Jump to content
Dogomania

Choroba lokomocyjna


Karolinka

Recommended Posts

No właśnie choroba lokomocyjna.

Za miesiąc będe miała pieska rasy dalmatyńczyk.Jadę po niego z Wrocławia do Katowic(mieszkam we Wrocławiu).To ponad 300 km nie jestem pewna czy szczeniak dobrze znesie tą jazdę .I z tąd moje pytanie :Jak obiawia się choroba lokomocyjna u psów i czy są jakieś środki aby złagodzić tą chorobę.Ja biorę Aviomarin bo sama jestem chora , co dać psu???

Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam dwa psy i jeden znosi podroz bardzo dobrze, nawet czasem trudno go odpedzic od samchodu, kiedy np go naprawiam. niestety drugi, pieciomiesieczny, wymiotuje nawet w czasie 10 minutowej podrozy do weta. glodzenie pomaga o tyle, ze pies nie "pozbywa" sie jedzenia tylko wody. czy zna ktos na to rade? moze jakies ziola? pozdrawiam

[Tu nastąpiło połączenie topików :D <-- Mod]

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest to małe szczenię to jakiekolwiek leki pomagające w takich sytuacjach ludzim mogą mu poważnie zaszkodzić. Ja bym nic nie podawała. Musicie wspólnie to przecierpieć, może nie będzie tak źle. Należy tylko zabezpieczyć siedzenia.

Kiedy ja wiozłam moje maleństwo przez parę godzin od hodowcy, piesek zwrócił wszystko co jadł w swoim poprzednim domu, bo co prawda uprzedzaliśmy, że przyjedziemy po psa, ale trwało to o wiele dłużej bo było związane z przekraczaniem granicy i błądzeniem po mieście, więc pewnie stracili nadzieję, że dotrzemy i go nakarmili. Ale właściwie nic złego się nie stało, bo pozbycie się obiadu dla psa nie jest szkodliwe, a jeżeli jazda nie trwa naprawdę bardzo długo nie spowoduje odwodnienia szczeniaka. Dobrze jest zresztą robić postoje podczas jazdy, podczas których można go napoić, oczywiście biorąc pod uwagę, że za chwilę może zwrócić :D .

Mój szczeniak był już po wszystkich seriach szczepień i można go było podczas postojów wyprowadzać na pierwsze spacerki.

Po jakimś czasie mój pies polubił jazdę samochodem i takie wpadki już mu się nie zdarzają.

No to powodzenia i życzę wiele radości, bo taki nowy maluch w domu to super sprawa! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wybieraliśmy sie z rodzicami i psem na Słowacje.Załatwiliśmy wszystko w powiatowej siedzibie weterynarii.Wyjechaliśmy o 7:00. Z Bochni do Besenowej jest ok 180km. Na 60 km pusia(moja suczka)zwymiotowała wodą. Potem podróż przebiegała spokojnie.Wracając na drugi dzień nic jej sie nie działo.Siedziała w swojej wiklinowej budzie gdy wyszliśmy supermarketu.Po 2,3 minutach wracamy a tu dziura w drzwiczkach od budki :o .Wygryzła z nudów. ZA 2 MINUTY! Potem gdy przekraczaliśmy granice Ugryzła celnika, który nas kontolował.AAA miałem mówić p chorobie lokomocyjnej. Pies musi sie przyzwyczaić do jazdy. Można mu pomuc avimarinem ale dobiero mpo konsultacji z weterynarzem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hejka! Słuchajcie. Mój psiaczek ma 11 tygodni (kurcze, czemu ona jest taka stara? :great: ) i nie lubi podróży. Ostatnio jak jechaliśmy z nią poza miasto na pierwszy spacerek, to nam zwymiotowała (2 razy-->jak jechaliśmy i jak wracaliśmy). I wczoraj też z nią byliśmy, tylko, że bliżej, i nie zdążyła się nam źle poczuć. No ale co zrobić? Jak Buffie pierwszy raz jechała z hodowli do domku, to Pani Hodowczyni dała jej Avimarin (czy jak to się tam pisze). Tawać, ale co i w jakich ilościach? Czy ;epiej pójść do veta?

Link to comment
Share on other sites

Większość psów ma problemy z chorobą lokomocyjną i nie koniecznie muszą to być wymioty (objawami są też nadmierne ślinienie, zdenerwowanie i niepokój).Swoim psom podaję " COCCULINE" (lek homeopatyczny), nie powoduje senności,otępienia.Mogą go stosować kirowcy,małe dzieci i kobiety w ciąży.

Link to comment
Share on other sites

Mój vet powiedział, że aviomarin moge sobie darować bo choroba lokomocyjna u psów jest zupełnie czym innym niż u ludzi a podłożem jest stres związany z podróżą. Lamia znosi jazdę samochodem doskonale a Maks niestety nie. Zaczyna od ślinienia i przy dłuższych dystansach (pow 20-30min. ) lecą pawie niestety. Ale zazwyczaj w drodze powrotnej już jest dużo lepiej. Vet polecił mi łagodny środek ziołowy, uspokajający dla ludzi. Wypróbowałam dopiero raz ale poskutkowało tzn. jechaliśmy ponad godzinę i "ptaków" nie było, ślinienie też było znacznie słabsze.

Choroba zapomniałam jak się nazywa, sprawdzę w domu i jutro napiszę. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Cześć!

Byćmoże przejdzie to twojemu pieskowi z wiekiem. Moja Sunia miała podobnie. Kiedy tylko słyszała odgłos silnika zaraz uciekała w drugą stronę. Do auta trzeba było ją wkładać siłą, też miała wymioty. Ale po pewnym czasie się przyzwyczaiła, sama wskakuje do samochodu (bo wie, że najprawdopodobniej pojedziemy do babci, która ma dość duże podwórko na którym może się wyszaleć :wink: ).

Link to comment
Share on other sites

U mnie bylo tak samo,wiekszosc moich pieskow miala naturalne zdolnosci "zapaskudzania samochodu", jeden potrafil zwymiotowac nim samochod ruszyl :D ,prawie nigdy nie podawalismy srodkow uspokajajacych poza jednym wyjatkiem kiedy pierwszym razem wyjezdzalismy do Danii, podroz dluga jak cholera , psy mlode (wsrod nich jedna znaleziona tydzien wczesniej okolo 2 letnia sunia bidula nie umiejaca lazic na smyczy, a przy kazdym zakladaniu linki wyprawiala takie akrobacje ze czlowiek nie podejrzewal jakie to obroty pies potrafi zrobic, az glowa boli )napobudliwe jakby sie czegos nazarly....piski,slinienie,wymioty,zadmuchane szyby,nic nie widac-koszmar!...znajomy werterynarz polecil silniejszy srodek ( ktorego nazwy nie pamietam,sama jednak nie polecam zadnych, nie znam sie na tym)...,zatrzymywalismy sie co 1,5 godziny zeby psy mogly gnaty rozprostowac,choc wlasciwie przez srodem byly mocno ospale,dojezdzamy do hambura,wpadam na pomysl a moze by tak bidulce zalozyc smycz i z nia polazic , jedyna taka szansa, suczka nie kojarzy, zmeczona ...wiec kto wie?:...zakladam , patrze a ona jak wytresowana przy nodze idzie :D .... nie ma lepiej chodzacego psa przy nodze :D

.....a wy mieliscie jakies takie dziwne przygody z waszymi psiulami??

....czy tez zauwazyliscie ze male psiaki maja chyba bardziej wrazliwe zaladki??...bo u mnie w sumie zaden z duzych psow nigdy nie mial choroby lokomocyjnej

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moj pies (jamniczka 11 lat) też ma chorobę lokomocyjną. Przynajmniej raz w roku wyjeźdżamy z nią w długą trasę. 7 godzin jazdy. Zawsze zwymiotywałą. Mimo że dawaliśmy jej AvioMarin. Ostatnio oczywiście nic rano takiego ciężko strawnego nie jadła. Daliśmy 2 tabletki AvioMarin. Siedziała ona tam z tyłu przy tylniej szybie niewiem jak to się nazywa :P Wszystko widziała przez szybkę i było ok. Stawaliśmy dość często. Gdy jechaliśmy z powrotem piesio przypadkiem zjadł tłusty kawał mięsa :( Mniej razy zatrzymywaliśmy się, ale AvioMarin daliśmy. I puściła ptaszka. Niestety.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

jak zachowują się wasze psy gdzy jada z wami samochodem? ja mam problem bo Bari lubi jexdzić samochodem (wywnioskowałem to na podstawie jego zachowania) ale jego organizm źle to znosi , prawie zawsze wymiotuje , nawet dałem mu aviomarin ale nic nie pomogło , macie jakieś porady ?

PS.bari zawsze jeżdzi w bagazniku z kratkę i jak zwymiotuje to na rozłożoną cerate ale i tak trzeba to posprzatać

[Doklejone - Mod]

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa psiaki i oba bez oporów wskakują do samochodu, czasem same się wręcz tam pchają.

Co nie przeszkadza, aby Manu w 90 % przypadków jazdy wymiotował, albo miał przynajmniej wymiotne torsje (czy jak to tam zwać) bez samych wymiotów... :roll:

Chinook nie wymiotuje, jeździ bez problemów, czasem tylko wygląda na lekko nieszczęśliwego z powodu zakrętów i wtula się w kąt...

Z Manu sytuacja jest taka, gdyż poważnie chorował na jedno ucho (wtedy do nas trafił). Długo je leczyliśmy, uszko pozostało klapnięte i od tej pory ponoć tak wymiotuje. Mamy informacje od poprzednich właścicieli, że poprzednio znosił jazdę bez problemu, a sporo się najeździł... Widać ta choroba jakoś wpłynęła na to.

Przez jakis czas dawaliśmy Manu pół tabletki aviomarinu (pomagało w ok. 70%), ale generalnie nie podobał mi się ten pomysł i zaniechaliśmy go.

W przypadku podróży planowanej jest przegładzany - wtedy na ogół ma tylko torsje, bez niczego więcej.

Jeśli jazda samochodem z nim nie była planowana, to poluję na niego z reklamówką. :D Psy u nas jeżdżą na tylnim siedzeniu, więc mogę go bez problemu dosięgnąć. [Ty pewnie jednak wolisz w bagażniku...? To nie wiem, jak można by to zrobić...]

Oprócz tego całe tylne siedzenie mamy wyłożone grubą folią w jednym kawałku. To na wypadek, jeśli nie zdążę z reklamówką... :D Łatwo zmyć. Gruba folia wytrzymuje kilka miesięcy bez zmiany. Kiedy przewozimy jakiegoś ludzia z tyłu :D , to kładziemy na siedzenie dodatkowo kocyk.

Tyle Ci mogę powiedzieć z własnych doświadczeń. :P

Link to comment
Share on other sites

Moje obydwa beagle jak byly male tez kiepsko znosily jazde autkiem.... nawet na krotsza mete! Od razu bylo wymiotowanie... teraz im to chyba przeszlo.... chociaz nie jezdze z nimi dalej niz do lasow (ok 10 min max) . Wszystko sie okaze gdy zaczniemy jezdzic po kilka h na wystawy :) Oby bylo dobrze...

Link to comment
Share on other sites

Moja jedna psiurka jest zapalonym podróżnikiem. Nie przeszkadzają jej żadne zakręty, żadne wyboje.... Dostaje radosnego hopla jak widzi że będzie jechać samochodem :D

Natomiast druga niestety ma okropuśną chorobę lokomocyjną :( . Nie pomagają żadne leki; ani aviomarin ani inne, nawet homeopatyczne... Jak była młodsza (teraz ma dwa lata), wystarczyło przejechać 5-10 kilometrów i już wymiotowała. Wiadomo, że przed podróżą nie dawaliśmy jej jedzenia ... a mimo to męczyły ją torsje samej śliny. Z czasem przyzwyczaiła się do podróży tak do 20 km. Większe odległości przejeżdżamy po podaniu Hydroxyzinum. Inaczej się nie da :(

Link to comment
Share on other sites

Mój śp. pies nie mógł w ogóle jeździć samochodem- nigdy nie wymiotował, ani nic w tym rodzaju, ale całą drogę piszczał, wył, wariował.... Na dłuższą metę było to nie do wytrzymania...

Być może to dlatego, że nie był przyzwyczajony od małego....

Naprawdę wymiotowanie to pikuś, przy takiej aferze jaką mój psiak potrafił urządzać. ;)

Link to comment
Share on other sites

Saidi uwielbia jazdę samochodem do przesady potrafi z rozpędu władowac sie nawet do sąsiada do samochodu :roll: zawsze wygląda sobie przez szybke czego skutkiem jest masa glutów na szybie ale co tam :D

Moja porzednia suczka dostawała difergan w syropie i nie było zyganka sprubowac warto może pomoze :)

Link to comment
Share on other sites

Z moim starszym psem na początku były problemy przy jeździe samochodem, zwłaszcza po wizytach u babci :) Teraz jeździ "na głodnego" - nawet gdzy mamy jechać za parę godzin (jeśli wieczorem to ewentualnie parę kulek) i jest spokój. Szczeniakowi na razie nic nie przeszkadza - jest urodzonym rajdowcem (nawet z pełnym brzuszkiem). Z tego co wiem, niektórym psom aviomarin czy leki homeopatyczne pomagają, a innym... no cóż jak się nie da obejść trzeba się przyzwyczaić...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja suńka od małego jeżdziła samochodem.. teraz codziennie jeżdzi przynajmniej raz.. Rano zawsze chodzi z tatą po samochód na parking, ale jak ja gdzies wychodze to tata ją zawsze zabiera a potem jak mnie odbiera to też jest z psem..

Jednak 1 raz Anacie zdazyło się mieć odruch wymiotne.. Wsiadłyśmy do innego samochodu, nie nasz.. Mi się wydaje, że to może być też tak jak u człowieka.. Np ja normalnie jak jade naszym samochodem to nic mi nie jest, ale jeżeli troche dłużej (ok 30min) jade innym samochodem na miękkim zawieszeniu to jest mi niedobrze..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...