Jump to content
Dogomania

Wolontariat w schronisku w szczecinie.


itaka

Recommended Posts

Witam
mam pytanie czy jest jakaś osoba na forum która jest wolontariuszem w schronisku ? Pytam się bo przez wakacje będę mieszkać w szczecinie i chcialabym tam pomagać. Ale czytając opinie na temat tego miejsca i ludzi tam pracujących nie wiem czy to będzie na moje nerwy. Proszę o opinie :)

Link to comment
Share on other sites

Ktoś napisał : "(...)też będą pracownicy chcieli cie "przetestować" czy wytrzymasz fizycznie i psychicznie ale nie zawsze tak jest"

Mnie tam nikt nawet ochoty nie miał TESTOWAĆ, tam każdemu wszystko -za przeproszeniem-zwisa.Wchodzisz, wychodzisz i tyle. Nikt mi nie miał ochoty nawet pokazać, gdzie się co znajduje, poświęcić 5 min, żeby co nieco opowiedzieć.Trudno też uzyskać odpowiedź na kulturalne Dzień dobry. Nie polecam ale podziwiam tych, którzy wytrzymują i robią jednak coś dla zwierząt (mam tutaj na myśli wolontariuszy) a w TOZ-ie faktycznie miła atmosfera i ludzie fajni.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy do TOZ ;)

W schronisku w Szczecinie jest dwóch nowych pracowników - Pan i Pani, trzymają się razem, bez problemu można ich dostrzec, wyróżniają się z tłumu - ostatnio jak weszłam na teren schroniska Pani siedziała na ławce i trzymała na kolanach kota a Pan chodził z psem, mieli akurat przerwę. Wyprowadzają na spacery psy ze szczeniętarni, doświadczyłam już ich pomocy i nawet zrozumienia. Warto ich docenić i skorzystać z tego, że są otwarci i pomocni.

Link to comment
Share on other sites

Może pojdziemy razem? :)
W sumie też mogłabym coś podziałać w TOZie.
Byłam przez prawie dwa lata w wolontariacie w schronisku, wiele by mówić ;) ale raczej odradzam. z tego co czytam, niewiele się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caliowa']W TOZie z tego co czytałam nie trzeba być pełnoletnim?[/QUOTE]

Nie trzeba, jest mnóstwo nastoletnich wolontariuszy :) Ja często spotykam tam taką miłą dziewczynkę, może mieć jakieś 12 lat, zajmowała się szczeniaczkiem, którego znalazłam - super mała, może siedzieć przed komputerem, albo przed telewizorem, a ona poświęca swój wolny czas psiakom.

Niektóre dzieciaki są niesamowite...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='itaka']Chętnie się z Tobą wybiorę z tym że ja dopiero po 20 będę na miejscu, bo póki co sesja mi się zaczyna :/[/QUOTE]
Ja do końca czerwca walcze z sesją :roll:, znajdziemy jakis dogodny termin poźniej ;)
Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Trafiłem tu całkiem przez przypadek i bardzo interesuje mnie wolontariat.
Od wielu lat coś planuje ale zawsze staje mi coś na drodze teraz jeżeli to możliwe chciałbym w końcu coś zrobić.
Jeżeli jest to nadal aktualne to proszę podać jakiś namiar z dokładnością co do dnia i godziny gdzie można by się dowiedzieć co mogę robić i jak pomóc.
Trzeci wtorek miesiąca to trochę enigmatyczne ale jeżeli to tak wypada to chyba dzisiaj ?
Niestety nie jestem w stanie w chwili obecnej przygarnąć jakiegoś zwierzaczka do siebie do domu bo mam suczkę którą uratowałem pzred uśpieniem i kotkę której też nikt nie chciał.Miałem jeszcze szczurka ale niestety zdechł nie tak dawno.
Jeżeli wolontariat jest aktualny to proszę o jakieś info i mniej więcej na co mam być przygotowany znaczy czy muszę wziąć jakieś dokumenty uprzedzam że jestem pełnoletni a nawet więcej mam 47 lat ale zwierzaki były ze mną przez całe życie i jakoś bym chciał im jeszcze pomóc.
Pozdrawiam Marcin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[CENTER]Od jakiegoś czasu wolontariusze znowu są w schronisku i dzięki nim psy szybciej znajdują dom.
Prowadza nawet stronę na facebooku. [B]Wyłącznie z własnej inicjatywy. [/B]Pomagają, aktualizują na tyle, na ile mogą.

-pomagają w adopcji
-doradzą w wyborze zwierzaka
-odpowiadają na państwa pytania
-spotkają się w schronisku
-służą pomocą

Nadal potrzebujemy w Szczecińskim schronisku ludzi do współpracy .
Jeśli ktoś z was jest chętny piszcie na priv na facebooku lub tutaj.

Nie mają dostępu do e-maila schroniskowego, dostęp mają jedynie pracownicy biura.

[URL]https://www.facebook.com/SchroniskodlazwierzatSzczecin[/URL][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Chciałabym prosić o informacje o moim psie (jeśli by się przypadkiem znalazł tak daleko). Poszukuję mojego zaginionego psa już od Sylwestra - bezskutecznie. Dlatego postanowiłam zamieścić informację o nim w wątkach wszystkich schronisk w Polsce - może go ktoś wywiózł?
[IMG]http://i273.photobucket.com/albums/jj202/kokony/ogloFB_03_BIG_zpsffc940d6.jpg[/IMG]
Dziękuję za wszelką pomoc,
Marta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...