Jump to content
Dogomania

Wyprawka dla Yorka


Recommended Posts

Hej! Potrzebuję pomocy. W wakacje chcę kupić sobie szczeniaka rasy York i chcę wiedzieć jakiej potrzebuję wyprawki dla szczeniaka. ;) Tzn. jakie drobiazgi. I jakbyście mogli to podajcie mi przykładowe firmy zajmujące się produkcją takowych. Będę baaaardzo wdzięczna. ;)

Link to comment
Share on other sites

To co najważniejsze na pierwsze dni pobytu maluszka u ciebie powinnaś dostać od hodowcy razem ze szczeniakiem ;) tj. trochę karmy, którą piesek był karmiony w hodowli, niektórzy dają też smycz i obróżkę, miseczkę, jakąś zabawkę. Potem to już na pewno będziesz musiała kupić jakieś kosmetyki i sprzęt do pielęgnacji, ale tu udałabym się po poradę do hodowcy ;) na pewno Ci doradzi co kupić. A karmę to najlepiej przynajmniej na początek kupić taką samą jaką maluch wcześniej jadł.
Co do legowiska to już Twój wybór, zależy co Tobie się podoba ;) byle wygodne było. Duży wybór jest w sklepach zoologicznych internetowych i nie tylko oraz na allegro. Podobnie z zabawkami, tyle że te muszą być raczej małe dla Yorka i z obserwacji moich psów wiem, że szczeniaki wolą miękkie pluszaki niż gumowe zabawki.
Generalnie warto popytać hodowcy lub innych miłośników rasy co takiemu maluchowi jest potrzebne;)
Co do firm to jest ogromny wybór. Zależy o firmy jakich przedmiotów Ci chodzi, gdyż przeważnie inni producenci produkują smycze i obroże, inni kosmetyki a jeszcze inni pokarm.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci, że ja jako mieszkanka małej miejscowości wszelkie psie zakupy robię, przez internet. Niestety, ale innego wyjścia nie mam ewentualnie na wystawach ;)
Co do pielęgnacji to tak jak mówiłam pytaj hodowcy. York to specyficzna rasa pod względem pielęgnacji jak z resztą wszystkie długowłose ;)
Zaglądnij też na dział Yorków na dogomani na pewno znajdziesz tam potrzebne Ci informacje o kosmetykach i innych sprawach związanych z pielęgnacją ;)

Link to comment
Share on other sites

Co do kosmetyków, to myślę że wszystko się okaże 'w praniu', gdyż każdemu yorkowi pasuje inny kosmetyk ;) Tzn. innej firmy...
Najlepiej na początek zapytać się hodowcy co on stosuje dla swoich psów, a potem ewentualnie metodą prób i błędów testować różne szampony, odżywki itp, i wybrać tą, która będzie najlepsza.
To co będzie pasowało jednemu yorkowi, dla innego może się nie sprawdzać.

Co do wyprawki to: karma, obroża, smycz, miski, czyli takie podstawowe rzeczy. Jakieś zabawki, legowisko, gryzaki etc. Grzebyk, szczotka, aby od małego przyzwyczajać malucha do czesania.

Nie wiem jaką metodą będziesz chciała uczyć malucha czystości, ale podkłady pewnie też się przydadzą :) Pomyśl też o transporterze.

No i z podstaw to chyba tyle. A jak na razie to kup sobie jakąś dobrą książkę o rasie, o szkoleniu klikerowym, i czytaj forum aby zdobyć jak najwięcej informacji ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...