Jump to content
Dogomania

4-5 dniowy szczeniak bez matki


orchidee

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć moja suczka ma juz 11 dni miewa sie dobze robi kupke i sika oczywiscie po kazdym karmieniu masuje jej brzuszek. Weterynaz powiedzial zebym podawal jej specialne mleko dla niemowlat podaje jej i chetnie je wszytko z nia w pozadku i rosnie jak na drozdzach bedzie t chyba wilczur ale nejestem pewien na 100%je co 2 a czasem co3 godziny czaem w nocy troche duzej niechce jesc ae potem budzi sie i piszczy i drapie pudlo w którym mieszka:)

Link to comment
Share on other sites

pawelek3000 - to bardzo fajnie, ale chyba lepiej żeby piła mleko specjalne dla szczeniąt, bo ma odpowiednie ilości białka i innych składników.

Moja Luna dziś pierwszy raz napiła się mleka (koziego)ze spodka! Ma 3,5 tyg. Może mogę już przestać dawać jej z butelki? Albo co drugie karmienie butelką?

Przesyłam kolejny filmik sprzed 3 dni na youtube. Potem podam linka ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej. Luna zaczyna szaleć i proszę o radę.

Jakie sprawdzone, bezpieczne zabawki polecacie dla 4,5 tygodniowego szczeniaka który ma uzębienie jak 6 tygodniowy i zaczyna wszystko i wszystkich gryźć po rękach nogach itd? Dowiedziałam się, że nie wskazane żeby szarpała szmaty jakieś i worki (dziwne bo cały czas kontroluję czy nie zjada, ale weterynarz zabronił...) . Kupiłam jej gumową piłkę i gumowego kapcia ale średnio jej się podobają. Może podacie kontretne zabawki (żeby nie reklamować na priv?).

A także jakie nagrody jej wymyślać za wykonanie polecenia typu - przyjście na wezwanie, zrobienie siusiu kupki tam gdzie trzeba (bo na razie tego się uczy i dobrze jej idzie). Jak na razie nagrodą jest wołowina surowa mielona. Czy są jakieś przepisy na takie smakołyki czy tylko do kupienia jakieś ciasteczka? Dziś dostanie ekstra zupkę mięsno warzywną.

Będę wdzięczna, już nie wiem jak jej urozmaicić życie, a jeszcze tyle czasu musi w domu siedzieć...

P.S. - nie chce już smoczka ani mleka - sama się odstawiła ;)

Link to comment
Share on other sites

Rozejrzyj się za piszczącymi, grzechoczącymi pluszakami dla dzieci (teraz ich jeszcze nie powinna rozbebeszać, ale tak za 2-3 tyg. trzeba zacząć obserwować, czy ich nie zjada ;) ). Są 60% tańsze od psich zabawek, a radość taka sama, albo jeszcze większa :lol:

Archiwalna fotka 6-cio tyg. jamników mini z zabawkami:
[IMG]http://i013.radikal.ru/0905/65/bc9e9823c45b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Na pierwsze posilki podawalam serek homogenizowany ([U]naturalny!!! nie żaden smakowy[/U]), pierwszego dnia odrobinkę, żeby sprawdzić, czy nie uczula, potem więcej. Po 3-4 dniach moczylam karmę starter w wodzie, rozgniatalam widelcem na papkę i to mieszalam z serkiem. Potem odpowiednio coraz mniej serka i więcej karmy. Bodajże ok 6-tego tygodnia przestalam namaczać.
Niektórzy karmią mieloną wolowinką wysokiej jakości, ale tego akurat nie próbowaliśmy. Inni od razu dają rozmoczony starter.

Link to comment
Share on other sites

Znaleziono dwa szczeniaki, przybłędy, mają około 6 tygodni. Jest to rodzeństwo Luny z wątku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/186616-Pomocy-%21%21%21-szukam-psiej-mamki-dla-dw%C3%B3ch-kilkudniowych-szczeniak%C3%B3w-we-Wroc%C5%82awiu"]http://www.dogomania.pl/threads/186616-Pomocy-!!!-szukam-psiej-mamki-dla-dw%C3%B3ch-kilkudniowych-szczeniak%C3%B3w-we-Wroc%C5%82awiu[/URL]

Są bezdomne. Na pewno nie odrobaczone i nie szczepione. Szukamy dla nich pomocy. Co mamy robić???

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przypałętały się jeszcze 4 kolejne z tego miotu czyli razem 6... Proszę o odzew. Tu zdjęcia [url]http://www.dogomania.pl/threads/188837-Dwa-bezdomne-nie-badane-jeszcze-przez-weterynarza-szczeniaczki-5-tyg!!-Wroc%C5%82aw[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja Lunka skończyła 8 tygodni :) Rozrabia, gryzie ale też już siada, aportuje (prawie), leży (prawie) ;) Jest zdrowa i ładnie rośnie. Nogi jej się wydłużyły i waży już z 5kg :)

Pozdrawiamy
[IMG]http://img691.imageshack.us/img691/9533/luna6tyg.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No, jest fajna, ale strasznie rozrabia. Chyba syndrom rozpieszczonego jedynaka... Nie mogę się doczekać gdy będzie mogła wyjść na dwór, to od razu do psiego przedszkola, żeby się uspokoiła. Teraz ulubiona zabawa to wylewanie wody z miski... do ostatniej kropli. Cała kuchnia mokra. Poza tym uwielbia gonić za mopem... a ja nie mogę nic posprzątać bo przeszkadza diabeł jeden.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...