Jump to content
Dogomania

czy dam rade?


Recommended Posts

Zamierzam kupić psa rasy Owczarek francuski Beauceron. Nie wiem czy dam sobie rade z tym psem i czy mam odpowiednie warunki więc proszę o pomoc. Mam dom prywatny o średnim rozmiarze z ogródkiem. Mam czas wyprowadzać psa i chce go wychować reagował na polecenia typu siat, spokój, zostaw, choć, itp. Jak ten pies toleruje osoby które widzi pierwszy raz ale są mi dobrze znane i czy nadaje się na ogród? Może ktoś ma takiego psa? Mój przyjaciel ma psa Labrador to ona i jest dość mała i przyjazna jak na Labradora czy ten pies będzie agresywny do tego psa jeśli od małego będę się znać?
Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

Beauceron jest normalnym psem, nie jest ani bardziej groźny od owczarka niemieckiego, a już na pewno nie tak szczekliwy jak ON ;), ani bardziej energiczny od przeciętnego laba. Jednak w planowanych wydatkach na psa, radziłabym uwzględnic szkolenie, wtedy będzie reagował na to co się do niego mówi. Niestety, większośc psów nie odróżnia obcych osób znanych przez właścisiela, od osób obcych , właścicielowi nie znanych :D. Wyszkolony, będzie po prostu reagował na polecenia. Jak większośc owczarków i beauceron, gdy dorośnie może (ale nie jest to regułą) nie tolerowac obcych psów tej samej płci , zwłaszcza na swoim terytorium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...