Jump to content
Dogomania

schronisko Sosnowiec - akcja wysyłania petycji! Potrzebne wasze wsparcie!!!!!


filomen

Recommended Posts

[COLOR=#323d4f][FONT=Trebuchet MS]kochani,[/FONT][/COLOR]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]od poczatku tego roku, wraz z innymi zaangażowanymi osobami rozmawiamy z prezydentem miasta Sosnowiec, dyrektorem Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz kierownikiem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Baczyńskiego na temat mozliwości prowadzenia wolontariatu w schronisku. W schronisku, które jest powodem do wstydu dla władz miasta. Po kilku spotkaniach, zgadzaniu sie na coraz bardziej wydumane warunki miasta (szczepienia, dodatkowe ubezpieczenia) dyrektor MZUK powiedział, ze nie ma warunków na prowadzenie wolontariatu. Prezydent zawiesił podjęcie ostatecznej decyzji do końca czerwca. Decyzja zapewne bedzie negatywna gdyż Prezydent nie podejmie decyzji skoro dyrektor MZUK nie weźmie za to odpowiedzialności. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Na wczorajszym spotkaniu przekazałam, ze jest ogromna rzesza osób zaniepokojonych sytuacją w schronisku, jego izolacja oraz negatywnym nastawieniem miasta. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]W związku z tym bardzo Was proszę o wysyłanie petycji do prezydenta oraz radnych. Petycja musi być podpisana, z danymi nadawcy i wysłana listem. Ewentualnie mozna złożyć ja na dziennik podawczy w UM . Bardzo proszę zorganizujcie to tak by jak najwiecej osób ją wysłało. Musimy przerwać ten krąg bezsilności. Potwierdzajcie mi w miarę ile zostało wysłane. Ogloszę na tez na dogo i facebook. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][SIZE=5][COLOR=darkred][B]proszę o wsparcie petycji[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[URL]http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5440[/URL]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f][/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]adres @[/COLOR][/FONT]
[B][COLOR=#323d4f][FONT=Trebuchet MS][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#006597][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#323d4f][FONT=Trebuchet MS][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#006597][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/B]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]preferowany papier ale @ tez mogą być tylko musza byc dane nadawcy [/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]oto treść [/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Imię i nazwisko data[/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Ul…………….[/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Miasto kod [/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Pan Kazimierz Górski [/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Prezydent Sosnowca[/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Radni Miasta Sosnowiec[/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]URZĄD MIEJSKI W SOSNOWCU[/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Aleja Zwycięstwa 20[/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]41-200 Sosnowiec[/COLOR][/FONT]



[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Szanowni Państwo,[/COLOR][/FONT]


[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na pracę wolontariuszy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Wolontariat jest jedna z najważniejszych inicjatyw społecznych, aktywizuje różne środowiska społeczne, uczy odpowiedzialności i pracy na rzecz innych.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Nie jest zrozumiałe dlaczego do tej pory osoby odpowiedzialne za schronisko nie nawiązały współpracy z żadną z organizacji pro- zwierzęcych działających w Zagłębiu i na Śląsku. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Wolontariusze wspierają swą pracą schroniska w Katowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej oraz w wielu innych schroniskach województwa śląskiego a ich praca wszędzie sluży dobru zwierzat i przyczynia się do pozytynego postrzegania schroniska w opinii publicznej. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Izolacja schroniska sosnowieckiego budzi niepotrzebne podejrzenia o chęć ukrycia przed osobami postronnymi tego co dzieje się w schronisku.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Zakres wolontariatu może być bardzo szeroki – pomoc w adopcjach zwierząt, akcje w supermarketach propagujące adopcje , zbieranie żywności, środków czystości, pomoc na terenie – karmienie, opieka na zwierzętami a także promowanie schroniska. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]W Sosnowcu bezdomne zwierzęta traktowane sa jak odpad komunalny, nie ma jednostki w strukturach miasta, która odpowiadałby za politykę dot. bezdomności oraz kontroli populacji zwierząt wolnożyjących. Co więcej taki temat nie istnieje ani na stronie internetowej miasta ani w żadnych jego publikacjach.[/COLOR][/FONT]
[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Programy walki z bezdomnością zwierząt funkcjonują w wielu miastach Polski a ich istnienie znajduje uzasadnienie w przepisach (art.11 ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003, Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.), które nakładają na gminy obowiązek opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz wolnożyjacymi w ekosystemie. Wazny jest rownież aspekt ekonomiczny, poprzez sukcesywne zmniejszanie populacji bezdomnych zwierząt i kontrolę populacji wolnożyjacych spadają koszty ich wyłapywania i utrzymania w schronisku. [/COLOR][/FONT]

[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Proszę o pisemną odpowiedź dlaczego władze miasta Sosnowiec nie podejmują żadnych inicjatyw wspierających walkę z bezdomnością zwierząt w tym wolontariat w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. [/COLOR][/FONT]
[COLOR=#323d4f][FONT=Trebuchet MS]Z poważaniem [/FONT][/COLOR]




[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]Podpis[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']Najlepiej gdyby petycja została wstawiona w formie do drukowania. Chetnie podpisze, ale tak muszę znaleźć czas na napisanie tego wszystkiego. Pewnie wiecej osób podpisałoby się, jakby było takie ułatwienie.[/QUOTE]

prosze o oswiecenie - jak mam to zrobić ?
bo teraz mozna copy - paste i tylko sformatować nie trzeba pisac, tak mi sie wydaje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filomen']prosze o oswiecenie - jak mam to zrobić ?
bo teraz mozna copy - paste i tylko sformatować nie trzeba pisac, tak mi sie wydaje?[/QUOTE]

Nie znam się na tym, wszystkie petycje jakie podpisywałam były wstawiane w postaci linków do gotowców. Wystarczyło wpisac swoje dane i już. To trzeba wysyłać listem i nie wiem, jak mogę częśc postu skopiować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']Nie znam się na tym, wszystkie petycje jakie podpisywałam były wstawiane w postaci linków do gotowców. Wystarczyło wpisac swoje dane i już. To trzeba wysyłać listem i nie wiem, jak mogę częśc postu skopiować.[/QUOTE]
najeżdzasz kursorem na tekst i prawy przycisk myszy tak zeby ci podswietlilo ten tekst potem dajesz ctrl i c i masz skopiowane o potem wklej albo ctrl V .
zaraz zobacze jak z tym linkiem sie to robi

Link to comment
Share on other sites

Filomen, nawet jak kazda z nas skopiuje tekst, wydrukuje, to jest on tylko do wyslania w formie papierowej, mysle ze latwiej bedzie jezeli bedzie podany adres poczty mailowej. Taka forma petycji tez jest o wiele prostsza i mozesz liczyc na poparcie i przesylanie petycji. I o to wlasnie chodzi zeby zapychac skrzynki, wlodarzom odpoeiwdzialnym za obecny stan panujacy w schronisku w Sosonowcu. Nie bedziemy sie z nimi w ciuciu babke bawic, podaj tez adres do jednostki nadrzednej, wojewodzkiej. Wiesz przeciez ze to z grubej rury trzeba, przerabialysmy to juz wspolnie z Twoja pomoca. Ta sprawa nie odbiega od tej w ktorej tak czynnie bralas udzial.

Link to comment
Share on other sites

mozna pod te adresy i na portalu petycji tez.


[B][FONT=Trebuchet MS][SIZE=5][COLOR=#8b0000]proszę o wsparcie petycji
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][URL]http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5440[/URL]


[FONT=Trebuchet MS][COLOR=#323d4f]adres @[/COLOR][/FONT]
[B][COLOR=#323d4f][FONT=Trebuchet MS][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#006597][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#323d4f][FONT=Trebuchet MS][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#006597][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']dobry pomysł[/QUOTE]

wrzucialam na akcje - juz mamy prawie 500 podpisow. wysłałam zawiadomienie o akcji do prezydenta, rzecznika a w przyszłym tygodniu wydrukuje liste podpisów i zloże na dziennik podawczy.

Link to comment
Share on other sites

podaję ze strony fundacji sos dla zwierząt
[CENTER][CENTER][B][COLOR=green][FONT=Calibri]RUSZA WOLONTARIAT W SOSNOWIECKIM SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT[/FONT][/COLOR][/B][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Calibri]W dniu 11.06.2010 podpisano umowę o organizacji wolontariatu [/FONT]
[FONT=Calibri]w sosnowieckim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Umowę podpisał Zarząd Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu z Fundacją S.O.S. dla Zwierząt. O wolontariat zabiegaliśmy z przerwami od 2007 roku, teraz z inicjatywą w tej sprawie wystąpił Zarząd MZUK w Sosnowcu. Za nami stoi ponad półroczny wolontariat psi i koci w katowickim schronisku, dobrze prowadzona strona internetowa schroniska, wysoka adopcyjność oraz ponad 2 - letnia dobra współpraca z katowickim schroniskiem.
Fakty te niewątpliwie były wzięte pod uwagę przez MZUK przy wyborze partnera.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym wolontariacie do zgłaszania swoich kandydatur.[/FONT]
[FONT=Calibri][/FONT]
[FONT=Calibri]Gratuluję Fundacji i wierzę, ze nasze działania również pomogły i przyspieszyły podjęcie decyzji. Nie jest ważne kto finalnie podpisuje umowe ważne, by byli to ludzie, dla których dobro zwierząt jest priorytetem. Tak na pewno jest i tym razem, trzymam kciuki by wreszcie Sosnowiec przestal się wstydzić tej umieralni zwanej schroniskiem. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Planujemy zakup maszynki do strzyżenia psów, która służyć będzie psom w schroniskach w Katowicach i Sosnowcu oraz psom z interwencji z Fundacji SOS dla zwierząt.
Bardzo proszę o wpłaty, każda złotówka się liczy, bo musimy uzbierać przynajmniej 400 złotych, żeby maszynka miała odpowiedni silnik, który obsłuży sporą ilość psów. W planach mamy stworzenie grupy "psich fryzjerów", mamy obiecane przeszkolenie przez osobę pracującą w tym zawodzie i obcinanie psów o szczególnie sfilcowanej sierści, a takich niestety w schronisku nie brakuje. Taka sierść ciągnie skórę psa i doprowadza di stany zapalnego, nie mówiąc o estetyce, przez co pies mam mniejsze szanse adopcyjne, jeżeli ktoś zechce wesprzeć naszą akcję to z góry bardzo dziękuję!

Wpłaty muszą mieć dopisek:
"maszynka do strzyżenia psów"

FUNDACJA S.O.S. dla ZWIERZĄT
41-508 Chorzów - Maciejkowice
ul. Antoniów 1

Numer konta bankowego: 93 1560 0013 2367 0569 2079 0001
IBAN PL93 1560 0013 2367 0569 2079 0001
SWIFT GBGCPLPK

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...