Jump to content
Dogomania

książki Corena


gabryska

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już dawno temu kupiłam "Jak rozmawiać z psem" i "Tajemnice psiego umysłu". Książki na prawdę świetne wg mnie, polecam je wszystkim. Dowiedziałam się z nich wielu ciekawych rzeczy. Są napisane zrozumiałym, a zarazem profesjonalnym językiem.
Pan Stanley Coren to zdecydowanie mój ulubiony autor książek na temat psów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='butterfly15']ja juz jestem na 163 str "Jak rozmawiać z psem" [/quote]

A ja właśnie skończyłem lekturę tej książki. Jestem bardzo zadowolony, że ją kupiłem i przeczytałem. Napisana bardzo przystęnym jezykiem. Zwraca uwagę na istotne "elementy psiego języka".

Co prawda niektóre z opisywanych zachowań znałem już i nawet potrafiłem dobrze zinterpretować ale teraz zrozumiałem ich podłoże. Na dodatek z wielu opisanych w niej psich "gestów" nawet nie zdawałem sobie sprawy i dopiero teraz udaje mi się je dostrzec. Czy i kiedy nauczę się rozumiec wiele innych gestów - mam nadzieję, ze dzięki tej książce łatwiej będzie to osiągnąć.

Żeby jednak nie było za słodko mam też jeden minus ... proporcjonalnie do ilości treści zawartych w całej ksiażce dla mnie troche za dużo było szczegółowych wywodów o badaniach nad "mową" małp i innych tego typu eksperymentach naukowych. Wiem, ze miały one dać podłoze do analizy psiej mowy ale moje subiektywne odczucie - trochę tego za dużo w tej książce.

Nie zmienia to jednak faktu, że książke Stanleya Corena "Jak rozmawiać z psem" oceniam bardzo wysoko i każdemu polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwekw']A ja właśnie skończyłem lekturę tej książki. Jestem bardzo zadowolony, że ją kupiłem i przeczytałem. Napisana bardzo przystęnym jezykiem. Zwraca uwagę na istotne "elementy psiego języka".

Co prawda niektóre z opisywanych zachowań znałem już i nawet potrafiłem dobrze zinterpretować ale teraz zrozumiałem ich podłoże. Na dodatek z wielu opisanych w niej psich "gestów" nawet nie zdawałem sobie sprawy i dopiero teraz udaje mi się je dostrzec. Czy i kiedy nauczę się rozumiec wiele innych gestów - mam nadzieję, ze dzięki tej książce łatwiej będzie to osiągnąć.

Żeby jednak nie było za słodko mam też jeden minus ... proporcjonalnie do ilości treści zawartych w całej ksiażce dla mnie troche za dużo było szczegółowych wywodów o badaniach nad "mową" małp i innych tego typu eksperymentach naukowych. Wiem, ze miały one dać podłoze do analizy psiej mowy ale moje subiektywne odczucie - trochę tego za dużo w tej książce.

Nie zmienia to jednak faktu, że książke Stanleya Corena "Jak rozmawiać z psem" oceniam bardzo wysoko i każdemu polecam.[/QUOTE]
A ja mam pytanie z innej beczki: jest tam sporo słownictwa specjalistycznego? Mam na myśli to czy jest tam sporo zwrotów, słów, nazewnictwa z zakresu właśnie komend, sztuczek, sportów psich?
Pisze pracę filologiczno-kynologiczną, tzn. muszę opisać/zbieram materiały słownictwo/o słownictwie środowiskowym posiadaczy i hodowców psów... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiuroszczura']A ja mam pytanie z innej beczki: jest tam sporo słownictwa specjalistycznego? Mam na myśli to czy jest tam sporo zwrotów, słów, nazewnictwa z zakresu właśnie komend, sztuczek, sportów psich?
Pisze pracę filologiczno-kynologiczną, tzn. muszę opisać/zbieram materiały słownictwo/o słownictwie środowiskowym posiadaczy i hodowców psów... :)[/quote]


Nie - chyba w tym względzie ta książka Ci się nie przyda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiuroszczura']Pisze pracę filologiczno-kynologiczną, tzn. muszę opisać/zbieram materiały słownictwo/o słownictwie środowiskowym posiadaczy i hodowców psów... :)[/quote]

Wydaje mi się, że tutaj jest sporo takiego słownictwa [URL]http://members.westnet.com.au/b-m/[/URL]
Tak na marginesie, też fajna książka
przepraszam za off

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Wydaje mi się, że tutaj jest sporo takiego słownictwa [URL]http://members.westnet.com.au/b-m/[/URL]
Tak na marginesie, też fajna książka
przepraszam za off[/quote]

Przejrzałam i rzeczywiście ciekawa pod kątem słownictwa. :)
Dzięki wielkie!!! :D

Sorki za offa, aczkolwiek, jakby ktoś wiedział o interesujących pozycjach książkowych (w zakresie słownictwa specjalistycznego), to ja chętnie się zapoznam. :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Poszukuję książki "Sport z psem" autor Joel Herreros, książka jest mi bardzo potrzebna do pisania pracy inżynierskiej. Jeżeli ktoś ma ją do odsprzedania lub chociaż o pożyczenia będę bardzo wdzięczna. Proszę pomóżcie ponieważ w tradycyjny sposób jest ona nie do dostania.:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='shangri_la']tylko bardzo cieżko ja dostac :placz:
a ja jakis czas temy zakupilam na allegro "dlaczego kochamy psy" tez Corena :p fajna jak zwykle

pozdrawiam[/quote]

ja też wypatrzyłam na allegro i kupiłam za całe 9,99 zł :) ale jeszcze nie czytałam. "Inteligencji psów" szukam ale znaleźć nie moge.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dawno nikt tu nie pisał a ja akurat chciałam coś powiedzieć.
Otóż do tej pory czytalam tylko "Tajemnice psiego umysłu". Strasznie fajna książka, sporo się dowiedziałam. Teraz jestem w trakcie czytania "Jak rozmawiać z psem". Dużo ciekawych uwag, owszem.. Ale jednak często przewija się dominacja i metody Fishera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Otóż do tej pory czytalam tylko "Tajemnice psiego umysłu". Strasznie fajna książka, sporo się dowiedziałam. Teraz jestem w trakcie czytania "Jak rozmawiać z psem". Dużo ciekawych uwag, owszem.. Ale jednak często przewija się dominacja i metody Fishera.[/quote]
Naprawdę ?! Książki " Jak rozmawiać z spem " nie mam ale myślałam nad jej zakupem. Jednak jeśli pojawia się tam dominacja i metody Fishera to ja dziękuje bardzo. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Warto przeczytać mimo to. Wg mnie jest sporo wzmianek o dominacji (np , ze jak duzy pies na Ciebie włazi to chce Ci powiedzieć, ze będzie lepszym szefem niż Ty - ale na szczęscie nie ma zadnych bzdurnych metod na zwalczenie tego, tylko po prostu -szkolenie;))
ALE Jest też opisane duzo fajnych eksperymentów dających do myślenia.
I ogólnie dobrze się czyta;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...