Jump to content
Dogomania

Skarpeta im.Talcott pomaga psom-staruszkom. Ku pamięci Jolanty08 i Talcott - szlachetnych miłośniczek zwierząt.


Monika z Katowic

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 1.11.2018 o 22:01, AlfaLS napisał:

Dziś dzień zadumy i wspomnień...

Pozwoliłam sobie zapalić niebieskie światełko na grobie Talcott - niebieskie jak stare dogo - od wszystkich, którym zwierzaki nie są obojętne...

6af604be72fefc76m.jpg

0891ae618d4aec6bm.jpg

Zdjęcia się powiększą po kliknięciu na konkretną fotkę...

Dobrze, że skarpeta utworzona na Jej cześć trwa!! 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o jednorazową zapomogę w kwocie 200 zł dla suni z wątku poniżej :

 

Sunia obecnie przechodzi rekonwakescencję po wycięciu guzów, jest w PDT jest nie pierwszą podopieczą Ty(ś)ki. 


Historia staruszki brzmi tak:

Takich jak ja jest tysiące... miałam dom i kochającego pana... pan zmarł, a pani nie było stać na to, by sie mną zajmować...

Trafiłam po wszystkich latach do kojców miejskich i czekam na wyrok. Wyrok śmierci raczej, bo kto mnie zechce?

Jestem stara. Mam problemy z widzeniem, chodzeniem i do tego mam dwa guzy. Nie jestem olbrzymem, taka mała sunia, ale miniaturka ze mnie żadna (taka jestem przed kolano). Ani żaden rasowiec - zwykła, czarna, oszroniona już, bo wiek ma swoje prawa.

Mówią mi, że raczej tutaj umrę. Tzn. nie tu - ale w schronisku molochu, większym od tego, gdzie sa setki psów, gdzie boksy są grupowe, gdzie jest jeszcze straszniej niż tutaj... bo każdy psiak walczy o jedzenie, uwagę i budę...

Mieszkałam w domu, spałam na łóżku... a teraz nie wiem czemu nagle straciłam to wszystko i mam jedynie budę... :( Przecież jak nie odejdę ze starości, to z żalu pęknie mi serce... błagam... zabierz mnie stąd. Zabierz mnie na Dom Tymczasowy albo taki na zawsze... 

Nie wiem, ile mi pozostało, ale wiem, że tutaj nie przeżyję długo: albo odejdę z cierpienia fizycznego (guzy, choroba), albo z cierpienia duchowego - bo z żalu pęka mi serce.... 

Dopiero dzisiaj (04.01.2018) trafiłam na bruk, a już odechciało mi się żyć, jeść, wszystko... 

Nie chcę odchodzić w samotności.
Nie chcę odchodzić jako numerek w schronisku.

Błagam, ja jestem wychowana i grzeczna, i wiem co to znaczy żyć w domu... nie zasłużyłam sobie na taką śmierć...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam cioteczki w nowym miesiącu, znów przyszłam prosić o zapomogę dla seniorka, tym razem - Lapiś, poniżej kompilacja informacji o dziadeczku; bardzo proszę o wsparcie na utrzymanie Lapisia w kwocie 200 zł

LAPI:

wiek  - około 9 lat

waga - 9,500 kg

kastracja - tak

choroby - serce, po wypadku (szycie po pogryzieniu)

odrobaczenie, odpchlenie - tak

szczepienie przeciwko wściekliźnie  - tak (IX 2018)

 

15 lipca 2018 - Lapi opuścił schronisko i zamieszkał awaryjnie w hoteliku u Anecik do czasu podróży do hoteliku dla staruszków u kikou (planowanej na koniec sierpnia 2018)

edit. 14 października 2018 Lapiś musiał wrócić do Anetki do hoteliku bo niestety chciała zjeść kotki Kasi :(.

Anetka nie napisała jaki koszt za Lapisia za jego pobyt u niej w listopadzie ale jeszcze jej nie zapłaciłam bo dziadek na minusie a za chwilę będzie koniec listopada i trzeba będzie opłacić kolejny miesiąc.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Monika z Katowic napisał:

Kochana! Wspaniale Cię powitać w gronie stałych deklarowiczów Skarpety im. Talcott!!!

Znalezione obrazy dla zapytania zapraszam - gify

 

Dziękuję za tak miłe powitanie :) To Wy kochane  już od lat robicie kawał dobrej roboty pomagając tym,które tej pomocy najbardziej potrzebują-staruszkom.Zapomniane,niechciane i porzucone.Schorowane i bez nadziei na lepsze jutro....:( Tylko nieliczne z nich mają szczęście i ktoś je wypatrzy,wyrwie z za krat schronu i poszuka dt aby resztę swojego życia mogły godnie przeżyć.Nawet dla tych uratowanych jednostek warto jest pomagać i dlatego  do Was dołączyłam :)

Dziękuję za konto do wpłaty i jutro powinien polecieć pierwszy przelew

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...