Jump to content
Dogomania

Czy jamnik może uprawiać Agillity?


wiska

Recommended Posts

Mam 8mies jamniczkę (nie rasową-ma trochę dłuższe nogi od zwykłego jamnika) jest o ok.3-5cm wyższa od wzorca. Czy ona może uprawiać Agillity? Chciałabym z nią sprubować ponieważ suczka kocha biegać i skakać,jast też b.ruchliwa. Jednak mam wontpliwości ponieważ słyszałam, że jamniki nie mogą uprawiać tego sportu ze względu na kręgosłup:-( .

Link to comment
Share on other sites

Wiska jamniki nie maja zawartej wysokosci we wzorcu jaka powinny miec. Co najwyzej moga byc zachwiane propocje, co akurat jest wazne :) To w kwestii wzorcowej :lol:
Ja mam dwa jamniki trenujace agility i radza sobie wysmienicie :) To nie tlyko dobra zabawa, ale i swietny spsob by siebie nawzajem poznac :)
Jak moj trzeci jamnior troche dorosnie to na pewno tez zacznie.
Bo my mamy swoj "jamniko dream team" :lol:
Tylko pamietaj: sunia musi byc w dobrej kondycji i nie moze byc z nadwagą, bo to bardzo negatywnie wplynie na jej kregosup i stawy!
Jelsi sunka jest w pelni sil, zdrowa, o poprawnej wagi nie ma ZADNYCH przeciwskazan :)
Samych sukcesow zycze!

Nathanil tak - obnizaja przeszkody we flyballu chociazby, ale akurat nie w agiltiy :0 Poprostu startuja w "swojej" klasie :)

Link to comment
Share on other sites

Zeby jamniki moglby chodzic w sporcie musza miec dobra kondycje i szczupla sylwetke, no i odpowiednia diete. :) Dla jamnika z duza nadwaga nawet pokonanie stopnia jest ogromnym obciazeniem, a wiec i zagrozeniem zdrowia.
Wiec to poniekad stereotyp, o tym, z ejamniki sie nie nadaja do sportow. Trzeba pamietac, ze umiesniony kregoslup to zdrowy kregoslup :cool3: Wiec co lepsz e- im to wychodzi na dobre.
O ile oczywiscie przeszkody sa odpowiednio niskie (mniej wiecej takie ile psiak ma w klebie) i psiak i właściciel pozytywnie nastawioeni do wpsolpracy to coś wspanialego! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za pomoc!!!- Teraz wezme się z Tunią do ostej pracy :mad:. Z kręgosłupem chyba nie będzie problemów:multi: bo moja suczka bbaarrddzzoo dużo biega. Muszę tylko jeszcze trochę popracować nad dyscypliną, ale wszystko przed nami...
Jeszcze raz dziękuję!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...