Jump to content
Dogomania

Kandydaci na Prezydenta , a polowanie - piszcie tu .....


tabaluga1

Recommended Posts

Chciałem zagłosować na niego - ale jako, że to jednak "zabójca" zwierząt mojego głosu nie otrzyma... i zgadzam się, że to pic na wybory - po wygranych z pewnością wróci do zabijania:angryy::shake: - dla mnie nie ma już żadnego wyboru :-( czerwonych nie lubię, jeden z K. już był i dla mnie wystarczy - a reszta :shake::lol:...

Link to comment
Share on other sites

Gdyby wybory miały cokolwiek zmienić w naszym życiu , to już dawno by ich zakazano . Dlatego ta ballada jeszcze długo nie straci na aktualności .
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=v699phBmr_c"][B]http://www.youtube.com/watch?v=v699phBmr_c [/B]:evil_lol:
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wolę zagłosować na faceta ze strzelbą niż na faceta z kotem.
A na marginesie ciekawe czym zabłyśnie pan Jarosław Kaczyński na "europejskich salonach". Żony nie ma, tańczyć nie umie (no i nie ma z kim), języków nie zna, na proszone polowanie z udziałem polujących jednak głów państw też go nie zaproszą. No chyba, że w nagance będzie szedł :))))))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stary zgred']Wolę zagłosować na faceta ze strzelbą niż na faceta z kotem.
A na marginesie ciekawe czym zabłyśnie pan Jarosław Kaczyński na "europejskich salonach". Żony nie ma, tańczyć nie umie (no i nie ma z kim), języków nie zna, na proszone polowanie z udziałem polujących jednak głów państw też go nie zaproszą. No chyba, że w nagance będzie szedł :))))))))[/QUOTE]

Angela Merkel też nie ma żony, a całkiem nieźle sobie radzi w polityce :) Jeśli chodzi o języki, to przecież Komorowski też nie ma się czym chwalić. Coś tam duka po rosyjsku i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[B]stary zgred[/B], to żeś uderzył w mocne tony, haha. A cóż to takiego błyskotliwego umie Pan Komorowski, hę? powiedzieć powodzianom: "mam przyjemność tu być...." ???? wow!!! Na pewno też umie super języki, hahaha. Ja się boję czym może ten zablysnąć, bo nie ma czym, (jedynie żoną??? - to marny z niego kandydat).

A co to, ludzie wolnego stanu są gorsi??? jakaś dyskryminacja, hę? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stary zgred']Wolę zagłosować na faceta ze strzelbą niż na faceta z kotem.[/QUOTE]
Ja wole zaglosowac na faceta co ma w domu kota ,niz w glowie :lol:
[quote]A na marginesie[B] ciekawe[/B] czym zabłyśnie pan Jarosław Kaczyński na "europejskich salonach".[/quote]
A ja jestem ciekawa czym zablysnie Pan Komorowski na salonach :lol:
juz sobie wyobrazam ile nastepnych ciekawych wpadek by mial hahaha.....
Czego jeszcze jestes ciekawy ? moze to chcesz wiedziec :

Komorowski nie ma moralnego prawa kandydować .
[URL]http://polishclub.org/art_pol/Szermietiew_Komorowski_kandydat_na_prezydenta_PolskaTimes_2010_03_05.htm[/URL]

Albo :
Dlaczego polskie media, prasa, milcza o Al-Kassarze- koledze biznesowym Bronislawa Komorowskiego...
[URL]http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul138260.html[/URL]

no i .... dalej sam dowiedz sie na kogo glosujesz :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][B]Pojechałaś po bandzie .[/B] ;)
Bo inni o Marszałku mówią np. tak :
[URL]http://www.pardon.pl/artykul/11707/lepsza_miernota_od_wariota_tak_o_bronku_mowi_platforma[/URL][/QUOTE]
Czytając niektóre wypowiedzi czuję się jak na wiecu wyborczym. :lol:
Z tematu ,,Kandydaci na Prezydenta, a polowanie" zrobił się temat polowanie [U]na jednego z polujących[/U] kandydatów na Prezydenta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Czytając niektóre wypowiedzi czuję się jak na wiecu wyborczym. :lol:
Z tematu ,,Kandydaci na Prezydenta, a polowanie" zrobił się temat polowanie [U]na jednego z polujących[/U] kandydatów na Prezydenta.[/QUOTE]

Doładnie, polowanie z nagonką na kandydata na prezydenta. 4 strony ponad 30 postów, wszystko poparte artykułami z prasy najbardziej prestiżowej, tudzież jedynie słusznej i bezstronnej stacji telewizyjnej TRWAM, nieliczne próby zmiany kierunku nagonki, kończą się odstrzałem i "ucieczką"z forum.
Podsumowanie:
Jedynym słusznie wybranym Prezydentem będzie Jarosław Kaczyński, za kadencji którego nie doszłoby nawet do powodzi bo deszcz by padał w górę a rzeki w czasie burz i nawałnic by wysychały.Do kotów nic nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Nagonka czy nie,ja tam nie popieram ani jednego ani drugiego kandydata / mimo ze popieram PO /,obaj panowie jak już ktoś zauważył nie znają języków obcych i raczej nie mają się czym poszczycić w towarzystwie / no chyba że Komorowski znajdzie sobie polujących znajomych spośród polityków innych krajów ;) / szczerze to życzyłem wygranej Sikorskiemu w prawyborach w PO - mimo ze i On ponoć poluje :cool3::shake: to spełniał te wymogi których nie spełniają oficjalni kandydaci; młody,wykształcony i znający języki obce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewtos']
Podsumowanie:
Jedynym słusznie wybranym Prezydentem będzie Jarosław Kaczyński, za kadencji którego nie doszłoby nawet do powodzi bo deszcz by padał w górę a rzeki w czasie burz i nawałnic by wysychały.Do kotów nic nie mam.[/QUOTE]
Moje podsumowanie jest takie:
1.każdy z kandydatów ukończył studia , Jarek ma nawet wyższy tytuł akademicki dr , i co , nie znają języków ? Po studiach powinni znać dwa ! A gdzie studiowanie prasy zagranicznej , TV , rozmowy z ekspertami na forum międzynarodowym , rozmowy kuluarowe . To oni nawet na zwykłego asystenta na uczelni nie nadają się , w większej firmie nawet nie przyjęliby ich na specjalistę ds. handlu i marketingu . WSZYSTKICH ! A gdzie tu PREZYDENT ? Śmiech na sali . Może to jest debata w wyborach na wójta ?
2.To jest szopka . Z TV TRWAM albo i bez .
3.Biorąc pod uwagę to , że merytoryczne wymogi na to stanowisko , poza politycznymi są żadne , uważam , że urząd prezydenta jest niepotrzebny .

Link to comment
Share on other sites

W kategorii znajomośc języków obcych wypadałoby głosowac na kandydata, który o sobie mówi tak:
,,Dobrze znam angielski i rosyjski. Słabo: francuski, włoski, portugalski, łacinę. Rozumiem teksty napisane po rumuńsku, hiszpańsku i ukraińsku."
Prawdziwy poliglota na tle pozostałych kandydatów.
Wykształcenie ,,w normie".
Pozostaje jedynie ustalic co rozumiesz pod pojęciem ,,młody".
Rocznik 1942 może byc?
[URL]http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,7956461,Edukacyjna_lustracja_kandydatow.html[/URL]

[SIZE=1]ps. Na mój głos ten pan nie może liczyc. Za:[/SIZE]

[I][SIZE=1]Chci[/SIZE][SIZE=1]ałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom.
[/SIZE] [/I][SIZE=1]
[I]Harmonijna współpraca mężczyzny i kobiety dla postępu ludzkości nie polega na tym, by żona Izaaka Newtona razem z nim wymyślała prawo powszechnego ciążenia – od czego co najwyżej zaszłaby w ciążę – tylko na tym, by nie przeszkadzała mu leżeć pod jabłonką i rozmyślać oraz by usuwała mu spod nóg rożne drobne niedogodności, które mogłyby oderwać go od myślenia.
[/I]
[I]Kobieta potrafi wytrzymać przy dziecku wiele godzin, mężczyzna by totalnie zgłupiał. Natomiast kazać kobiecie całki liczyć to okrucieństwo. Teraz biedne dziewczyny mają równania różniczkowe już w liceum. Przeciętny mężczyzna nie daje sobie z tym rady, a co dopiero kobieta.
[/I]
[I]Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne – dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej. Inteligentna istota nie wytrzymałaby przebywania przez dłużej niż godzinę dziennie z paplającym dzieckiem! Dlatego właśnie (i nie tylko dlatego) mężczyźni nie lubią wiązać się z kobietami inteligentnymi: instynktownie chcą, by ich dzieci miały dobrą opiekę.[/I]

[I]Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy.

[/I]i wiele innych wypowiedzi, niekoniecznie dotyczących kobiet ;)

[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']......... szczerze to życzyłem wygranej Sikorskiemu w prawyborach w PO - mimo ze i On ponoć poluje :cool3::shake: to spełniał te wymogi których nie spełniają oficjalni kandydaci; młody,wykształcony i znający języki obce.[/QUOTE]

To był fatalny kandydat w/g opozycji ........wykształcony, "niestyropianowy", nie był w grupie gdzie "stali Oni" (ani nawet tam gdzie stało ZOMO) a w Cambridge sobie był i to w elitarnej grupie studentów! i o zgrozo .........pił piwo!!!!!!!!!!! Do tego ma majątek, więc pewnie coś kręci.

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie wiem co to znaczy młody :evil_lol: bawi mnie taka demokracja: "nie głosuję za tym, bo w tym mnie przekonuje, tylko jest młody, przystojny i zna 10 języków" :evil_lol:
W ustawie nigdzie nie pisze, czy konstytucji, że prezydent musi znać język obcy. A za pewne mało osób wie, że ś.p. Lech Kaczyński znał j. angielski na poziomie dobrym jako słuchacz, ale też średnim na poziomie mówionym. Ja też tego dowiedziałam się po katastrofie... czego to jeszcze media nie ukryły? :razz::mad:

A może będzie świetnym prezydentem P. Komorowski, który nie chce gazu łupkowego wykorzystać, bo krajobraz zniszczy.... hahaha. To nic, że Amerykanie chcą na to wyłożyć grube pieniądze, sami już uniezależniają się od dostaw. Widocznie Polska musi być zawsze wasalem Rosji, najlepiej podpisać kontrakt na dostawy z GAZPROMU do 2037r. i mieć święty spokój, a ciemny lub dalej mamić.

Dla mnie nie jest ważne czy ktoś ma żonę, dzieci, czy zna języki, ale jakie ustawy zawetuje, jakie podpisze, jaką ma wizję Polski. Pan Marszałek jak narazie swoją postawą reprezentuje Polskę totalitarną, w której p.o. prezydenta marszałek wyznacza kandydata na szefa NBP i podpisuje ustawę o IPN-ie. Kończ Waść Pan, wstydu oszczędź! Komuny już nie chcemy!

Link to comment
Share on other sites

Urząd prezydenta ogólnie jest w Polsce mało waży i mnie też najbardziej interesuje to jakie ustawy podpisze a jakie zawetuje - ale że funkcja prezydenta RP jest u nas funkcją raczej reprezentacyjną to i wykształcenie i znajomość języków obcych nie przeszkodzi a raczej pomoże,wszak - " jak nas widzą tak nas piszą " ;)

Link to comment
Share on other sites

Pomoże, ale nie jest konieczna. Co do wykształcenia, J. Kaczyński ma dr z filozofii prawa, to jedna z najcięższych dziedzin z prawa. Co do języków, od czego są tłumacze?

Jakoś i Wałęsa nic nie umiał po ang., i Kwaśniewski też nie, i nie było problemu, radzili sobie, nikt nie jęczał...

Dla mnie i tak ciągle kwestia wizji Polski pozostaje ważniejsza niż język.

Link to comment
Share on other sites

Tak,ale politykę kształtuje jednak rząd i szef rady ministrów,nie prezydent więc jego " wizja polski " schodzi niejako na plan dalszy - najważniejsze są podpisane lub zawetowane ustawy,rola prezydenta praktycznie tylko do tego się ogranicza / jeśli chodzi o ważne sprawy / nie licząc roli reprezentacyjnej i myślę że należałoby coś zrobić,cokolwiek - albo model kanclerski jak w Niemczech albo większe uprawnienia dla prezydenta ( jak w USA? ;) ).

A wracając do najbliższych wyborów - problemem jest to ze tak naprawdę nie ma na kogo głosować - ot co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']
A wracając do najbliższych wyborów - problemem jest to ze tak naprawdę nie ma na kogo głosować - ot co.[/QUOTE]

Czyzby dzialala metoda zastraszanie ? :-o

[B]BO WRÓCĄ KACZORY![/B]

[FONT=Times New Roman]W siną dal odchodzi cud,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]z gospodarką problem spory,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]ale wciąż w nas wierzy lud.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Bo jak nie -[B] to wrócą Kaczory![/B][/FONT]

[FONT=Times New Roman]Wolne media wziąć pod but,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]kontrolować przekaziory,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]nie połapie się w tym lud.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jeśli tak - [B]to wrócą Kaczory...[/B][/FONT]

[FONT=Times New Roman]Kiedy Niesioł z Palikotem[/FONT]
[FONT=Times New Roman]pokazują swe walory[/FONT]
[FONT=Times New Roman]i bluzgają mokrym błotem.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Wstyd? A skąd! - [B]bo wrócą Kaczory![/B][/FONT]

[FONT=Times New Roman]Gdy esbecy i TW[/FONT]
[FONT=Times New Roman]wokół pełnią wciąż honory,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]proszę nie marudzić tu.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Lepsze to niż [B]straszne Kaczory![/B][/FONT]

[FONT=Times New Roman]Stocznie płyną na Kajmany,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]pomysł w sumie dosyć chory.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Rządzą w Polsce wciąż pacany.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Cóż, jak nie -[B] to wrócą Kaczory.[/B][/FONT]

[FONT=Times New Roman]Wokół wioski Patiomkina[/FONT]
[FONT=Times New Roman]i miłości wciąż pozory.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jaka tego jest przyczyna?[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jak nie my - to [B]wrócą Kaczory ![/B][/FONT]

[FONT=Times New Roman]W Gruzji każdy dziś pamięta[/FONT]
[FONT=Times New Roman]pomoc i wysiłek spory.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Super macie prezydenta![/FONT]
[FONT=Times New Roman]Kiedy tu - [B]przyjadą Kaczory?![/B][/FONT]

[FONT=Times New Roman][I]TADEUSZ RAWA[/I][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Uznajemy więc że urząd prezydenta ma charakter raczej fasadowy niż merytoryczny . Wetowanie i podpisywanie ustaw , przyznawanie odznaczeń , mianowanie sędziów itp. to „swoista zabawka” , element gry politycznej , zbytek demokratyczny . Popatrzmy zatem ile nas taka zabawa kosztuje . Przed 1939 rokiem w urzędzie prezydenta pracowało mniej niż 100 osób . W czasach Wałęsy i Kwaśniewskiego było to już ok. 1100 osób . Na dziś urząd zatrudnia ok. 1400 osób . Każda zabawa kosztuje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Czyzby dzialala metoda zastraszanie ? :-o
[/QUOTE]

Lis jedynie napisał, ze nie ma na kogo głosowac.Tyle! Nic więcej! :razz:
Wypowiedź bardzo neutralna bo dotycząca ogółu kandydatów.
Jeśli odczytujesz ją jako atak na TEGO jednego kandydata to chyba rzeczywiście zadziałała to jakaś metoda zastraszania. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Jeśli odczytujesz ją jako atak na TEGO jednego kandydata ....[/QUOTE]
Odczytalam dokladnie jak napisala , a z tym "zastraszaniem" to byl zart :)
Chcialam wlasnie tym wierszem podkreslic, ze ma racje w tym co napisala !!!!!!!!
I TAK ZLE I TAK NIEDOBRZE :(
Mam nadzieje ze Lis mnie zrozumial .

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem żaden z obecnych kandydatów nie nadaje się na ten urząd,każdy z nich ma wady i grzeszki a dwaj najważniejsi kandydaci oprócz swoich wad i zalet maja jedną wspólną wadę: nijakość
a to dlatego że oboje są kandydatami z przypadku,w zastępstwie - Komorowski zastąpił Tuska a Jarosław Kaczyński zmarłego brata - moim zdaniem teraz ten cały wyścig prezydencki zszedł na dalszy plan z braku wyrazistych kandydatów i chce się teraz wybrać po prostu urzędnika państwowego,którego brakuje.
Emocje by były gdyby startowali kandydaci którzy stoczyli batalię pięć lat temu ale Tusk zrezygnował już jakiś czas temu ( w sumie mu się nie dziwię - lepiej być premierem i mieć władzę niż być mało znaczącym prezydentem ) a śP. Lech Kaczyński nie dożył momentu w którym miał ogłosić swoją decyzję - zresztą sam nie wiem czy ewentualny " pojedynek " L.Kaczyński vs Komorowski był by dla wyborców tak ekscytujący jak " pojedynek " L.Kaczyński vs Tusk - moim zdaniem,i teraz i w tej innej sytuacji starano by się wybrać kandydata który byłby przede wszystkim urzędnikiem współpracującym z rządem ( wszyscy pamiętamy niesnaski i spięcia na linii L.Kaczyński i rząd Tuska ) i właśnie dlatego tak promowany jest na ten urząd Bronisław Komorowski.

Link to comment
Share on other sites

Promowany jest B. Komorowski, bo podpisze wszystkie ustawy przegłosowane w sejmie przez PO i PSL (ew. SLD). Sprzyja mu większość mediów, bo bracia Kaczyńscy już dawno zostali zaszczuci.

Jak dla mnie ważniejszy jest urzędnik dobrze wypełniający swoją misję (tak jak ś.p. Lech Kaczyński) niż ekscytowanie się wynikiem walki Tusk-Kaczyński - demokracja to nie spektakl. Jak ktoś chce mocne wrażenia to niech idzie do kina. To, o czym piszesz lis, to typowe dzisiaj zmedietyzowanie polityki, stworzenie z niej swoistego "cyrku", w którym mogą występować tacy oszołomi, jak Janusz Palikot (nota bene z PO). Tylko ten jest dobry, kto dostarcza mocnych wrażeń: takie dziś płynie przesłanie z mediów. To potwierdza Twój post, lis.
Nijaki, tzn. wykształcony? to lepszy byłby Palikot, bo w tym "cyrku" akurat gra pierwszoplanową rolę? A może Tusk, który zamiast rządzić to panuje sobie?

Ja nie jestem ani za systemem kanclerskim, ani prezydenckim: to kolejne slogany powtarzane przez media. Trzeba zacząć samemu myśleć! Jeszcze nie tak dawno Ci sami ludzie chwalili naszą konstytucję z 1997 roku!

System kanclerski: z silnymi regionami???? w Polsce??? :o :o :o system wyborczy mieszany, gdzie decydujące znaczenie mają wybory w poszczególnych landach - a w Polsce są landy/ silne regiony? :o :o :o

System prezydencki: w naszym systemie politycznym to nie przejdzie, choćby ze względów historycznych. Nie mieszkamy w USA czy we Francji. Oni nie przeżyli "komuny", my tak. Polacy nie zgodzą się na oddanie w ręce jednej osoby takiej ogromnej władzy.

Poza tym zmiana sytemu politycznego oznaczałaby zmianę systemu wyborczego - system większościowy musiałby zastąpić system proporcjonalny, który funkcjonuje obecnie. Przy obecnym poziomie frekwencji oznaczałoby to, że określonego kandydata w wyborach do sejmu wybrałoby np. w danym okręgu 30-40%.

Obecny system polityczny jest dobry: daje możliwość współpracy z dwoma ośrodkami władzy, gdzie rolę rządzącego pełni rząd z premierem na czele, jednocześnie niejako "konsultuje" wszystko z prezydentem - zapewnia to równowagę i dobrą reprezentacyjność. Gdzie u władzy nie jest jedna opcja, dlatego mamy do czynienia niejako z patrzeniem na ręce. A to, że media sobie wykreowały konflikt na linii L. Kaczyński - rząd/ premier, to już inna bajka... jak widać, wiele można ludziom wmówić. Nawet to, że coś nienormalnego jest w koincydencji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...