Jump to content
Dogomania

Charaktery Waszych Tajów...


Ano

Recommended Posts

[INDENT]Proszę o szczere [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_razz.gif[/IMG] opisy charakteru Waszych piesków/suczek. W szczególności chodzi mi o: zachowanie w domu, na spacerze ("trzymanie się" właściciela, posłuszeństwo), stosunek do innych psów/suk, stosunek do obcych, szczególnie dzieci, domowników, zapędy dominacyjne, temperament, szczekanie, stosunek do nowych miejsc, podróży, wybredność jedzeniowa itp., itd. I jeszcze, co Wam do głowy przyjdzie [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/cool.gif[/IMG].
Wiem, że pewnie proszę o "małą" książkę, ale mam nadzieję, że przynajmniej parę osób "coś" skrobnie.
Z góry dziękuję :p
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

NA naszej stronie internetowej jest informacja o charakterze [url]http://mythaidog.com/about-breed-eng/charakterpl[/url] To jest ogólnie. A co dotyczy Hiro to odpowiem po kolei:
1. zachowanie w domu, na spacerze
W domu go nie widać,nie słychać,nie czuć:) JA to nawet zapominam,że mam pieska)On ma talent cały czas być obok,ale nie być natrętnym. Lubię,kiedy z nim się bawimy. W domu zostawiamy go spokojnie nawet na cały dzień - wiem,że będzie spał.NIc nie gryzie, nie rozrabia, nie wyje,nie szczeka.Sąsiedzi,jak najbardziej zadowoleni,mówią,że on może zaszczekać,tylko kiedy ktoś się zbliży do naszych drzwi. Na spacerze- spaceruje sobie bez smyczy. Cały czas na spacerze zajmuje się swoimi sprawami,ale koło nas. Jak go zawołasz, to zawsze się zbliży. Jest niezależny,ale jednak posłuszny. Trudno to wytłumaczyć,ale tak jest.
2.stosunek do innych psów/suk
Nawet kiedy był szczeniakiem,to nie ze wszystkimi się bawił.On, jak człowiek wybiera sobie przyjaciół. Na dzień dzisiejszy: może się pobawić,ale tylko z dziewczynkami i to kiedy ma na to humor. Często jest tak że grzecznie ich przywita i biegnie gdzieś po swoich sprawach. Ale jak zaczyna się bawić,tu jest na co popatrzyć!)) Psów raczej ignoruje, ale nie ma do nich agresji. Jak go ktoś zaatakuje,to da sobie rady,ale "nie traci przy tym głowy". Do tamtej pory jeszcze nikomu nie zrobił krzywdy.
Do innych zwierząt też ma obojętne podejście. Gania tylko kaczki.I to przez to,że to my pokazaliśmy taką zabawę.
3. stosunek do obcych
Ludzi na ulicę,na wystawach ignoruje. Nawet nie zbliża się do nich. Każdy może go spokojnie pogłaskać (takie ma wychowanie), ale raczej on będzie unikał kontaktu. Jak ktoś przychodzi do domu,to on go przywita i idzie na swoje miejsce i zapomina o jego istnieniu. Dzieci unika,ale to dlatego,że on rzadko ma z nimi do czynienia. Dużo moich znajomych mają thajców i dzieci w różnym wieku i ani razu nie słyszałem, że wynikają z tego jakiś problemy.
4.zapędy dominacyjne, temperament
Nasz ma bardzo dobrą psychikę i show temperament:)
5.stosunek do nowych miejsc, podróży
Na nowych miejscach zachowuje się, jak w domu. Nie ma żadnych stresów. Spokojnie go zostawiam w pokojach hotelowych, mieszkaniach,domkach. I w różnych państwach spokojnie spuszczam go ze smyczy, wiem, że wróci. Uwielbia podróżować. Tylko chyba jeszcze samolotem nie latał, a tak już wszystkie inny transporty wypróbował.
6.wybredność jedzeniowa
Nasz je wszystko. Ale my podajemy mu tylko jedną karmę i nic po za tym.
No i na końcu mogę napisać,że TRD - to rasa bardzo aktywna, także trzeba dać mu możliwość wyrzucić z siebie tą energię. Jeśli macie czas tylko na to,żeby wyjść z nim na spacer na 15 minut rano i wieczorem,to ta rasa jest nie dal was.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...