszym narodzie nie liczyła.
ZK czy inne organizacje kynologiczne dają minimum bezpieczeństwa w kwestii regulowania populacji, rejestrowania psów, możliwości dotarcia do ich kolejnych właścicieli choćby z tego powodu, że spisuje się umowy kupna-sprzedaży a psy są znakowane.
Nie może być alternatywą dla czegoś takiego totalnie wolna amerykanka - psy tylko i wyłącznie dla zysku, z maksymalnym ograniczeniem kosztów uzyskania tego zysku, bo nie oszukujmy się, że jeśli ktoś liczy sobie za szczenię 300-400 zł to inwestował w psy.[/QUOTE]
Dobrze napisałaś. Daje minimum bezpieczeństwa.
Niczego nie gwarantuje, czasami nawet pochodzenia psa.

Gdzie znajdę informacje nt. kopiowania i czy są z ZK jakieś sankcje?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jesli mowisz o westcie ktory ma chorobe skory to jest w domu tymczasowym....Wiadomo co sie z nim dzialo i szybko sie psa dalo leczyc dzieki dotarciu do hodowcy,co wiecej hodowczyni wspiera leczenie psa,cos jeszcze?
To ze ktos wzial z rodowodem psa ze schronu i wpadl pod auto to wogole nie wiem co ma piarnik do wiatraka?Co to ma wspolnego z tematem?Ze ktos jest nieodpowiedzialny i psa nie doplinowal?;/
Ostatniego zdania nie rozumiem niestety...
Niestety prawda jest taka ze pseudo mnoza na ilosc a nie patrza na zdrowie i psychike...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Chyba że tatuaż jest nieczytelny, albo hodowca ma go gdzieś. Nie zawsze wiadomo co się z psem działo.
Nie można generalizować. Widziałam psa z rodowodem gnił w schronie bo miał chorobę skóry. Chyba na dogo był wątek albo allegro. [/QUOTE]
No i ile jest takich przypadków? Jak to się ma do tych długich list pseudopudli, pseudohusky, pseudoamstafów, pseudodalmatów, pseudoonków które tkwią w każdym podforum "rasowym" dogomanii, w wątkach poświęconych psom w potrzebie?
Zapytaj dziewczyn z wątku, który mam podlinkowany w banerze - czy miały choć raz psa z tatuażem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']jesli mowisz o westcie ktory ma chorobe skory to jest w domu tymczasowym....Wiadomo co sie z nim dzialo i szybko sie psa dalo leczyc dzieki dotarciu do hodowcy,co wiecej hodowczyni wspiera leczenie psa,cos jeszcze?
To ze ktos wzial z rodowodem psa ze schronu i wpadl pod auto to wogole nie wiem co ma piarnik do wiatraka?Co to ma wspolnego z tematem?Ze ktos jest nieodpowiedzialny i psa nie doplinowal?;/
Ostatniego zdania nie rozumiem niestety...
Niestety prawda jest taka ze pseudo mnoza na ilosc a nie patrza na zdrowie i psychike...[/QUOTE]

Nie, nie mówię o wescie. To ma wspólnego, że dużo zależy od właściciela nie tylko od rodowodu. Nie tylko pseudo nie patrzą na psychikę. Czytałam temat o płochliwych i nadpobudliwych ON, skoro poprawne hodowle zwracają uwagę na zdrowie to skąd mamy tak skrzywione rasy? Wygląd liczy się bardziej a nie psychika i zdrowie w większości hodowli.

Pytam o to czy skoro jest zakaz kopiowania czy ZK jakieś sankcje z tego tytułu wprowadza? Ponawiam pytanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']
A jak nazwiesz kogoś kto ma psa w typie. Dba o niego i go rozmnaża, przy czym bardzo dba zarówno o sukę jak i szczeniaki. Pilnuje szczepień, odrobaczeń itd? Pies ma kontrole u weta. Później właściciel szuka psom dobrego domu. [/quote]

Jak nazwę?
Pseudohodowcą...

[quote]Bo nie każdy kto mnoży psy bez papieru trzyma je w klatce i żywi chlebem z wodą...[/quote]

Nie, nie każdy, ale...


[quote]Hodowle papierowe nie zawsze są dobre, bezpapierowe nie zawsze są złe.
[/QUOTE]

...to niestety nieprawda...
Poprawnie to zdanie powinno brzmieć : "nie każda papierowa hodowla jest dobra, ale KAŻDA bezpapierowa jest zła...
Nawet, jeśli psy jedzą kawior i śpią w puchu...
Bo przyczynia się do produkcji kolejnych potencjalnych schroniskowców...
A psów jest po prostu za dużo...
A w schroniskach 99% bezpapierowców...
A dalej już mi się nie chce tłumaczyć...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Każda dobra hodowla powinna być pod kontrolą, z odnawialnym co np. 2 lata certyfikatem jakos i jakiegoś fair play wobec psów. Tylko to wszystko powinno być bardzo oficjalnie, rozsądnie przemyślane. Powinno być tez prawo obowiązujące każdego właściciela psa do rejestracji swojego zwierzęcia, a także zobowiązujące do sterylizacji psy bez uprawnień hodowlanych. Egzekwować to powinna straż miejska, ale do tego potrzebna jest jedna, uniwerslana baza danych z chipów, czytniki na baterie przy pasku strazników, ewentualnie porządna straż dla zwierząt z dofinansowaniem. [/QUOTE]

Cytuję Sybel, bo zgadzam się z jej opiniami.
Bez obowiązku rejestracji psów i sterylizacji zwierząt niehodowlanych nie uda się opanować czarnego rynku handlu zwierzętami.
To wszystko jest "do zrobienia", ale straż miejska woli uganiać się za "psimi kupkami" zamiast gonić handlarzy,którzy poza aspektem oczywistym - oszukują społeczeństwo prowadząc niezarejestrowaną działalność gospodarczą i na to nowa ustawa nie jest potrzebna. Ten argument trafia nawet do tych, którzy mają los zwiarząt w nosie - i dla dobra "naszej sprawy" należałoby go wykorzystać.
Jedno jest pewne - podzielone środowisko niewiele może - i to jest smutne. Dyskusje, oczywiście są potrzebne, ale ja uważam, że zamiast się spierać, juz w sumie nie wiadomo o co, należy wspierać którąś z dużych organizacji, bo tylko takim sposobem można coś przeforsować - ja opowiadam się za Vivą i dla niej zbierałam podpisy, tak więc zachęcam :).

Link to comment
Share on other sites

czy nakaz sterylizacji niehodowlanych psów miałby rację wejścia w życie? co z psami których właścicieli nie stać na sterylizację, czy Państwo by to opłaciło? co z psami, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą mieć żadnych operacji bo grozi to śmiercią? co w przypadku komplikacji niosących za sobą duuuże koszty po zabiegu który był obowiązkowy? czy znów państwo pokryłoby koszty, czy może właściciel? łatwo pisać jak ma wyglądac prawo, ale trzeba się czasem w to zagłębić, żeby nie pisać bez sensu.

to samo z głośną akcją zerwijmy łańcuchy. wiele osób bez pomyślunku domaga się zakazu łańcuchów. i znów nieprzemyślane- bo nie wszyscy mają ogrodzoną posesję, co jak pies ucieknie i kogoś pogryzie, albo jak spuszczone z łańcucha psy na wsi zaczną się rozmnażać na potęgę....Pewnie wszystko jest do zrobienia, ale drobnymi kroczkami, których w Polsce jest jeszcze dużo do zrobienia.

i kolejny głupi wymysł- nakaz prowadzenia działalności gospodarczej dla hodowców. i mówię tu o Hodowcach przez duże H. naprawdę duża część ludzi hodujących psy z pasji i miłości nie zarabia na nich, a wręcz traci. i nakaz działalności gospodarczej spowodowałby, że musieliby zlikwidować hodowlę, po prostu, albo zacząć prowadzić pseudohodowlę tak żeby nikt ich nie "nakrył. a prawdziwi pseudohodowcy i tak nic nie zrobiliby sobie nic z nakazu prowadzenia działalności gospodarczej, bo skoro teraz nie rozliczają się z państwem, to z jakiej racji mieliby zacząć to robić? nie piszą umów z kupującymi, nie są w zk, więc na dobrą sprawę mało jest dowodów na to, że w ogóle sprzedają psy, jeśli robią to gdzieś na giełdach.

Link to comment
Share on other sites

Pa-tti, dowiedz się konkretnie pewnych rzeczy - owszem, w akcji Zerwijmy Łańcuchy chodzi o zdjęcie psów z łańcuchów, ale nawet w TVNie było o tym, że łańcuchy można zamienić na specjalne linki - i takie linki sprawiają mniej szkody psu, niż łańcuchy. Poza tym, jeśli ktoś ma psa na posesji, ma obowiazek ją odpowiednio zagrodzić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Pa-tti, dowiedz się konkretnie pewnych rzeczy - owszem, w akcji Zerwijmy Łańcuchy chodzi o zdjęcie psów z łańcuchów, ale nawet w TVNie było o tym, że łańcuchy można zamienić na specjalne linki - i takie linki sprawiają mniej szkody psu, niż łańcuchy. Poza tym, jeśli ktoś ma psa na posesji, ma obowiazek ją odpowiednio zagrodzić...[/QUOTE]
A jak kogoś nie stać na np naprawę dziurawego ogrodzenia to co psa do lasu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']A jak kogoś nie stać na np naprawę dziurawego ogrodzenia to co psa do lasu?[/QUOTE]

Wiesz, nikt nie ma obowiazku posiadania psa. Tak jak obowiazku posiadania dzieci. Szkoda tylko, że wszyscy o tym zapominają - najpierw się ma warunki, potem psa.

Link to comment
Share on other sites

ladySwallow, można zamienić na linki, i dodać do tego amortyzatory ze sprężynką, dzięki czemu ograniczałoby szkody jakie pies może sobie zrobić szarpiąc się na łańcuchu (czy lince). I taki zapis w prawie- obowiązek takich amortyzatorów, uważam za dużo bardziej przemyślany i przede wszystkim- możliwy do zrealizowania. co więcej, jeśli kogoś na taką linkę nie stać a chce spełnić przepisy, powinien po przedstawieniu jakiegoś zaświadczenia o dochodach czy czegoś takiego dostać fundusz na taką linkę, nawet jeśli miałby to być koszt 10zł, i to też powinno być w zapisie prawa. inaczej pierwszy lepszy właściciel będzie miał wymówkę, że nie ma pieniędzy, a tak to wymówki brak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']ladySwallow, można zamienić na linki, i dodać do tego amortyzatory ze sprężynką, dzięki czemu ograniczałoby szkody jakie pies może sobie zrobić szarpiąc się na łańcuchu (czy lince). I taki zapis w prawie- obowiązek takich amortyzatorów, uważam za dużo bardziej przemyślany i przede wszystkim- możliwy do zrealizowania. co więcej, jeśli kogoś na taką linkę nie stać a chce spełnić przepisy, powinien po przedstawieniu jakiegoś zaświadczenia o dochodach czy czegoś takiego dostać fundusz na taką linkę, nawet jeśli miałby to być koszt 10zł, i to też powinno być w zapisie prawa. inaczej pierwszy lepszy właściciel będzie miał wymówkę, że nie ma pieniędzy, a tak to wymówki brak.[/QUOTE]

Była akcja TVNu, rozdawali takie linki z amortyzatorami - ludzie nie chcieli brać, bo nie.

Link to comment
Share on other sites

nie chcieli, bo nie musieli. dać ludziom dobrą wolę to robi się samowolka. OBOWIĄZEK zmieniłby nastawienie do darmowych linek. ale trzeba byłby zmienić prawo, a to nie tak szybko, i nie tak łatwo, i przede wszystkim nie tak chętnie ze strony naszych polityków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Wiesz, nikt nie ma obowiazku posiadania psa. Tak jak obowiazku posiadania dzieci. Szkoda tylko, że wszyscy o tym zapominają - najpierw się ma warunki, potem psa.[/QUOTE]
Z takim podejściem to mamy na razie brak dzieci i niedługo będzie brak psów licznie rozmnażający się wyznawcy Allacha (mocno emigrujący do Europy) psów nie kochają tak mocno .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Z takim podejściem to mamy na razie brak dzieci i niedługo będzie brak psów licznie rozmnażający się wyznawcy Allacha (mocno emigrujący do Europy) psów nie kochają tak mocno .[/QUOTE]

Niektórzy niestety mają i dzieci i psy nie posiadając warunków - najczęściej prowadzi to do tragedii. Myślenie dalej niż koniec własnego nosa ma przyszłość - nazywa się to odpowidzialnością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Pewnie mam pracę i stać mnie na psa i dzieci za chwilę nie mam pracy i nie stac mnie na nic czy jestem człowiekiem nieodpowiedzialnym?[/QUOTE]

Skoro masz pracę i jesteś odpowiedzialny/a, to masz też zabezpieczenie finansowe na czarną godzinę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']To ty myślisz ,że ludzie mają forsy jak lodu nawet jak masz na tą czarną godzinę to masz właśnie na godzinę ,a pracy możesz szukać bardzo długo.[/QUOTE]

Tak to mówią moi koledzy, którzy chcieliby być od razu dyrektorem, nie wchodząc po szczeblach kariery i nie zaczynając od ostrzenia ołówków ;) Ale to dyskusja na inny temat, z mojej strony EOT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']Jeszcze jedno wcale nie jestem za tym żeby psy trzymać na łańcuchach ale nie ma co wymyślać głupich niemożliwych do wyegzekwowania praw[/QUOTE]

Tu się zgodzę - najpierw nauczmy się egzekwować obecne prawa, a potem twórzmy nowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...